Awatar użytkownika
skaleczka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 117
Rejestracja: 09 mar 2007, 08:17

14 mar 2007, 13:17

Hekkate, tez sie zastanawiam nad szczepionka.My idziemy juz w przyszlym tyg.Chyba wybiore ta skojarzona bo nie ma roznicy z normalnymi wiec zaoszczedze maluszkowi klucia.Nad pnumokoko musze sie zastanowic a co do rotawirus to nie wiem przeciw czemu ona jest????? :?:

Awatar użytkownika
Dorota.M.
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 651
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:33

14 mar 2007, 14:19

hekkate ja daję ten espumisan tylko jak "zaczyna ją męczyć" ból brzuszka i daję jej wtedy dwie kropelki...bo z lekarką na ten temat nawet nie rozmawiałam, tylko siostra mi poleciła...
Widocznie nasze dzieci to śpiochy :-) Powinnyśmy się cieszyć.
Twój Danielek nie kończy dziś czasem 1 miesiąca? Czy mi się już wszystko myli...

Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

14 mar 2007, 14:39

Dziewczyny a jak teraz ubieracie dzidzie na spacer, nadal kombinezony?Bo wybieram sie w sobote i nie wiem.

Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

14 mar 2007, 16:45

Hekkate, chyba musz sie wybrac na jakies zakupy dl dzidzi i kupic moze jakas letnia kurteczke. Ja na razie na balkon ubieram trylko koszulke, spiochy, czapeczka grubsza ale jednowarstwowa taka jakby dziergana na drutach i na to kombinezon z kapturkiem.I jeszcze kocykiem nakrywam.

Dziewczyny, ten espumisan to sie daje w razie ataku kolki bo ja esputicon podaje 3 razy dziennie ale chyba go zmienie bo tak sobie pomaga. Zastanawiam sie pomiedzy espumisanem i infacolem, w sumie podobno ten espumisam to to samo podobno co esputicon, tak aptekarka mowila to moze wybiore infacol.

Dziewczyny mam jeszcze takie moze dziwne pytanie, czy jak bylyscie u lekarza i czekalyscie w kolejce a dzidzia chciala jesc to karmilyscie cycem bo ja mysle zeby sobie odciagnac do butli i wziac jakby co ale boje sie ze moze potem dzidzia nie bedzie chciala cyca.

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

14 mar 2007, 16:49

Hekkate, ja nigdy niezakladalam dwoch czapeczek teraz jest juz tak cieplo ze w tej bawelnianej grubszej dzidzia sie pocila i taka cienka jej zakladam i juz jest ok, a na dwor jak idziemy to zakladam jej body z dlugim rekawkiem bluzka welurowa bezrekawow i spodenki no i kurteczke juz zakladam ale ta kurtka tez juz wiosenna jest, po co dzidzia ma sie przegrzewac, lepiej chartowac dzidzie zeby szybko niechorowala,

Dorota M nic sie nie boj rozwija sie normalnie, moja tez sie tak budzila na poczatku przez pierwszy miesiac a teraz juz zasypia o 20 wieczorem to ja przebudzam kolo 23.00-23.30 zeby sobie zjadla troche i spi wtedy juz calkiem do rana do 6-7 a to nocne jedzonko jest jak ona w sumie spi i to tak wyglada ze szybko tylko zmieniam jej pieluszke na spiaco i wtedy daje dopiero cyca i poje kilka minutek i spi do rana,

[ Dodano: 2007-03-14 ]
Iwona77, nie boj sie po jednym razie nic sie niestanie moja dzidzia dostaje raz do dwoch razy dziennie butle i dalej z piersi ciagnie, ja bralam wode z cukrem ( tak samo smakuje jak mleko matki ) bo twoje mleczko moze sie zepsuc jesli nieod razu je zurzyjesz bo nawet mowia ze trzeba po odciagnieciu od razu do lodowki, ja bym brala wode lub slaba herbatke, jesli oczywiscie niechcesz karmic piersia w takim momencie, mi bylo dziwnie cyca na iwerzch przy wszystkich to butle bralam

Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

14 mar 2007, 17:12

MamciaKochana, w sumie tez myslalam o tej wodzie bo herbatek to jeszcze chyba nie moze bo sa od miesiaca ale czy jej wystarczy tak woda z cukrem lub glukoza,i czy duzo tego cukru?

Awatar użytkownika
Dorota.M.
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 651
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:33

14 mar 2007, 17:15

Iwona ja mojej małej raz dziennie daję herbatkę, kupiłam z HIPPa koperkową-można podawać od pierwszego tygodnia, położna mówiła że mogę dawać na lepsze trawienie....

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

14 mar 2007, 17:49

Iwona77, mi tez herbatki odradzali i raz tylko jej podalam taka bardzo slabiutka ale oczywiscie rumianek, czyli najlágodniejsze zlo :-) jesli chodzi o wode to nie boj sie na godzinke dzidzi napewno wystarczy po prostu zrob dobre 160 ml bo ona zasyci sie ta woda, ja zawsze dodaje do tego 1 lyzeczke cukru i dzidzia sie zasyca, ale zawsze najlepiej upewnic sie ze jeszcze przed wyjsciem dzidzie nakarmisz, to wtedy np lepiej obudzic jak nawet bedzie spala bo jak sie obudzi w drodze to napewno bedzie bardzo glodna, ale tak to ta woda z cukrem wystarczy, i nawet jej mozna podac wiecej jak herbatki bo sama woda z cukrem nic w sobie nie zawiera, ( no tylko troche cukru hihihi ) ale pamietaj ze musisz przegotowana wode podac :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

14 mar 2007, 18:34

Dorota.M., MamciaKochana, dzieki dziewczyny, to tak zrobie przygotuje herbatki, bo mi jakos tak w miejscu publicznym tez glupio cyca wyciagac.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

15 mar 2007, 00:37

To mój skarb!!
Obrazek
Obrazek

Iwonko Dziewczyny mają racje ... jak raz podasz butlę z herbatką to nic się nie stanie ... przygotuj sobie ją do jakiegoś najlepiej temosku i podasz jak będzie potrzeba!

Mój Wojtuś teraz śpi ...a ja skończyłam prasować i sprzątać ... jutro mam przyjdzie pobawić małego to sobie pośpię dłużej więc korzystam z okazji nadrabiam zaległości!

:604:

[ Dodano: 15 Marzec 2007, 09:13 ]
Hejkoooooo wszystkim !

Zaraz pędzie na gminę po pesel Wojtusia ... a Wy już macie?

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość