Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

Re: Zimówki 2012\2013 :)

21 lut 2013, 11:37

On chyba tak już ma jak brzuch boli to mu pomogę ale i tak płacze nawet na rękach taka marudy spać wogóle nie śpi.góra t15 minut.. Moja klaudia też taka była.ale.on przechodzi już.samego siebie... Od wczoraj nie daje cyca bo wymusza go i leży 2 h wsie a.nie je i odciągając do butelki i karnie ale to i tak nic nie dało drZe się i koniec wychodzi na to ze taka ma osobowość super nic nie mogę zrobić psychika siada.nie.chciałam.pisać tego i zawracać wam głowy ale nie mam komu powiedzieć mój chłop wychodzi wszystko ważniejsze.niż ni pomoc a jak wraca to zmęczony a.ją niby to prze całymi dniami nawet.na.dwór.nie.mam.jak wyjść no jeszcze kaszle a druga chce i.co poradzić tylko w lub strzelić sobie

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Zimówki 2012\2013 :)

21 lut 2013, 11:41

a smoczek? próbowałas chociaż na chwilę go uspokoic tym?

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

Re: Zimówki 2012\2013 :)

21 lut 2013, 11:44

Skoczek wypływa uspokaja go dosłownie na.chwilę a jego płacz to histeria czasem zrywa się i zanosi znów powtórka.z.rozrywki czego oni tacy są nie wiem

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Zimówki 2012\2013 :)

21 lut 2013, 12:06

a może ty za nerwowo podchodzisz do dzieci? może one to czują? takie napięcie i zniecierpliwienie.

Awatar użytkownika
laupina
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3921
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:39

Re: Zimówki 2012\2013 :)

21 lut 2013, 12:16

może ty za nerwowo podchodzisz do dzieci? może one to czują? takie napięcie i zniecierpliwienie.
też mi się tak wydaje
Spróbuj może się troszkę zdystansować, zamiast TV puszczaj muzykę taką dla dzieci, Mała będzie zadowolona, a Wiktorkowi też na pewno się spodoba, ja pamiętam, że Filip też jak był taki malutki godzinami leżał przy cycu, potrzebował bliskości, bo wcale nie jadł tylko zrobił sobie smoczek z cyca, ale z czasem mu przeszło. Wiem, że Ci ciężko bo jesteś sama, a rozdwoić się nie da, ale ja zaczęłabym od wyłączenia bajek w TV one na prawdę działają rozdrażniająco i na Ciebie i na dzieci. Godzina bajki, a potem wymyśl Klaudii jakieś kolorowanie, zajmie się pół godzinki, potem niech ułoży puzzle, następne pół godz. może w ten sposób jej organizuj czas, a będziesz go mieć więcej dla Wiktorka, a i ona będzie zadowolona, bo mama dała jej jakieś zadanie, jak je wykona pochwal, będzie się czuła doceniona i zauważona, a co za tym idzie będzie mniej absorbująca. Dasz radę

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Zimówki 2012\2013 :)

21 lut 2013, 12:19

No właśnie, o to samo mi chodzi. Ja do wszelkich nawet obowiązków domowych angażuję Tobika. Właśnie pomagał mi przy wkładaniu prania do pralki, wsypał proszek i wlał płyn do płukania. Może trwa to dłużej, ale on ma zajęcie a ja wiem, że cieszy się z tego, że mi pomaga.

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

Re: Zimówki 2012\2013 :)

21 lut 2013, 12:27

ja jestem naprawde spokojna wybuchamw ostatecznosci... przy klaudii juz calkiem bylam spokojna i tak samo dawala jak i on czadu...tv heh nie da rady wylaczycto jest taki wiek ze sieo wszystko kloci nawet jak prosze by cicho byla to ta coraz glosniej, kolorowanki phi 5 minut i to jamam kolorkwac lalki 5 minut wszystko 5 minut oo na tablecjedluzej sie pobawi, onanie rozumie tlumacze jej a ona swoje z ubieranie masakra, dre sie juz na nia bo nie mam sil nie slucha sie wogole taksie zmienila z dnia na dzie chyba wiek 4 latka i bunt dzis wstala o 5 i mimoprosb w konsekwencji rozkazownie chciala sie polozyc wymysla 100 tys roznych powodow a to jesc siku i tak oto spie ok 5 h na dobe , oj ciezko ale ogolnie moj maz ma osobowosc nerwowa wiec pewnie maja charakterki po tatusiu

Awatar użytkownika
laupina
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3921
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:39

Re: Zimówki 2012\2013 :)

21 lut 2013, 12:28

Właśnie pomagał mi przy wkładaniu prania do pralki, wsypał proszek i wlał płyn do płukania. Może trwa to dłużej, ale on ma zajęcie a ja wiem, że cieszy się z tego, że mi pomaga.
ja też tak robiłam, to super sprawa, np Ania dostaje ściereczkę do kurzu i wyciera meble w salonie, a ja za ten czas oblecę cały domek, tylko moja panna szybko się nudzi i pomysłów muszę mieć sporo :ico_oczko: no chyba, że dam jej kolorowankę i puszczę bajkę wtedy dziecka nie mam przez kilka godzin, ale unikam tego, bo zauważyłam, że nawet najfajniejsze i łagodne bajki to max godzinka, bo działają na nią nie najlepiej :-/ Dlatego Tv jest włączone tylko wtedy jak coś oglądamy, czyli bardzo rzadko :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

Re: Zimówki 2012\2013 :)

21 lut 2013, 12:31

a moje dziecie wlasnie nielubi mi pomagac mimo ze od malego uczylam sprzatac itd ale nie chce ale co sie dziwic moj maz szmaty nie ruszy i mowi ze to nie sa jego obowiazki tylko moje aklaudia wszystko slyszy i powtarza, chyba trzeba meza zmienic

Awatar użytkownika
laupina
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3921
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:39

Re: Zimówki 2012\2013 :)

21 lut 2013, 12:38

Współczuję Ci, na pewno jest Ci trudno. Ale wpadł mi jeszcze jeden pomysł. Zrób jej tablicę motywacyjną, albo niech zbiera kulki lub cokolwiek za dobre zachowanie. Moi mieli kulki, jak zebrali po 20kulek w nagrodę szliśmy do kina lub Mc Donald. Jak się sama ubiierze dostaje kulkę, jak ładnie pokoloruje obrazek - kulka, ułoży puzzle-kulka. Jeśli chodzi o kolorowanki to daj jej konkretne zadanie, np pokoloruj żółwia czy królewnę, może Ona potrzebuje właśnie konkretnych zadań i motywacji.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość