Jijana
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2017, 02:19

Re: Jak zadbać o oczy?

27 lis 2017, 00:12

U mnie w rodzinie nie ma większych problemów ze wzrokiem. Mama okulary zaczęła nosić w wieku 45, a ojciec 50 lat. Czasami jednak czuję pieczenie, szczególnie gdy za krótko śpię, więc nawilżam oczy. W domu zawsze panował pogląd, że margaryna jest niezdrowa na oczy, dlatego zawsze jedliśmy masło. Obecnie dużo osób (w tym ja) na śniadania nie jada pieczywa, a więc i masła, a zamiast tego płatki owsiane czy inne wynalazki, więc trzeba dostarczać zawarte w maśle witaminy na inne sposoby.

jablonka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 01 wrz 2017, 20:19

Re: Jak zadbać o oczy?

05 gru 2017, 14:00

Luteina dobrze działa na wzrok. Ja miałam taki problem, że obraz , literki były rozmazane, jakby ostrość była słabsza. Zaczęłam codziennie brać lutezan , właśnie z luteiną w składzie ale i ma też beta karoten i witaminy Ci E. Teraz już wszystko wróciło do normy, widzę ostro, nic się nie rozmazuje.

krwistekwiaty
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 28
Rejestracja: 29 lis 2017, 06:05

Re: Jak zadbać o oczy?

21 sty 2018, 17:39

Każdy powinien dbać o wzrok. Ja systematycznie, raz na pół roku chodzę na kontrolę, a także systematycznie patrzę na swoje oczy w lusterku powiększającym :) Dodatkowo stosuję soczewki kontaktowe, więc staram korzystać z tych najlepszych i najbardziej zaufanych. Znajomi polecili mi te od firmy http://www.acuvue.pl/ i naprawdę nie narzekam, ale stosuję jeszcze krople do oczu rano i wieczorem :)

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Jak zadbać o oczy?

23 sty 2018, 17:48

ja robię ćwiczenia na oczy w trakcie pracy, żeby moje oczy odpoczęły ale od kilku tygodni łykam też lutezan z luteiną w składzie która wspomaga narząd wzroku, niestety w dzisiejszych czasach wszechobecna elektornika mocno wpływa na jakość widzenia, dlatego ja profilaktycznie dbam o oczy jak tylko potrafię.

bananowa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 12 sty 2018, 13:56

Re: Jak zadbać o oczy?

25 sty 2018, 12:46

Myślicie, że mogę iść do okulisty po okulary antyrefleksyjne? Dużo pracuję przed monitorem i często boli mnie głowa + czuję, że mam wysuszone oczy. Wady nie mam, bo widzę bardzo dobrze i nie wiem, czy dostanę takie okulary.

jablonka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 01 wrz 2017, 20:19

Re: Jak zadbać o oczy?

26 sty 2018, 15:13

Mi np. na ból oczu pomógł lutezan, nawet przestałam widzieć jak przez mgłę. Dobry ma skład bo luteina jest tam i beta karoten i witaminy. Tylko najlepiej łykac tabletkę codziennie, wtedy bedą najlepsze efekty.

serenada
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 65
Rejestracja: 21 cze 2017, 11:17

Re: Jak zadbać o oczy?

05 mar 2018, 12:53

Czytałam o operacjach usuwania zaćmy, które w ramach NFZ przeprowadzają czeskie kliniki np. PROVISUS. Czas oczekiwania na zabieg jest bardzo krótki i wynosi nawet 2 tygodnie. Czy ktoś z Was korzystał? Macie jakieś doświadczenia?
Ostatnio zmieniony 21 cze 2018, 10:09 przez serenada, łącznie zmieniany 1 raz.

serenada
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 65
Rejestracja: 21 cze 2017, 11:17

Re: Jak zadbać o oczy?

21 cze 2018, 10:09

Czytałam o operacjach usuwania zaćmy, które w ramach NFZ przeprowadzają czeskie kliniki np. PROVISUS. Czas oczekiwania na zabieg jest bardzo krótki i wynosi nawet 2 tygodnie. Czy ktoś z Was korzystał? Macie jakieś doświadczenia?

zaneta34
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 30 sie 2016, 13:54

Re: Jak zadbać o oczy?

12 sty 2021, 17:03

Moje drogie, polecam odwiedzić tą stronkę https://echowarszawy.pl/20201228336768/jak-zadbac-o-wzrok-po-50tce
Znajdziecie wiele cennych informacji między innymi na temat tego jak dbać o wzrok w dojrzałym wieku.

Awatar użytkownika
zlotowlosaemi
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 53
Rejestracja: 29 sty 2021, 15:44

Re: Jak zadbać o oczy?

29 sty 2021, 15:54

Zależy co doskwiera. Ja muszę często nawilżać, bo dopada mnie zespół suchego oka

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość