Eva_1977
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 585
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:29

13 mar 2007, 18:21

witajcie
moj Dominis juz nie chce spac w dzien tyle co wczesniej
uwielbia siedziec w foteliku i sie rozgladać
cale szczęście, ze kolki przeszly i nie jest juz taki marudny :ico_brawa_01:

mam prosbe czy znacie może jakieś ładne wierszyki lub cytaty o dzieciach, aniołkach i zyczenia dla dzieci...
jakby, któras z Was miała to prosze o przesłanie
moj mail: eva_1977@o2.pl
z góry bardzo dziekuję :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

13 mar 2007, 21:19

Eva_1977, wpisz w google o co ci dokladnie chodzi i cos znajdziesz :ico_buziaczki_big:
dzieczyny a ja dzis bylam z Kubunciem u lekarza biedny moj skarbek plakal cala noc i do poludnia pojechalismy do lekarza i on stwierdzil ze maly ma kolke dziwne bo podaje mu infackol i nie powinien miec tak mi go szkoda bylo caly dzionek prawie nie spal teraz go wykapcialam i spi slonko moje biedne :ico_placzek: lekarz nam przepisal taki proszek ktory sie do mleczka wsypuje ale to dopiero dziala po 15 godzinkach mam nadzieje ze mu pomoze :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
mysiaac
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 308
Rejestracja: 13 mar 2007, 22:56

13 mar 2007, 23:20

Klania sie "NIEWOLNICA IZAURA"
ECH. Jak znajdujecie czas zeby wejsc na tt?? Mnie sie nie udaje znalesc czasami czasu zeby isc do wc albo zjesc..... przeklinam dzien w ktorym nauczylam mojego synka ssac mojego palca w szpitalu zeby nie plakal, smoczkow nie wolno bylo uzywac :evilbat: a teraz robie za smoczek..... usilnie proboje przyzwyczaic Pata do smoczka ale on za nic nie daje sie przekabacic...
Jeszcze 2 dni temu dzien i noc zaczynaly mu sie normowac ze spaniem i wstawaniem, a teraz za caly dzien przespi ze 2 godzinki, ale to dzisiaj chyba go brzuszek bolal czy cos, pewnie przez to ze zjadlam zakichanego kurczaka zasypanego przyprawami, za to w nocy spi po 3 do 5 godzin...
Moj maly glodomorek, wysysa z dwoch piersi dosyc sporo i jeszce musze go dokormiac bebikiem czasami i wychodzi z tego ze obali dwa cycorki i jeszcze czasami do tego doje z 50 ml bebika a czasami nawet wiecej, musze mu przerwy spore w jedzeniu robic bo zdaza mu sie tym jedzeniem zwymiotowac jak za duzo zje.... ma humorzaste podejscie do jedzenia z piersi, jednego dnia nie chce z prawej jesc, drugiego nie chce sie tknac lewej.......
:517: ide poszukac czy gdzies mi sie jakis wolny czas nie zapodzial
pozdrawiam i caluski przesylam dal was i dla dzidzinek :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

13 mar 2007, 23:50

mysiaac, mi tez niekazali smoczka uzywac radzili ze przez pierwszy miesiac sie niepowinno uzywac ale juz najwazniejsze te 4 pierwsze dni byly zeby dzidzia sie skoncentrowala na ssaniu piersi, i ja tez palca jej podawalam do ssania ale ona wtedy miala problem z przyssaniem do piersi i pierwsza nocka byla trudna kilka godizn sie meczylismy az zalapal ale dopiero drugiego dnia, ja smoczka zaczelam uzwyac jak mala miala okolo tygodnia ale po troszeczku i jej pomagalam go trzymac, moze postaraj sie kupic kilka rodzaji smoczkow podobnego ksztaltem do twojego palca i dzidzia by polubila smoka bardziej,

wogole jesli chodzi o smoki to ja uzywam tylko do spania, jak dzidzia niespi to dostaje piers i czas na zabawe i gaworzenie a o smoku moze zapomniec hihihihi dopiero jak kladzie sie spac, ale nienarzeka jakos, przynajmniej sie calkowicie nieuzaleznia,

kupilam dzis kropelki na powietrze w brzusiu zeby dzidzia sobie ladnie prutala, bo czasem jak sie naprezy to tak palcze, a niewiem czy slyszalyscie ze czesto po witamince D dzidzi boli brzuszek, a jak boli brzuszek to dzidzi nie rozroznia tego od glodu i o piers prosi wiec mamcie ktore karmia czesciej niz co 2,5 godzinki moze bol brzusia jest przyczyna ze dzidzia o amku prosi, a im czesciej cyc tym bol brzusia niestety wiekszy,
no i mam tak poranione sutki ze heeeeej wiec zaopatrzylismy sie tez w te kapturki na sutki mam nadzieje ze cos pomoga, no i butle od prababci zapomnielismy wziasc i kupic nowa musielismy wrrrr no ale nic sie przyda, bo mam takie zwykle 3 butle ale dzidzia ma trudnosci ze smokiem w nich i wogole one takie jakies normalne, a ta druga butla to ma dziurki w spodzie ze powietrze wciaz dochodzi jak dzidzia pije wiec nie musi sie zakrztuszac, no i tez spodek sie odkreca wiec latwiej czyscic.
no nic ja ide spac mam nadzieje ze nasze wszystkie dzidzie nam sie ladnie dzis wyspia :ico_oczko: :ico_tort:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

14 mar 2007, 00:07

Dziewczyny witajcie !

Ja schudłam od porodu 10,5 kg czyli tyle ile ważyłam przed porodem, tyle tylko, że strasznie bioderka mi się poszerzyły i nie wbijam się do spodni ... tak jak niektóre z Was ...

Ja używam pieluszek tetrówek, ale na wyjście do lekarza czy do znajomych wkładam malcowi pampersa- i jak dotąd jestem zadowolona- natomiast na spacerek to haggisy wkładam i też nie narzekam ale wiadomo, że pampers jest lepszy jakościowo!

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

14 mar 2007, 10:00

CZESC DZIEWCZYNY a ja szykuje sie dzis na wizytke kontrolną do ginekologa i jestem ciekawa co i jak hi hi jak tam moja "rozklapioszka" czy juzwróciła do stanu normalnego :)
Powiedzcie mi czy waszymi dziecinkom wychodzą jakies wypryski nieraz na buzce? Amelce nieraz wyjdzie sporo następnego dnia znika wszystko nie wiem czy to nadal ten rumień tzn. ten trądzik niemowlęcy i jak długo on moze sie jeszcze ujawniac chyba bede musiał zapytac pediatre jak pojde z małą do szczepienia. Przez ostatnie dwa dni jadłam sos brązowy od pieczonego mięska moze to tez powód ze jej cos powychodziło bo moze od przypraw co?
Ja wazę 55kg. czyli jeszcze musiałbym zgubic 2 kg. i bede miec wagę sprzed ciazy wiec nie jest zle a dzis weszłam spokojnie juz w moje uluboine spodenki i własnie pojade sobie w nich do pani doktor.
Coś mi sie nadal daty nie zmieniają w tych dzieciaczkow albumikach i nie wiem dlaczego a u was sie zmieniają?
pieluszki to uzywam pampersów dwójki a nie wiem czy wkrótce nie przejde na trójeczki chyba w przyszłym miesiącu bo wagowo Amelka bedzie sie kwalifikowac ale nie wiem własnie jaka jest róznica miedzy 2 a 3 czy spora czy minimalna bo miedzy 1 a 2 to roznicy nie widze duzej poza innym wkladem oczywiscie, no i mam tez pare sztuk pieluch rosmanowskich i niby tez są dobre tylko ze Amelci styłu na plecach na wysokosci konca pieluszki krosteczki powychodziły i tez nie jestem pewna do konca czy od pieluszek czy moze ze sie spociło jej tam no popróbuje jeszcze poobserwuja jej ciałko i w koncu wybiorę jedne pieluszki których bede uzywac cały czas. Dla Kacperka kupowałam z TESCO i byłam zadowolona tylko ze one maja juz taką ceratkę i niektóre dzieci sie odparzają on akurat nie miał z tym problemow zobaczymy jak bedzie z Amelcia ale póki co uzywam pampersow jeszcze do maja chyba

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

14 mar 2007, 10:14

karolas, moze to rzeczywiscie od tego ze Amelcia sie spocila i te krosteczki jej wyskoczyly, poobserwuj dzidzie i wtedy wybeirz pampersy, ale te wieksze w sumie niemaja az takiej duzej roznicy tyle ze dluzsze sa wiec na nozkach nieobciskaja, ale ja uzywam Libero od 5-9 kilo a mala jesszcze wciaz miala 4 jak zaczelam jej uzywac, no ale w innych pileuszkach wciaz przechodzily kupki na plecki a jesli chodzi o buzke i te pryszczyki to Julcia tez je ma, czasem jak ja wysypie to hoihohoh ale wiesz co ja klade ta masc na popekane brodawki bo to jest ta sama na zmiany skorne i nia mielismy smarowac takiego czerwone miejsca na skorze lub popekane owniez, i po jednym dniu zazwyczaj schodza, i ma piekna gladziutka skore, ale jak ja tak wysypie to jakby oparzona na twarzy byla czasem, jak taki prawdziwy tradzik ihihih

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

14 mar 2007, 11:23

Hekkate, ja nie wiem co do szczepień co mi zaproponują w przychodni - pradzę się lekarza
Dziewczyny co do różnych krostek w okolicach pieluszki to skutecznie używałam mąki ziemniaczanej - działała lepiej nawet niz sudocrem!

Awatar użytkownika
Dorota.M.
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 651
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:33

14 mar 2007, 11:59

Hekkate ja też się zastanawiam nad szczepieniem przeciw pneumokokom... Koleżanki które poznałam w szpitalu mówiły, że będą szczepić.

Dziewczyny boje się że moja Agatka źle sie rozwija...bo czy to normalne żeby taki maluszek budził się tylko raz w nocy do picia? Dziś zasnęła o 23:30 i wstała do jedzonka dopiero o 5:45! Poczym najadła się i znów spała do 9:00

[ Dodano: 2007-03-14 ]
Acha a na kolki i wzdęcia polecam "espumisan" dla noworodków w kropelkach, szybko działają, maleńka uspokoiła mi się po 15 minutach i smacznie spała. :-)

Awatar użytkownika
asiam_26
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 652
Rejestracja: 09 mar 2007, 16:29

14 mar 2007, 12:03

Mysiaac U mnie w szpitalu też nie wolno smoczków używać, od 2 dni mały ssie smoka - tata go przekonał, ale trzeba mu pomagać bo nie potrafi utrzymać go dlugo w buzi, muszę kupić drugi taki żeby nie mial tej klamerki do wkladania - bo rączkami sobie wyjmuje. Bogu dzięki za smoczki inaczej moje piersi chyba by skapitulowały.
Hekkate ja tam szczepię na wszystko dodatkowe - wiem że to sporo kasy, ale jak by zachorowal to i tak to więcej pochlonie i jeszcze nerwy. Pani doktor zobowiązała się, że będzie pilnować terminów i zawsze sobie ustalimy datę ( nie wszystko na raz ale powoli i sukcesywnie - bardzo polecała szczepionkę na rotawirusy).
Karolas Mój maly też ma krosteczki na buźce, ale jest ich niewiele - smaruje kremem nawilżającym olilatum - i troszkę ich mniej.
Dziewczyny Jeśli chodzi o wagę to sporo mi przybyło - pocieszające jest że powoli zmniejsza się. W zeszlym tygodniu spodnie tylko do połowy bioder wciągnęłam, dziś wciągnę ale nie dopnę. wszystko na mnie za male bluzki za ciasne przez te ogromne cyce - muszę kupić nowe rzeczy bo nawet nie mam w czym wyjść , ciążowe za duże stare za male. Koszmar :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość