Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

17 mar 2011, 15:09

Markotka wiedzy nigdy za dużo :-D Żebyś tylko już mogła wstać :ico_sorki:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

17 mar 2011, 15:22

Chociażby dlatego, że ostatnio zmieniły się zasady pielęgnacji noworodka i chciałabym posłuchać opinii położnej, poza tym może dowiem się czegoś, czego jeszcze nie wiem.
Markotka umów się z położną ona też Ci to powie już teraz. Dowiedz się czy w tej szkole, do której chcesz iść są zajęcia gimnastyczne bo nie każda :ico_ciezarowka: może brać w nich udział.

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

17 mar 2011, 18:15

Chociażby dlatego, że ostatnio zmieniły się zasady pielęgnacji noworodka i chciałabym posłuchać opinii położnej, poza tym może dowiem się czegoś, czego jeszcze nie wiem.
wlasnie u nas w klinice jest jeszcze opcja zeby chodzic na taki "kurs" jakby dodatkowo, potem jeszcze szkoła karmienia piersią, pomoc w tym itd...
w sumie to wychodzi na to, ze nie wiem co moze być w samej szkole rodzenia :-D

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

17 mar 2011, 19:18

z położną muszę się umówić, bo już czas najwyższy :ico_oczko: jutro zadzwonię do przychodni jak nie zapomnę :-D ale do szkoły też bym chciała iść, bo właścicielką jest położna, którą chciałabym mieć przy porodzie :ico_oczko:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

17 mar 2011, 19:34

nawet by z innymi kobietami sie powymieniac informacjami, spostrzeżeniami itp, taka szkoła może być ciekawa:)

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

18 mar 2011, 11:57

a czy każda szkoła rodzenia jest płatna ?
jak to z tym jest ?
Mi się obiło coś o uszy ,że jako nieletnia matka (mam 17 lat) mam bezpłatne zajęcia.
a znowu z innych źródeł dowiedziałam się ,że nieletnie nie mogę chodzić ?!
jestem w 24 tyg i chciała bym zacząć , mimo ,że to była wpadka chce być jak najlepszą matką. Tak samo z porodem , podobno kobiety sa do tego stworzone ale jak napisałyście wiedzy nigdy za dużo i myślę ,że coś zawsze mi się przyda tym bardziej ,że myślę nad porodem rodzinnym.

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

18 mar 2011, 15:31

a czy każda szkoła rodzenia jest płatna ?
jak to z tym jest ?
To zależy od miejscowości- bezpłatne szkoły są najczęściej przy szpitalach. Warunek wyrażenie chęci rodzenia w danym szpitalu i/lub lekarz prowadzący z tego szpitala.Tak jest u mnie, nie wiem jak w innych miastach. U mnie nie ma znaczenia ile lat ma rodząca, nikt o to nie pyta, wymagają tylko zaświadczenia od lekarza że nie ma przeciwwskazań.
Umów się też z położną by do Ciebie przyszła już teraz.

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

18 mar 2011, 16:50

a położna z przychodni rejonowej ?? czy ze szpitala ?
ja do lekarza chodzę prywatnie...
do tego mój gin. nie odbiera porodów jak się okazało po 3 miesiącach ;/
wybrałam już szpital ( jestem z Radomia ) i wiem w którym chce rodzić...
jest tam szkoła rodzenia...
i czy tam powinnam się zgłosić o więcej info ??

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

18 mar 2011, 20:32

Możesz w tej szkole albo szpitalu. Nie ma znaczenia czy chodzisz prywatnie czy państwowo bo położne nie mają rejonów. Możesz wybrać sobie, którą chcesz i ta do Ciebie przyjdzie. Spytaj w dowolnej przychodni - podadzą Ci numer bez problemu albo powiedzą gdzie ma gabinet byś mogła się z nią umówić. Popytaj wśród znajomych, rodziny może ktoś zna jakąś fajną, wartą polecenia położną. W Radomiu zapewne jest bo to spore miasto Okręgowa Izba pielęgniarek i położnych i tam tez udzielą informacji, sprawdź w internecie.

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

18 mar 2011, 21:01

położne z przychodni rejonowych przychodzą tylko po porodzie :(
a prywatne bardzo dużo chcą za takie wizyty no i "gratis" są przy porodzie...
ja bym chciała poród rodzinny ze względu na to ,że jestem nieletnia i trochę nieswojo się czuję z tym ,że mają otaczać mnie same obce osoby i muszę nie znając ich im zaufać :(
myślę ,że wynajmę prywatną położną... może faktycznie ułatwi mi to sytuację :)
dzięki śliczne ;*

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość