Awatar użytkownika
Dominisia
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1599
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:45

05 lip 2010, 22:54

Manenka wlasnie zobaczylam Twoj suwaczek! Gratulacje Kochana!!!!

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

05 lip 2010, 23:22

Dominisia, :-D dziękuję bardzo :-D :ico_sorki:

byliśmy ostatnio w Oslo i chciałam do Ciebie zajechać, ale coś twój nr nie odpowiadał więc niestety nie udało nam się spotkać, a że to było na ostatnią chwilę to nawet nie pisałam na NK bo pewnie byś nawet nie zdążyła odczytać
szkoda, ze tak wyszło, no ale może innym razem :-)
a co tam u Ciebie??
jak tam Jaś??
ucałuj go :-)

madi1307
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 20 maja 2010, 10:28

06 lip 2010, 12:09

Antosia jest kochaniutka :ico_brawa_01: :ico_haha_01: .Wszyscy się śmieją że takiego grzecznego dziecka to jeszcze nie widzieli.Śpi bardzo długo,jak na razie to prawie cały czas.Kąpię ją ok 20tej i śpi tak do 01:30 a potem budzi się ok.5,6tej i spi dalej.Mam już mleczka dużo więc ładnie je,nawet bym powiedziała,że jest małym łakomczuchem.Jest bardzo ruchliwa.Wierci się niesamowicie przy jedzeniu.Położne śmiały się,że dużo pracy będzie trzeba włożyć w karmienie Antolka bo straszna wiercipięta,ale my dajemy rade.Mamy swoje sposoby już.Jest taka słoda,że po prostu nie możemy się na nią napatrzeć.Ma ciemne włoski i ciemne oczy za moim mężem.Za to położne śmiały się,że ma nosek i brwi za mamą.Myślę jednak,że włoski jej pojaśniją bo ja mam naturalny blond i mąż też taki ciemny blond raczej.Jest po prostu takim naszym małym seruszkiem.Wazyła 3282g i miała 50cm długści,a obwód główki to 33. :ico_sorki: no i zdrowiutka.
Myślę,że radzimy sobie jao mama i tata.Mąż jest zakochany w małej.jak wraca z pracy to robi sobie małą drzemkę,oczywiście z Antolkiem.Rozpieszcza ją,ale nie mogę mu tego zabronić bo prawie cały dzień jest w pracy więc te chwile niech mają dla siebie.Mała bardzo dużo się uśmiecha przez sen.jest slodziutka.Juz nie wyobrażam sobie żeby jej nie było. :-)
Teraz musimy czekać zadokumentami ze szpitala,a potem na akt urodzenia i czeka nas wycieczka do Oslo.
Przed wczoraj odpadł pempuszek. :ico_brawa_01: w tym tygodniu idziemy sprawdzić ile mała przybrała na wadze.babeczki z Helse powiedziały,że zawsze jakby coś to mam zadzwonić albo przyjść to mi pomogą.Jest teściowa,przyjechała tu do pracy na sezon do fabryki do produkcji ciastek na świeta wiec pierwsze dni przychodziła,żebym mogla odpocząc bo nie moglam dźwigać.piastowała małą,ale bala sie wszystkiego prawie,że coś jej zrobi.Mówi ze już dużo czasu minęło jak miała dziei i nie czuje się za pewnie.ięc musiałam kąpać od razu i wszystko robić sama z mżem.Ale daliśmy radę i teraz już jest ok,bez stresu i strachu,że uszkodzimy maleńką. :ico_oczko: pędzę upircić coś na obiad.odezwę się jeszcze! :-) buziaki,milego dnia

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

06 lip 2010, 14:57

hej

u mnie dziś na obiad pomidorowa i ziemniaczki zapiekane z kurczakiem w miodzie z pomysłu na :-D wiec pycha :-D
dziś prawie kibelek zaliczyłam ,ale w ostatniej chwili padłam na łóżko z kanapką w reku szybko ja zjadłam i mi przeszło :ico_sorki:
kurcze szkoda mi troszkę Mikiego bo myślałam , ze będę się super czuć w :ico_ciezarowka: , a tak nie jest i biedny musi siedzieć ze mną w domku dopóki mąż nie wróci z pracy i muszę czasami zostawiać jego by szybko sie położyć lub coś zjeść by nie zwymiotować, ale bardzo się cieszę , że jedziemy do Pl to tam będzie miał pełno rozrywki i zawsze to ktoś da rade wyjść z nim na dwór :-D

Z tego co piszesz to bardzo fajna ta Antosia, i grzeczniutka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: a jak pięknie wam śpi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: to masz bardzo dobry pokarm jak się tak często nie budzi na jedzonko :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: fajnie, że nie stresujecie się zajmowaniem małej i że pierwsza kąpiel już za wami :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_haha_02:
no i piejemy pępkowe :ico_zdrowko: skoro już pępuszek odpadł :-D

madi1307
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 20 maja 2010, 10:28

13 lip 2010, 14:13

cześć dziewczyny! :-)
Marzenko wiem,że jesteś na wakacjach w Polsce,ale mam cichą nadzieję,że zajrzysz tu na forum i pomożesz...!!! :ico_placzek: czy moglabyś mi podpowiedzieć jakie dokumenty są mi potrzebne do zalatwienia paszportu dla malej i jak dlugo to mniej wiecej trwa?
mam nadzieję,że dobrze zniosłaś podróż :-) miłego wypoczynku!buziaki :-)

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

14 lip 2010, 21:49

madi1307, właśnie udało mi się zajrzeć
jeżeli chcesz sam paszport to potrzebujesz 1 zdjęcie dziecka, akt urodzenia dziecka(ten norweski) i wasz akt ślubu plus wasze dowody :-)
a tu masz linka to sobie możesz poczytac dokladnie
http://www.oslo.polemb.net/index.php?document=174
a czeka sie na paszport 3 tygodnie i po 3 dopiero wysylaja , a isc moze nawet pare dni
al jezeli masz badzo pilna spwrawe w pl i ich uprosisz to mozesz w kasie powiedziec ze wam bardzo bardzo potrzeba szybko paszport i za doplata 200kr dostaniesz go po tygodniu
koszt paszportu 240zl
tu masz link z cenami
http://www.oslo.polemb.net/index.php?document=206

madi1307
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 20 maja 2010, 10:28

15 lip 2010, 15:31

dziękujemy!!!pozdrawiamy!!! :-)

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

28 lip 2010, 23:21

madi1307, gratuluje córci !!!!
A tak jeszcze odnoscie paszportu, to paszport to 1 sprawa, ale jeszcze zazwyczaj załatwia sie wpisanie do polkich ksiag urzedu stanu cywilnego
Mozesz to tez sama zalatwic w polsce , tylko troche bedziesz mila biegania, bo bedziesz przez kogos jakis urzad przetlumaczyc akt urodzenia dziecka, zlozyc o nr pesel, pozalatwiac wszystko w urzedzie stanu cywilnego
Ja np wszystko zalatwialam przez ambasade, bo nie chce zalatwiac tego sama i ganiac po polskich urzedach. Wiec zalatwienie paszportu tymczasowego plus zalatwienie polskiego aktu urodzenia kosztuje okolo 1000koron.
A polski akt urodzenia musisz miec, np do ponownego wydania poszportu czy do nr pesel, ktory tez bedzie potrzebny do kolejnego paszportu dla dziecka.
Mam nadzieje ze wszytsko zrozumialas, no chyba ze juz bylas w ambasadzie i wszystko wiesz :ico_oczko:

madi1307
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 20 maja 2010, 10:28

29 lip 2010, 10:53

Witaj Siuniu!
Dziękuję za gratulacje :-) .Długo Cię nie było.No właśnie jutro wybieramy się do Oslo załatwić wszystko.To fajnie,że idzie to wszystko załatwić w jednym miejscu.Napewno tak zrobimy,bo jak jedziemy do Pl to nigdy nie ma czasu. :ico_oczko: Pozdrawiam! :-)

lidia19
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2011, 20:46

Cześć dziewczyny!!! Nadal tu jesteście???

19 sty 2011, 14:04

Witajcie. Widzę, że nikt już tu nie pisze, ale może są jakieś szanse na odświeżenie? Mój mąż w lutym jedzie do Norwegii i będzie chciał mnie ściągnąć, więc totalnie zielona jestem w tym co trzeba/będzie trzeba załatwić.
Pozdrawiam serdecznie.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość