Awatar użytkownika
AgaSza
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1642
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:54

28 sie 2008, 12:24

rogaliza, witaj, fajnie, że będzie nas więcej. Twój synek tylko 1 dzień starszy od mojej Kingi-pokaż go nam, no i może siebie też :-)
asika82 pisze:No i stało sie kupiłam mleko :ico_zly:

i zła jesteś? ale czemu kupiłaś? bo doszłaś do wniosku, że się nie najada Twoim? będziesz mu tylko na noc dawać czy w dzień też?
asika82 pisze:Mamuśki a jak z @ miała już któraś oprócz małgośki i edit?

ja nie, ale ja na prochach Cerazette to się nie liczę :-) i już sobie dwa testy ciążowe zrobiłam, bo jakoś w 100% nie ufam tym tabletkom, a jak nie mam okresu to się nijak inaczej nie dowiem o ewentualnej ciąży, no ale dziękować Bogu jedna kreska wyszła-stres jak nie wiem był :-D

Myszka_ pisze:ale wydaje mi się, że się do Ciebie bardziej podobny zrobił

mi się też tak zdaje
mika85, a skąd jesteś?

My jesteśmy już po dwóch słoiczkach marchewki a jutro dodajemy ziemniaka-sama jej ugotuję jutro, bo my w sobotę wyjeżdżamy na wakacje, to by mi się połowa słoika zmarnowała (te słoiczki to ja póki co dzielę na 2 dni)

[ Dodano: 2008-08-28, 12:25 ]
mika 100 lat dla Rysia na 5-miesięczne urodzinki!

Awatar użytkownika
mika85
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1993
Rejestracja: 08 lip 2008, 21:48

28 sie 2008, 15:36

.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2008, 20:23 przez mika85, łącznie zmieniany 1 raz.

rogaliza
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 27 sie 2008, 03:22

28 sie 2008, 16:55

Witam ciocie z forum
AgaSza moj synek jest starszy od Twojej Kingi jeden dzien a ja mam na imie jak Twoja coreczka :)
Zaraz dolacze zdjecie (jak bede potrafila) i postaram sie przeczytac wasze wszystkie posty zeby nie dublowac pytan - a mam ich troche. Widze, ze juz dokarmiacie malenstwa (ja podaje piers i butelke) a Alan jest juz gotowy i daje znaki, ze tez chce juz troche kaszki.

Awatar użytkownika
eVe80
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 574
Rejestracja: 23 sie 2007, 18:22

28 sie 2008, 18:12

Witajcie kwietniówki

rogaliza witamy na forum, fajnie, że dołączyłaś :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
gdzie mieszkasz tam w Stanach? Czemu Cię tam wywiało? To Twoje pierwsze dzieciątko? Napisz cosik więcej bo my spragnione nowych wiadomości do czytnia :-D :-D (ups ale jestem ciekawska :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: )

A ja dziś pierwszy dzień w pracy :ico_placzek:
W sumie to fajnie było, tak się oderwać na 4 godzinki z domu, mając małego pod dobrą opieką. Ale spać trochę mi się chce bo w nocy Igor robił jakieś dziwne jazdy. Płakał (a dla nas to szok bo on nigdy nie płacze), nie wiedziałam co mu jest i w końcu stwierdziliśmy, że to może jakaś spóźniona reakcja po szczepionce, w każdym bądz razie dostał czopek viburkol i już potem było ok. Niestety zasnął dopiero ok 22.30 a obudził się normalnie więc trochę zakręcona byłam dzisiaj w parcy.

To chyba tyle z nowości, pisałam Wam ile już waży i mierzy a o jedzeniu to lekarz powiedział że już po mału można wprowadzać nowości. Więc chyba w następną sobotę (poczekam jeszcze tydzień) będzie marchewkowy debiut.

[ Dodano: 2008-08-28, 18:13 ]
acha a co do okresu to ja biorę zastrzyki depo provena i miałam okres przez tydzień, więc to chyba nie to bo tak długo to nigdy nie miałam.

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

28 sie 2008, 21:10

AgaSza pisze:asika82 napisał/a:
No i stało sie kupiłam mleko :ico_zly:

i zła jesteś? ale czemu kupiłaś? bo doszłaś do wniosku, że się nie najada Twoim? będziesz mu tylko na noc dawać czy w dzień też?
moze nie jestem zła ale chciałam jeszcze pokarmic tylko cycem a nie sztucznym mlekiem. Planuję dawac butelkę tylko w nocy. Dzisaj po butli spał 3,5 godz pobudka na cyca który był aż nabity mleczkiem sen 2,5 godz i następne pobudki co godzina. W sumie 6 razy karmiłam tej nocy. No zbaczymy jak dzisiaj bedzie.


AgaSza pisze:już sobie dwa testy ciążowe zrobiłam
ochocho agasza to widzę przewrażliwiona jestes na punkcje ewentualnej ciazy ale masz dwie księżniczki więc cóż się dziwić. Ja nadal zero zabezpieczenia ale i seksu prawie zero i nie przyszło mi jeszcze do głowy,ze antoś mógłby mieć rodzeństwo w drodze.



AgaSza pisze:w sobotę wyjeżdżamy na wakacje,
gdzie jedziecie?

rogaliza
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 27 sie 2008, 03:22

28 sie 2008, 21:36

Ale sie naczytalam :) Jestem troche zaskoczona i oszolomiona. Jak zobaczylam dzieci w wieku mojego Alanka z chlebkiem w reku i naczytalam sie o sloiczkach. Wyedukowalam sie o dokarmianiu ale jakos ciagle myslalam, ze za wczesnie. Musze juz po troszku cos wprowadzac. No a basen i na zdjecia Joanny 24 z malym w wodzie to sie napatrzec nie moglam (ja nie mam tu kolezanek z dziecmi - wszyscy czekaja do 30 moze dalej).
A wiersz Edit53 ...
czytalam na raty bo mi lzy ekran przeslanialy.

Za ocean wywialo nas 5 lat temu. Chcielismy sobie na weselicho zarobic bo moj Tomasz chcial ogromne. Potem stweirdzilismy, ze jak juz jestesmy na miejsciu to sobie troche tu pozyjemy. Szkoda, ze teraz stany maja kryzys gospodarczy bo wszyscy tu mamy klopoty finansowe ale Floryda jest atrakcyjna bo mamy caly rok sloneczko i mam nadzieje, ze maly nie bedzie chorowal. Mamy w planach tez pomieszkac w innych krajach :)

Alan jest super boski, ma okolo 68cm i wazy ponad 7kg.
Je regulanie od 4 rano do 7 wieczor co 3 godziny, najpierw oproznia piersi (chociaz juz pokarmu coraz mniej - to naturalne przykarmieniu mieszanym) a potem wypija mleko modyfikowane. Czasem wypija czasem nie ale na noc o 17 wypija zawsze i spi tak do 4 rano. tzn wczoraj pierwszy raz obudzil sie o 23 zjadl i potem wstal dopiero o 6 rano.
Jest spokojny, duzo sie smieje i zjadl w swoim zyciu 5 lyzeczek kaszki ryzowej i zrobil to jak profesjonalista. Ale to byly proby i nie przeciagnelam tego. Musze przemyslec kiedy te kaszke mam mu podawac? :ico_noniewiem:

Mam juz @ niestety dostalam po 6 tygodniach.

Mysle o drugim dziecku ale jestesmy tu sami i boje sie, ze nie dalabym rady.
Jak ty sobie AgaSza dajesz rade, zorganizowalas sie czy poprostu jakos leci?
Chcialabym dwojke i zeby bylo z glowy :)

No dziewczyny powiem szczerze jestem pod wrazeniem Waszych maluchów :)

[ Dodano: 2008-08-28, 21:38 ]
Jak moge wkleic zdjecie pod moim loginem? takie na stale i jak mam wklejac zdjecia takie pod wiadomoscia. Oczywiscie moge doczytac ale moze sie dowiem od was expresowo to zalacze :)
Ostatnio zmieniony 29 sie 2008, 15:37 przez rogaliza, łącznie zmieniany 1 raz.

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

28 sie 2008, 22:19

rogaliza zdjecia wkleja sie bardzo łatwo za pomocą fotosika http://www.fotosik.pl/ tam wrzycasz zdjecie i zminiasz rozmiar na np 800 i jak wgra to po prostu kopiujesz kod. A takie zdjecie w podpisie na stałe to tak samo tylko wklejasz w swój profil na TT na górze strony to masz.


Ale sie naczytalam
dzielna jesteś :ico_haha_01:

rogaliza pisze:Floryda jest atrakcyjna
jejku jak Ci fajnie :ico_wstydzioch: A nie tesknicie jednaj za Polska za rodziną.


Antoś wypił właśnie 100 mleka zageszczonego kaszką i spi. Ja też zmykam. Dobranoc :ico_oczko:

rogaliza
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 27 sie 2008, 03:22

28 sie 2008, 22:58

tesknimy bardzo.

Awatar użytkownika
AgaSza
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1642
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:54

29 sie 2008, 11:33

eVe80 pisze:W sumie to fajnie było, tak się oderwać na 4 godzinki z domu

fajnie, gdybym ja mogła mieć taką pracę na 4 godzinki to pewnie też chciałabym już do niej wrócić, ale na 8 godzin + min 1 godz dojazd to zdecydowanie za dużo jak dla mnie, nie wyobrażam sobie tego, nie widzieć tyle dzieci, wracać po 18, to tylko kąpanie i spać

asika82 pisze:W sumie 6 razy karmiłam tej nocy

:ico_szoking:
asika82 pisze:agasza to widzę przewrażliwiona jestes na punkcje ewentualnej ciazy

no bardzo jestem przewrażliwiona, prawie że sprowadziłam trzecią ciąże do rozmiarów tragedii życiowej-i też niepotrzebnie, bo przecież jeśli zaciążę to też to będzie najukochańsze dziecię na świecie :-)
rogaliza pisze:Mysle o drugim dziecku ale jestesmy tu sami i boje sie, ze nie dalabym rady.
Jak ty sobie AgaSza dajesz rade, zorganizowalas sie czy poprostu jakos leci?
Chcialabym dwojke i zeby bylo z glowy :)

polecam dwójkę dzieci rok po roku, dasz radę. Też się bałam na początku, bo moje to zupełnie nieplanowane, choć poczęte bez zabezpieczeń, więc świadoma wpadka to była. No ale teraz jest super, dziewczyny juz zaczynają się razem bawić-ich zabawy polegają np. na tym, że jak gra muzyka, to Ewa bierze Kingę za łapki i z nią "tańczy", albo przynosi jej zabawki, potrząsa przed oczkami, no i oczywiście całuje na dzień dobry, robi pa pa na dobranoc, woła mnie jak Kinga płacze, podaje jej smoczek-mówię Ci sama słodycz takie widoki. I też jesteśmy sami tutaj, no prawie. W Poznaniu mieszka moja siostra, ale widzę się z nią raz na 2 tygodnie średnio, bo ona zupełnie nieczasowa :-) , no i Adama rodzice mieszkają od nas ok 50 km, jak potrzebujemy koniecznie gdzieś bez dzieci iść to wtedy przyjeżdżają, ale to naprawdę rzadko, odkąd Kinga się urodziła, zostali z nią chyba 2 razy, a tak to sami się opiekujemy naszymi szkrabami, ja od rana do popołudnia, potem razem z mężem, a w weekendy jesteśmy w czwórkę. Zorganizować się można bardzo łatwo, tylko nie można chcieć wszystkiego zrobić idealnie, trzeba się pogodzić z tym, że czasem musi być bałagan, czasem gary w zlewie muszą poleżeć godzinę dłużej, a góra prasowania rośnie w oczach :-) Więc nie ma co się zastanawiać, tylko z mężem pogadać i drugiego malucha robić :-) Trzymam kciuki.

[ Dodano: 2008-08-29, 11:39 ]
AgaSza napisał/a:
w sobotę wyjeżdżamy na wakacje,
gdzie jedziecie?

do Kołobrzegu, na 6 dni, wracamy w czwartek, zaraz muszę się zacząć pakować, bo mam aż trzy osoby do spakowania, a im mniejsza osoba tym więcej rzeczy musi mieć-paradoks co? :-) Adam na szczęście pakuje się sam :-)
nie wiem czy jeszcze dzisiaj zajrzę do Was, może wieczorkiem, ale jeśli nie, to miłego tygodnia Wam życzę i do "zobaczenia" za tydzień :ico_papa:

[ Dodano: 2008-08-29, 11:40 ]
Aha jeszcze jedno, asika82, i jak dzisiejsza noc wyglądała w wykonaniu Antosia? Lepiej trochę?

[ Dodano: 2008-08-29, 11:51 ]
A jeszcze Wam wkleję parę zdjęć, bo dzieciaki mi usnęły, to mam chwilę wolnego :-)

1. Pierwsza marchewka :-)
Obrazek

[ Dodano: 2008-08-29, 11:55 ]
Obrazek

[ Dodano: 2008-08-29, 12:02 ]
3. siostrzyczki
Obrazek

4. mała ogrodniczka
Obrazek

rogaliza
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 27 sie 2008, 03:22

29 sie 2008, 18:15

AgaSza, przepraszam, ze pytam, najwyzej nie odpowiesz, ile masz lat?

Pocieszylas mnie jesli chodzi o myslenie nad drugim maluchem.
Moj T. bardzo by chcial i to najlepiej 3 bo on ma dwoje rodzenstwa.
Jesli juz mam miec wiecej niz jedno to niech pozostanie na 2 :)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość