leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: JESIENNE MALUCHY 2013

28 lis 2013, 10:27

Spinka no Majka nie bardzo lubi na brzuszku lezec :ico_noniewiem: no ale klade ja ile moge :ico_oczko:

Co do smoczka to mala od samego poczatku zassala jednego i tak go ciagnie, jak nie jest marudna to i smoczek jej nie potrzebny, tak samo do zasypiania wieczorem i w nocy, ale w dzien nie zasnie bez smoczka...no i jak jest mega marudna to tez smoczka dostaje :ico_wstydzioch:

Marcel odprowadzony do przedszkola, a my z mala zaraz do miasta idziemy bo mamy kilka spraw do zalatwienia :ico_oczko:

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: JESIENNE MALUCHY 2013

28 lis 2013, 10:54

Cześć moja pediatra nic nie zauważyła to pielęgniarka środowiskowa mi zwróciła uwagę tak wkurzyłam się, że zmieniłam lekarza i idę do nowej 11.12, bo takie są kolejki do niej i poproszę o skierowanie do neurologa, jeśli potwierdzi tą asymetrię główki. A do neurologa u nas to wolne terminy są na luty dopiero, ale będę szukać, gdzie indziej.

Spinka głaskanie po główce nie działa, aby zasnęła szybciej. U nas z spaniem nocnym to jest tak po kąpieli mleczko, łóżeczko i nie śpi, później leżaczek, zasypia ok 21 o 22 mleczko to już go muszę budzić i wtedy do łóżeczka i zasypia. W normie w nocy budzi się na mleko różnie i nawet jak położę go do łóżeczka i nie śpi daje smoka pogłaszcze po główce zgaszam światło, on czasami gada, ale põźniej zasypia. Czasami muszę wstać, zapalić światło dać smoka i znów gaszę światło i czekam, nie płacze to idę spać.

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: JESIENNE MALUCHY 2013

28 lis 2013, 14:17

Szkieletorku jak sprawy z domem?
No będziemy spłacać siostrę męża jednak ta sprawa nim ostatecznie się zrzeknie będzie trwać.Sprawy papierkowe to jest masakra . Mam jednak nadzieje że nic nie wykombinuje.
Na wiosnę mąż już wstępnie zamówił fachowców do dachu bo trzeba cały wymienić. Za oknami będziemy niedługo się gdzieś rozglądać dopytywać, tak samo drzwi . Tato mój jest hydraulikiem więc wszystkie rury kanalizacyjne wymieni bo są bardzo stare i całe ogrzewanie domu nam zrobi .Jedynie sprzęt musimy kupić. Tatko powiedział że nam chce pomóc i zafundować ocieplenie domu całego oraz otynkowanie go bo dom nie jest zupełnie ocieplony.
Fachowca do szpachlowania płytek paneli itp rzeczy tez mąż już zamówił na lato . Mąz jakoś po nowym roku planuje wziąć urlop 2 tyg i tam kuć wszystko i wywalać meble.
Mam nadzieje że szwagierka naprawdę nic nie wykombinuje już.
U nas sprawdziłam chyba z 5 różnych smoczków i w końcu trafiłam
Ja miałam 3 różne i żaden nie podszedł na tyle by go zatrzymać chciała.Lila też smoczka długo nie chciała , z czasem udało się ale tez na chwilkę tylko i sporadycznie bardzo a ostatecznie w wieku jakoś 4 miesięcy odrzuciła go i tak zostało.

Dziewczyny co mają starszaków. Chce kupić książkę z bajkami oryginalnymi pisarzy typu Julian Tuwim i wiersze takie fajne dla dzieci .Nie chce by w książce były tylko rysunki a mało co tekstu ,wręcz odwrotnie ,Możecie cos polecić?

Awatar użytkownika
lala
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1007
Rejestracja: 11 lut 2008, 01:23

Re: JESIENNE MALUCHY 2013

28 lis 2013, 16:08

Lala i co z tymi krostkami - u Lenka jeden ped. powiedział, że to trądzik a drugi, że skaza :ico_puknij: ale to chyba jednak trądzik był, bo już zeszło i ma ładną buźkę..
Pani doktor stwierdziła że ten nosek zatkany i krostki to raczej na tle alergicznym. Przepisała nam fenistil w kropelkach do buziaczka , bepanthen krem do smarowania buzi i kazała obserwować We wtorek mamy szczepienie i przy okazi kontol.Jedyny pozytyw to to że Antoś ładnie przybiera na wadze ,waży 4620

Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

Re: JESIENNE MALUCHY 2013

29 lis 2013, 10:10

hej, ja dziś wyspana, bo A, wczoraj do 2 z Lenką siedział - ja spałam, no ale i mała spała prawie cały czas, a od 2 ja ją przejęłam a ona uśmiecha się do mnie jak głupi do sera i tak do 4 :ico_olaboga:

Szkieletorku no to wielkie remonty przed Wami, trzymam kciuki za powodzenie. Fajnie, że tato Twój pomoże - sporo zaoszczędzicie i domek ładniej będzie wyglądał. Co do bajki to nie wiem czy znasz serie z Martynką - piękne ilustracje, poczytać też jest co i fajne te opowiadania.

Lala Ty karmisz piersią? Jeżeli tak to najlepszym sposobem jest wyeliminowanie z diety "podejrzanych" składników i obserwowanie dziecka. A może będzie jak u Lenki, że przejdzie samo :-)

Jenny fajnie że CI Tomuś sam zasypia :ico_sorki: Ja miałam taki luksus z Polą, teraz musimy swoje odczuć :ico_oczko: Co do głaskania po główce pomaga, ale jak jest na rękach i dodatkowo się ją kołysze - Tatuś tak nauczył jak miała te bóle brzuszka i chyba się spodobało. A jeżeli chodzi o neurologa no to szukaj dobrego specjalisty i próbuj prywatnie a na NFZ zapisz się i pójdziesz w terminie, bo to się tylko na pierwszą wizytę tyle czeka, potem lekarz sam wyznacza i zapisują. No i rehabilitacja to chyba podstawa, ale trzeba z Kamilką na ten temat popisać :-)

Leona mi by cycki odpadły jakbym smoczka nie dała, ale przyjdzie czas to odstawię - nie mam z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia. Jedne dzieci nie chcą smoka, inne chętnie ciągają a są i takie, że ani rusz bez niego. Marcel zdrowy?

Ja ma dzisiaj spokojny dzień, nigdzie nie jadę, nie śpieszę się, mam prasowanie i trochę prania, ale to bez ciśnienia - relaks i luz -aż miło, pewnie dlatego, że w końcu wyspałam się :ico_brawa_01:

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: JESIENNE MALUCHY 2013

29 lis 2013, 11:17

Hejka

Lala a ten katar jaki jest?? Bo Majka tez ma z lekka przytkany nosek i momentami tak charczy ze szok :ico_noniewiem:
Trzymam kciuki zeby to jednak nie byla alergia :ico_oczko:


Spinka a w dzien Lenka duzo spi?? Majka spi cale noce, ale ona ostatnio w dzien wogole nie spi, tzn spi do poludnia bo zasypia w drodze do przedszkola, dospia jeszcze w domu, pozniej chwila przerwy na cyc, no i jak idziemy po Marcela znowu spi i znowu dosypia w domu, a pozniej jak sie juz obudzi to nie spi praktycznie nic do 21ej :ico_olaboga: wczoraj pod wieczor byla taka zmeczona ze normalnie z tego zmeczenia plakala kilka minut az wkoncu ululalam ja i usnela na kolanach, pospala godzinke i tyle... :ico_noniewiem:
No ale jak zasnie na noc to spi :ico_sorki: jest jedna albo dwie krotkie przerwy na cyca i spi dalej
Tyle ze przez to jej kiepskie spanie, malo co w dzien moge porobic :ico_noniewiem: bo niestety ale musze caly czas byc z dzieciakami bo Marcel jest nieobliczalny i musze miec caly czas na niego oko...
Prasowanie mnie dzisiaj czeka i nie wiem czy poprasuje :ico_noniewiem:

A Marcel zdrowy, tzn ostatnio wszyscy troche smarkalismy ale nie jest zle :ico_sorki:

Awatar użytkownika
lala
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1007
Rejestracja: 11 lut 2008, 01:23

Re: JESIENNE MALUCHY 2013

29 lis 2013, 11:31

leona Antoś nie ma kataru tylko tak jak przy sabce , nosek zatkany i takie jak piszesz charczenie.Nawilżamy solą fizjologiczna. A i nie wiem czy to przez te lekarstwa od wczoraj nie może się wypróżnić.Znacie jakieś sposoby aby pomóc takiemu malcowi w takiej dolegliwości.Spinka ja od czasu jak mu się zaczeły kolki to wyelminowałam nabiał tylko masła używami , smażonego nie jem z owoców tylko jabłka i to bardzo żadko. Z tego co jem to tylko chleb może go uczulać bo przenny no i to masło.

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: JESIENNE MALUCHY 2013

29 lis 2013, 11:40

Lala i co lekarka uwaza ze to sa objawy alergii?? :ico_noniewiem: bez sensu :ico_noniewiem: tymbardziej ze taka diete masz??
Ja jem wszystko i malej nic zlego nie dolega, tez ma krostki, tez ma przytkany nosek ale nikt mi tu nie powie ze to alergia i nie bedzie jej zaraz kazal faszerowac lekami :ico_sorki:

Awatar użytkownika
lala
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1007
Rejestracja: 11 lut 2008, 01:23

Re: JESIENNE MALUCHY 2013

29 lis 2013, 13:41

Ja to już sama nie wiem co to jest .We wtorek mam szczepienie i kontrol u innej pani doktor zobaczymy co ona powie.Wstawiam fotki Antosia,

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: JESIENNE MALUCHY 2013

29 lis 2013, 18:50

nie mam z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia
Oj ja tez bym nie miała.
Właśnie chodzi o to że są dzieci które nie tkną smoka a są które bez smoka to by wisiały u mamy przy piersi czy na rekach i płakały ciągle więc smok ratuje życie.
Majka tez ma z lekka przytkany nosek i momentami tak charczy ze szok :ico_noniewiem:
Moja nadal tak ma .Bardzo jej momentami charczy .
Byłam z tym u pediatry,pytałam położnej i mówiły że to sapka , że to iż czasem się jej uleje to pokarm tam wpada no i dziecko takie oddycha tylko prze nosek i zbierają się tam różne śmieci przez co zatyka nosek i furczy .
Psikam jej wodą i odciągam , często wyciągam takie suche coś z noska .
Lala co ty w ogóle jesz?? Rany przy takiej diecie to nie sądzę że to alergia.
Ja tam jak Leona jem dosłownie wszystko łącznie z smażonym i ostrym. Nie jadłam tylko kapusty kiszonej i bigosu .


Idę szybko umyć podłogi na górze a potem będę dalej szukać prezentów na gwiazdkę. Bo w poniedziałek jest dzień darmowej dostawy i coś można by zamówić z tej racji.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość