Awatar użytkownika
wiolaw
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3788
Rejestracja: 10 mar 2007, 21:41

01 paź 2008, 14:52

hihi to wszystkie jesteśmy w trójeczkach klasowych , bedziemy działać :ico_oczko:
tylko tak jak ja to nawet nie wiem kiedy sa jaieś świeta szkoły i co dalej, ale jakos tam pojdzie . :ico_haha_02:

własnie dziewczyny kiedy jest dzień nauczyciela i co u was sie pani kupuje ?

a co do religi to u nas tez jest książka ( nie wiem po co taka gruba ), i dodatkowo zeszyt do rysowania , uważam że to jest głupota , bo na te rysunki które rysują jest specjalne miejcse w książce , ale przeciez dzieci maja dużo sily i musza dzwigac :ico_noniewiem:

u nas wlasnie mamy pisać petycje do burmistrza o podział naszej klasy bo jest 29 dzieci a w drugiej skole jest po 15, i wydaje nam sie ,że w tych czasach powinny byc mniejsze klasy ,żeby pani mogła poświęcić uwage wszystkim dzioeciom a nie robic wszystko pobierznie .....tymbardziej ,że na poczatku roku pani dyrektor chciala podzielic a burmistrz nie wyrazil zgody :ico_szoking:

Awatar użytkownika
aska
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 737
Rejestracja: 22 mar 2007, 00:16

01 paź 2008, 15:15

ja wczoraj właśnie oglądałam program na naszej telewizji poznańskiej o tym ze dzieci noszą dużo za ciężkie plecaki .Basia prawie wszystkie podręczniki zeszyty ma w szkole zabiera do domu tylko gdy coś ma zadane .Wyjątkiem jest właśnie religia zakonnica stwierdziła ze muszą dzieci książkę i ćwiczenia również za każdym razem zabierać do domu aby z rodzicami czytać itd .. już rodzice to poruszyli na zebraniu i taką dostali odp. :ico_noniewiem:
dzień nauczyciela jest 14 października ale nic mi jeszcze nie wiadomo co będziemy kupować .
wiolaw,

to rzeczywiście dużo dzieci w klasie. U Basi jest 21 ale 2 panie bo to klasa integracyjna .
piszcie petycje powodzenia !

Awatar użytkownika
Aginka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2636
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:50

01 paź 2008, 19:56

:ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: ja tez jestem w trójce klasowej ... i nawet w radzie szkoły .... :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: nie wiem czym to pachnie ... no może tym że już musze placka upiec....

Kacperek idzie takimi podrecznikami że nie nosi duzo .... ma 10 podreczników , 10 domowniczków , 2 wycinakni i lekturnik , generalnie każda książka na 1 miesiąc

[ Dodano: 2008-10-01, 22:25 ]
religia - eh.... ksiądz potrafi zieciom kazac narysować Matkę Bożą .... :ico_zly: gdy z tyłu "podręcznika z ćwiczeniami" jest odpowiedni rysunek który należy wyciąć przykleić i pokolorowac w odpowiednim miejscu .... :ico_olaboga: poruszyłam ten temat na wywiadówce ...zobaczymy jaki będzie odzew ... jutro jest religia a my nie narysowaliśmy Mamy Pana Jezusa ... :ico_wstydzioch: bo ja się nie bede na siłę wysilać a to i tak wiadomo że dziecko tego nie narysuje ....

z angielskiego mają Hurray - WSIP - (dość fajny podrecznik z cwiczeniami + zeszyt ....

a na dzień nauczyciela każde dziecko przynosi indywidualnie ... kwiaty czy czekoladki :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

01 paź 2008, 23:04

Zuza też niezłe tomisko dźwiga na religię,ale zeszytów dodatkowo nie musza mieć.Za to w październiku muszą chodzić na różaniec we wtorki i czwartki na 17 :ico_puknij: Zuzia chodzi do szkoły na innym osiedlu i nie mam zamiaru lecieć do parafii mojej mamy na różaniec i ciągnąć ze sobą Julkę.będę musiała na dniu otwartym w poniedziałek o tym pani powiedzieć.
W trójce nie jestem,bo przy Julce to raczej niewykonalne.
A tak poza tym,to Zuza od dziś sziedzi w domku,bierze na gardło bactrim i na kontrolę idziemy w poniedziałek.
A do angielskiego ma "New Sparks" Oxford

Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

02 paź 2008, 09:52

hej
my na dzien nauczyciela kupujemy kwiatki , dla naszej pani bedzie jakis wiekszy ukiet , a dla pozostalych symbolicznie ,
nasze dzieciaki maja slubowanie 10 paz. i sie zastanawiam czy nie bylo by lepiej polaczyc tego swieta razem , bo wtedy dzieci beda mialy wolne , bedzie picie i ciasteczko , wiec mozna by i pani dac kwiatki i bylo by z lebka


Aginka pisze:nie wiem czym to pachnie .


niewiem jak wyglada u was zarzad i na co zgadza sie dyrekcja , ale my naprzyklad w zeszlym roku organizowalismy dzien wiosny , swieto szkoly z roznymi atrakcjami , dyrekcja sie do tego wlancza i organizuje konkursy np. my szukamy sponsorow , zorganizowalismy tez bal sylwestrowy z ktorego zarobione pieniadze przenaczylismy na nowy sztandar dla szkoly z okazji 50-lecia , wiec dzialamy sporo :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
wiolaw
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3788
Rejestracja: 10 mar 2007, 21:41

02 paź 2008, 12:02

no i po petycji , wiecie co nie rozumiem tych matek :ico_noniewiem:
jak krzyczeć i gardlowac to karzda potrafiła ale jak petycja byla gotowa to nie chciały sie podpisac , .......więc stwierdziłyśmy ,że nasze dzieci tzn , matek które za tym chodzily ..sobie dobrze radzą , to sobie poradzą i w większej klasie , a te które potrzebuja więcej uwagi niech sie martwia , jak są takie :ico_zly:

[ Dodano: 2008-10-02, 13:28 ]
a zapomniałam sie pchwalić , moje dziecie wczoraj samo odrobilo lekcje, aż byłam w szoku , może już jej tak zostanie :ico_oczko: :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

02 paź 2008, 22:05

wiolaw pisze:moje dziecie wczoraj samo odrobilo lekcje, aż byłam w szoku

wiolaw, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla córeczki.
Moja odrabia chętnie,ale trzeba ją pilnować,bo się rozprasza i odchodzi od biurka.

Awatar użytkownika
wiolaw
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3788
Rejestracja: 10 mar 2007, 21:41

03 paź 2008, 09:59

Zulcia pisze:Moja odrabia chętnie,ale trzeba ją pilnować,bo się rozprasza i odchodzi od biurka.


moja tez , dlatego nie wiem co jej się stalo , ale wczoraj też siadłai napisała sama , nawet nie wie kiedy :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

03 paź 2008, 10:58

wiolaw pisze: zapomniałam sie pchwalić , moje dziecie wczoraj samo odrobilo lekcje, aż byłam w szoku , może już jej tak zostanie

:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Ali :ico_haha_02:

Zulcia pisze:Moja odrabia chętnie

moja jak narazie równiez chętnie odrabia :ico_sorki: :ico_sorki: tylko jak jest duzo to dzieli sobie aby nie wszystko naraz :ico_oczko:

edyta29
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 733
Rejestracja: 27 sty 2008, 21:11

03 paź 2008, 14:23

Witam moja zarobiła pierwsza uwagę za gadanie .No i trzeba kupic książki 14zł.
Jakieś testy pierwszoklasisty.Ślubowanie u nas 16.10.
wiolaw pisze:własnie dziewczyny kiedy jest dzień nauczyciela i co u was sie pani kupuje ?

no chyba15.10.08. no i ja nie wiem co tam zadecydują ale na bank kwiaty i coś tam jeszcze.
Wiolaw no faktycznie was dużo w klasie nie rozumię czemu burmistrz nie chcial się zgodzic.
aska pisze:Basia prawie wszystkie podręczniki zeszyty ma w szkole zabiera do domu tylko gdy coś ma zadane
no u nas też mają szafki ale nie zamykane no i Klaudi już ktoś plastelinę zaiwanił :ico_olaboga: Plecaku ciężkiego nie ma bo tylko ze 3zeszyty , książka , cwiczenia i piórnik
Aginka pisze:z angielskiego mają Hurray - WSIP - (dość fajny podrecznik z cwiczeniami + zeszyt ....
.
Moja ma jak na razie tylko zeszyt ale ma byc i książka tylko nie wiem kiedy
Zulcia pisze:wiolaw napisał/a:
moje dziecie wczoraj samo odrobilo lekcje, aż byłam w szoku

wiolaw, dla córeczki.
no to ja też biję :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Zulcia pisze:Moja odrabia chętnie,ale trzeba ją pilnować,bo się rozprasza i odchodzi od biurka.

Moja to zaraz musi lekcje odrobic po szkole bo potem jej się nie chce albo zapomni że miała odrobic , a tak najpierw praca a potem może się bawic do woli

[ Dodano: 2008-10-03, 19:01 ]
cholera moja znów z uwagą przyszła tym razem od pani katechetki za to że podobno komuś tęperówkę zabrała.Po rozmowie z nią uważam że uwaga jej sie nie należy bo ktoś jej to poprostu podrzucił .Porozmawiam z katechetką i zobaczymy co z tego wyjdzie

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość