szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Lato i Jesień 2011

07 lis 2012, 21:53

Trzymajcie kciuki
Trzymam trzymam mocno.

Co do mycia ząbków ok ale co z tego jeśli dziecko wieczorem umyje a w nocy je to na nic sie to zda.

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

Re: Lato i Jesień 2011

08 lis 2012, 08:24

szieletorek ale ja mowie o wypychaniu jezyka podczas mowienia, ta logopedka powiedziala, ze w wiekszosci wady wymowy, w tym seplenienie bierze sie z tego, ze dziecko na czas nie bylo odstawione od smoczka tzn picia ze smoczkiem..

a tak sie dziwicie, ze dzieci chodza ze smoczkiem tak dlugo, ale powaznie czasem jak dziecko ma leki czy jest nerwowe, agresywne to zaleca sie podanie smoczka na uspokojenie..
a w pzredszkolu, to do tego co chodzi moja chrzesnica 3 letnia, pani przedszkolanka wrecz powiedziala, ze jak dziecko np spi ze smoczkiem to tez mamy maja przynosic, zeby nie bylo placzkow :ico_szoking: i mamy prowadza dzieci ze smoczkami :ico_szoking:
choc dla mnie osobiscie dziecko 2-3 letnie juz zaczyna smiesznie ze smoczkiem wygladac :ico_noniewiem:

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

Re: Lato i Jesień 2011

08 lis 2012, 08:25

a jeszcze co do zabkow, to moje zdanie jest takie, ze dobrze jest myc zeby, ale bez przesady..prochnica przeciez nie robi sie tylko od nie mytych zebow, ale w wiekszosci przypadkow, od niewlasciwej diety :ico_noniewiem:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

Re: Lato i Jesień 2011

08 lis 2012, 09:15

oj temat zabków, ja zaczęłam myć bardziej by wyrobić u dzieci nawyk niż z konieczności i by nie dopuścić do próchnicy. Z elizką byłam na sprawdzeniu jak miała 2 lata i powiedziano że ładne ma ząbki, zdrowe, ładnie rosnał, wiec spoko, no ale niebawem trzeba będzie znów iść:)

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Lato i Jesień 2011

08 lis 2012, 13:13

dziecko 2-3 letnie juz zaczyna smiesznie ze smoczkiem wygladac :ico_noniewiem:
No raczej ,
Choć dla mnie moja Lili jak czasem weźmie smoka swojej kuzynki to wygląda brzydko że za duza już jest na takie coś.
a jeszcze co do zabkow, to moje zdanie jest takie, ze dobrze jest myc zeby, ale bez przesady..prochnica przeciez nie robi sie tylko od nie mytych zebow, ale w wiekszosci przypadkow, od niewlasciwej diety :ico_noniewiem:
No tak szczerze powiedziawszy to ja jako dziecko nie myłam nigdy zębów no może od wielkiego święta, tak może w 7-8 klasie zaczęłam na stałe.Może to źle o mnie świadczy ale jakoś nie byłam tego nauczona a efekt jest taki że zęby mam zdrowe jak mało kto. Do dentysty chodzę tylko na wizyty kontrolne i bardzo rzadko się zdarza że coś tam robi.

Byłam znów na szmateksie hehe kupiłam pare fajnych rzeczy i baldachim piękny z Kubusiem Puchatkiem stan idealny za całe 1 zł

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

Re: Lato i Jesień 2011

09 lis 2012, 13:16

Cześć Dziewczyny:)

Piszecie o myciu ząbków i o smoku. U nas wygląda to tak, że Wiki myje nawet 3 razy dziennie (sama, niezbyt dokładnie), Piotrusiowi myję wieczorem, ale taką sylikonową szczoteczką nakładaną na palec, muszę mu kupić zwykłą. Tuśka miała smoczka do 1,5 roku - nałogowo go ssała, ale odstawienie poszło gładko (pisałam z resztą na wątku ciążowym o tym), a Piotruś nie miał smoczka wcale, za to ciągle ma cyca... Przyznam, że z Wiką jeszcze nie byłam u dentysty, wadę zgryzu chyba ma lekką (wydaje mi się, że ma trochę cztery górne ząbki wystające do przodu), może być od smoczka, ale obstawiam raczej taki zgryz po mężu (w jego rodzinie takie zęby mają prawie wszyscy).

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

Re: Lato i Jesień 2011

09 lis 2012, 14:17

3 dzień bez smoka i dajemy rade, jak juz mały zasnie to spi, trochę marudzi nim uśnie ale nie wiele, wieć mysle że kilka dni jescze i juz zapomni cąłkiem:)

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Lato i Jesień 2011

09 lis 2012, 20:53

3 dzień bez smoka i dajemy rade
No to super .Oby tak dalej albo i nawet lepiej .
wadę zgryzu chyba ma lekką może być od smoczka, ale obstawiam raczej taki zgryz po mężu (w jego rodzinie takie zęby mają prawie wszyscy).
Ja też mam krzywy zgryz ale nie wiem od czego czy smoka /butelki którą piłam do czasów przedszkolnych lub nawet 1 klasy czy taki mój urok.

Moja mała od jakiś 3 dni była bardzo męcząca ,płakała marudziła na maxa a moje dziecko jak jest takie to zawsze ma powód i nie chodzi o powód typu że coś jej nie pozwalam ,no i dziś patrze i jest ząbek . Dzis już była bardzo grzeczna jak zawsze a apetyt miała taki że naprawdę ja nie zjadłam dziś tyle co ona. A od wczoraj nie daję jej wieczorem mleka z smoczka tylko z kubeczka przez słomkę. Troszku się buntowała przez jakieś 5 min płakała ale w końcu wypiła 240ml .Dzis zrobiłam jej kolacje : ryz na mleku sojowym a do popicia wypiła 120 ml mleczka ,potem piżamka i zasnęła bez jęknięcia.Jestem taka z niej dumna że łooooo

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

Re: Lato i Jesień 2011

09 lis 2012, 23:27

a Kala sobie przestawila swoj rytm i nie umi sie naprostowac..zasypia ok 22, budzi sie raz w nocy, w sumie to nad ranem ok 5-6 i spi min do 10..dla mojego meza to dobrze, bo przynajmniej sie po nocce wyspi, ale dla mnie masakra, bo juz nawet poprasowac nie zdaze, czy sobie dychnac.. :ico_noniewiem:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

Re: Lato i Jesień 2011

10 lis 2012, 08:17

jak nie zdążysz? Rano możesz poprasować, chyba że nawykłas że wieczorsmi to robisz.

Mnie dziś syn przed 6 obudził paskudnik mały, 3 noc bez smoka, wczoraj chyba kryzys był bo w dniu nie chciał zasnac,, ale na noc tylko raz byłam utulać go i zasnoł.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość