Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

01 kwie 2012, 21:02

Hej, ja tak na szybko..., czy jest możliwe, że mój mały ma już wzdęcia??? Po każdym karmieniu mu się odbija, w każdej pieluszcze jest taka rzadka kupka, ale od początku tak koło 17-20 i w nocy daje nam popalić, płacze niewiadomo dlaczego, i strasznie wierzga nóżkami, ale jak Go przytulam albo zmieniam mu pozycję to przestaje na chwilkę. Czy to poprostu jego humorki???

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

01 kwie 2012, 21:15

brzuszek moze go bolec,kupki "musztardowki" sa jak najbardziej prawidlowe :ico_sorki: Maluszek moze potrzebuje sie potulic,a jak masz obawy czy to brzuszek,to zloz mu nogi,kolanka do siebie i rob koleczka,albo masuj brzuszek ciepla reka ale ja mysle,ze skoro sa kupeczki,to on chce sie tylko tulic :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

01 kwie 2012, 21:29

:ico_brawa_01: dla ancurka no to ktora kolejna ? :ico_haha_01: :ico_haha_01:
rybka dzieki za wskazowki :-D :ico_oczko: :ico_sorki:

[ Dodano: 01-04-2012, 21:32 ]
kupki "musztardowki" sa jak najbardziej prawidlowe :ico_sorki:
to spoko.. bo wlasnie sie zastanawialam czy nie powinny byc zielonkawe :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

01 kwie 2012, 21:38

mam je ale napisane że od 1 m-ca :ico_noniewiem:
możesz jej go już dawac, pamiętam że ja przy Damianie pytałam położna mojego gina i ona mówiła, że mimo info na ulotce jest jak najbardziej bezpieczny i nawet na wcześniakach się go dzieciom podaje jak mają problemy brzuszkowe, także bez obaw :ico_oczko:
brzuszek moze go bolec,kupki "musztardowki" sa jak najbardziej prawidlowe :ico_sorki: Maluszek moze potrzebuje sie potulic,a jak masz obawy czy to brzuszek,to zloz mu nogi,kolanka do siebie i rob koleczka,albo masuj brzuszek ciepla reka ale ja mysle,ze skoro sa kupeczki,to on chce sie tylko tulic :ico_oczko:
zgadzam się, może to byc od brzuszka ale nie musi, możesz spróbowac tych masarzy co Iwona poleca z nózkami do brzuszka, ale jak brzusio nie jest wzdęty i nie słychac ewolucji to małe prawdopodobieństwo... ale jednak jest
jesteście w domu od niedawna więc może po prostu chłopak potrzebuje czasu, pamiętaj inny zapach inaczej dzień wygląda, może też musi się przestawic, bo może się mu myli dzień z nocą i dlatego wieczorami i nocami taki aktywny i złości się bo Wy nie...
ciężkie są niestety początki bo maluchy nie powiedzą o co im się rozbija,,,'trzymaj się

ancurek brawa, no to miała koleżanka przeczucia, że szybko ją będa cieli
z jednej strony malutki - malutki, ale ważne że zdrowy raz dwa zacznie nabierac i wróca do domku

a w ogóle to bry wieczór kobity - się bezczelnie nawet nie przywitałam tylko się od razu w dyskusję wcinam :ico_wstydzioch: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

01 kwie 2012, 21:39

te calkiem pierwsze to sa czarne smółki,potem takie żółciutkie musztardówki z grudkami czasem,zielone nie sa wskazane,bo niby swiadcza o tym,ze sie cos zjadlo,ale ja np jadlam salate na kanapce i tez kupa byla zielona,wlasnie po salacie :ico_oczko:

[ Dodano: 01-04-2012, 21:43 ]
się bezczelnie nawet nie przywitałam tylko się od razu w dyskusję wcinam :ico_wstydzioch: :ico_oczko:
- heheeheheheheeheheheh :-D

A jeszcze mi sie przypomialo ze szkoly rodzenia,ze nas uczyli,zeby dzidziusia nauczyc odrozniac dzien od nocy,to wlasnie,zeby w dzien nie chodzic na palcach,nie zaslaniac okien,nie wylaczac tv czy radia,bo dziecko spi - tylko normalnie funkcjonowac,a w nocy jak sie budzi,to wlasnie mowic do maluszka szeptem i wlaczac male swiatlo i nasze jedno i drugie dziecko dosc szybko zalapalo,kiedy sie spi,a kiedy sie bawi :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: Powodzenia :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

01 kwie 2012, 21:49

wlasnie po salacie :ico_oczko:
zafarbowałaś ją :-D
zazwyczaj są faktycznie takie
musztardówki
i z dodatkiem białych grudek - jak się karmi piersią, bo przy karmieniu sztucznym to trochu inaczej ponoc wygląda i pachnie :ico_oczko: , ale że ja się cycowałam baaardzo długo to ze sztucznymi nie miałam doczynienia "wewnętrznie" tylko z opowieści i ewentualnie pokazowo

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

01 kwie 2012, 21:56

to ze sztucznymi nie miałam doczynienia "wewnętrznie" tylko z opowieści i ewentualnie pokazowo
- ja tez :ico_sorki: :ico_sorki:

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

01 kwie 2012, 22:03

Martyna jest tylko na cycusiu i robi gladkie musztardowki.
Do tej pory raz dalam jej butle z MM i wtedy pojawily sie grudki o ktorych piszecie...

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

01 kwie 2012, 22:36

czasami też, jak od razu nie wyłapiemy zrobionej kupki, to ona się utleni (a jak się utleni, to nawet z pięknej żółciutkiej, zmienia się w zieloną, także spokojnie).

Czasami dziecina "oddaje" płaczem emocje zebrane w ciągu dnia. Trzeba dbać o swój spokój, rodzinny spokój, jak najmniej bodźców, duuuuuuuuuuużo bliskości i tulenia.
Bo dziecko z 24godzinnej bliskości mamy musi przejśc na znacznie bardziej ograniczony kontakt.
Można ciasno w kocyku owijać dla uspokojenia.
Zobaczcie metodę doctora Karpa (Karp czy Carp) na youtube. Pokazuje jak uspokoić dziecko owijaniem. Na wiele dzieic to działa.

Wierszyk o kupce BOSKI :) Ale bartkowi nie opowiem- on za bardzo kocha tematykę dupkowo-kupkową i nie miałabym minuty spokoju :ico_haha_01:

A znacie to??? Fredry :-D

A. Fredro - Poemat liryczny "O Pierdzeniu"

Od prawieków w całym świecie,
Kogo kolka w boku gniecie,
Każdy sobie pierdzi chętnie,
Cicho, smutno lub namiętnie.

Stary, młody, mały, duży
Wszystkim dym się z nonono kurzy,
Każdy chętnie portki pruje,
Bliźnim pod nos popierduje.

Pierdzą panny, dobrodzieje,
Księża, szlachta i złodzieje,
Nawet papież chociaż miernie,
Też kadzidłem sobie pierdnie.

Pierdzą ludzie na siedząco,
Na stojąco i chodząco,
Pierdzą nawet przy kochaniu,
By dać taktu jak przy graniu.

Krasawice w wieku kwiecie,
Pierdzą cicho jak na flecie,
A poważne w wieku damy
Wypierdują całe gamy.

I w teatrze i w kościele,
W dnie powszednie i niedziele,
I filozof i matołek,
Każdy pierdzi ciągle w stołek.

Jeden przebrał w jadle miarkę
I ma w nonono oliwiarkę.
Gdy chciał pierdnąć na odmianę,
Obsrał okna, drzwi i ścianę.

Ten zaś smrodzi jak niecnota,
Jakby zjadł zdechłego kota.
A kiedy się czosnku naje,
To aż wiatrak w oknie staje.

A ten trzeci jest w humorze,
Kiedy pierdnąć sobie może,
Więc natęża siłę całą
By popierdzieć chwilę małą.

Tam jąkała w kącie stoi
nonono ściska bo się boi
Chciałby sobie puścić bąka
Lecz w pierdzeniu też się jąka.

Jednym słowem w całym świecie,
Kogo bzdzina w nonono gniecie,
Wszyscy niech se pierdzą chętnie,
Cicho, smutno lub namiętnie.


:ico_haha_01:


Kolejne zakupy za mną. Zarzekałam się że wanienki nie chcę, ale w efekcie kupiłam wanienkę z przewijakiem na stojaku (aby postawić w łazience i tam kąpać i się ze wszystkim nie nosić po pokojach) :ico_oczko:
No!

jeszcze fotelik.

Torbę taką w razie awarii- do szpitala mam. Ale i tak się tam nie wybieram :P

No uciekam

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

01 kwie 2012, 22:37

A jeszcze mi sie przypomialo ze szkoly rodzenia,ze nas uczyli,zeby dzidziusia nauczyc odrozniac dzien od nocy,to wlasnie,zeby w dzien nie chodzic na palcach,nie zaslaniac okien,nie wylaczac tv czy radia,bo dziecko spi - tylko normalnie funkcjonowac,a w nocy jak sie budzi,to wlasnie mowic do maluszka szeptem i wlaczac male swiatlo i nasze jedno i drugie dziecko dosc szybko zalapalo,kiedy sie spi,a kiedy sie bawi :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: Powodzenia :ico_sorki:
dokładnie, ja nie miałam z Damianem też na szczęście więszkych problemów, oby i teraz tak było :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość