Awatar użytkownika
Agata27
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 245
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:13

31 lip 2007, 14:09

http://allegro.pl/item217377975__duuuze ... jania.html - moze taki podklady warto kupic? do podlozenia na noc?

[ Dodano: 2007-07-31, 14:11 ]
mysle, ze te majtki z siateczki Hartmanna i te podklady belli oraz te ceraty i bedzie sie zaopatrzonym na maxa :-)

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

31 lip 2007, 14:32

Agata27, no o takie podkłady mi chodzi nawet warto taki jeden podkład podłożyć dziecku pod prześcieradełko przynajmniej jak uleje to nie będzie trzeba zaraz całego materaca prac .No jeżeli będziesz maiła taki zestawik to nic cie nie zaskoczy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

31 lip 2007, 15:06

ja właśnie takie podkłady kupiłam z myślą o maluszku no i o sobie. Tyle, że ja kupiłam w Rossamanie, za 10szt zapłaciłam 9,95 i w dodatku są kolorowe - w jakieś misiaczki :ico_haha_02:

Podkłady poporodowe ponoć trzeba mieć na kpobyt w szpitalu (zależy od szpitala, bo niektóre dają swoje) paczkę na dzień, bo pierwsze dni są najgorsze - tak nam mówiła położna w szkole rodzenia. A później to z reguły mniej. Kupię 4 paczki na początek, a potem zobaczymy, skoro są w każdej aptece to nie ma problemu.
Natomiast nad majtkami się zastanawiam. Znalazłam jeszcze coś takiego http://allegro.pl/item206159700_poporod ... wosc_.html
i zastanawiam się czy tych sobie nie kupić parę sztuk, bo takie jak Agata pokazywała mam 1 parę (koleżance została) i oczywiście nie omieszkałam przymierzyć i powiem wa, że mi osobiście przeszkadzają te nogawki i gumki. Tzn. kupiłabym i takie i takie.

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

31 lip 2007, 15:41

Kikolek widzę że jesteś wyposażona na maxa :ico_brawa_01: . Ja nie mam prawie nic dla małego a o sobie to nawet nie wspomnę. Wydaje mi się że te duże podpaski to podstawa na początek ale te majtki jednorazowe też są fajne bo przewiewne.

Kurcze a ja nie wiem co bym zjadła :ico_placzek: . mam na coś ochotę a sama nie wiem na co. Myślałam o krokietach ale mąż woli ziemniaczki a tego i tego nie chce mi się robić :ico_noniewiem: . I będę tak marudzić do wieczora że coś bym zjadła

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

31 lip 2007, 17:33

Evik.kp pisze:Kurcze a ja nie wiem co bym zjadła :ico_placzek: . mam na coś ochotę a sama nie wiem na co. Myślałam o krokietach ale mąż woli ziemniaczki a tego i tego nie chce mi się robić :ico_noniewiem: . I będę tak marudzić do wieczora że coś bym zjadła
Nic mi nie mów ja mam tak codziennie wczoraj o 23:00 nagle wymyśliłam sobie że chce ciasto francuskie z twarogiem ale niestety szybko mąż mnie uświadomił że o tej godzinie to nic z tego :ico_oczko: a dziś już sama nie wiem co chce chyba sobie teraz fasolkę szparagową obiorę i z bułka tartą zjem :-D

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

31 lip 2007, 17:42

ja mam ochotę na śledzie :-)

Awatar użytkownika
Agata27
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 245
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:13

31 lip 2007, 18:02

te jednorazowe tez sa fajne a te gumki na nogawkach moga faktycznie uciskac i przeszkadzac - ale w rezerwie warto miec choc 1 szt. a te jednorazowe to widzialam podobne w aptece tylko, ze jakby pelniejsze bez tych tasiemek po boku...dobrze, ze napisalas o tym rossmanie - musze tam w koncu zawitac, mam kawał drogi - ale warto sie przejsc, bo tam dobrze zaopatrzony jest dział dla niemowlaczkow :-)
ja dla dzidziusia kupilam takie podklady ceratkowe pod materac i dodatkowo jeszcze takie do pieluszek tetrowych jednorazowe, ale te podklady duze tez kupie - moze dostane w rossmanie...
a pieluszki wybieracie pampersa czy moze inna firme - czytalam gdzies, ze na poczatek lepiej nie kupowac duzo paczek 1 firmy , bo moze nam nie odpowiadac tzn. dzidziusiowi - warto chyba pare firm przetestowac by wybrac te ktore najlepiej pasuja - co myslicie o pieluszkach 1 razowych belli? maja dosz przystepna cene, ale nie wiem czy sa ok...
co do jedzonka to ja wogole nie mam zadnych zachcianek :/ każdy mnie o to pyta a jak mowie, ze jem normalnie i nic specjalnego lub dziwnego - nawet wieczorem mnie nie ciagnie do niczego...tylko rano wstaje bardzo głodna - dzis na badaniach (musialam byc na czczo) myslalam, ze mnie skreci z głodu :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Agnieś81
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 950
Rejestracja: 22 kwie 2007, 15:25

31 lip 2007, 18:41

zanim poszłam do szpitala rodzić, kazano mi się zaopatrzyć w podkłady ginekologiczne, chodziłam do poradni przyszpitalnej i tam od razu mi powiedzieli w co mam się zaopatrzeć. kupiłam też majtki jednorazowe. wadą tych majtek było to, że się szybko rwały. myślę, że nocne podpaski to za mało, chociaż może to jest sprawa indywidualna, ale lepiej się zabezpieczyć. mam jeszcze w pamięci widok dziewczyn z poplamionymi koszulami nocnymi.
w niektórych szpitalach sami dają podkłady gin. wiem też, że w niektórych nie trzeba mieć swoich ubranek dla dziecka i pieluszek, a niektóre tego wymagają. dlatego warto się przejść do szpitala i dowiedzieć co i jak.

anetkajur
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 287
Rejestracja: 22 cze 2007, 09:40

31 lip 2007, 18:44

kurcze wy juz myslicie o szpitalu :ico_olaboga: to ja to strasznie do tylu jestem nie dosc ze dla dziecka mam nie wiele to o sobie jeszcze wogóle nie myslałam a żeby było smieszniej to nawet nie wiem za bardzo nadal jakie łóżeczko kupic, jaki wózek , a tu wy juz macie tyle rzeczy :( Dobrze że do pracy już nie wracam bo chyba wogole ta cała wyprawka spadlaby na męża.

Awatar użytkownika
Agnieś81
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 950
Rejestracja: 22 kwie 2007, 15:25

31 lip 2007, 18:48

Agata27 pisze:a pieluszki wybieracie pampersa czy moze inna firme

ja wybieram pampersy. do tej pory je stosowałam i byłam z nich bardzo zadowolona. moje dziecko dobrze je tolerowało. urzywałam też innych firm i tych tańszych, i tych droższych (dostawaliśmy w prezencie), ale nie byłam z nich zadowolona. niektóre zbijały się, inne nie wchłaniały siusiu i pupa była mokra. czasami nie warto kupować tych tańszych, bo trzeba częściej je zmieniać, a co za tym idzie, więcej kupować. chociaż na początku dzidziuś robi kupkę kilka razy dziennie i trzeba często zmieniać.

[ Dodano: 2007-07-31, 18:51 ]
my chcieliśmy zacząć kupować wyprawkę we wrześniu, ale mój mąż stwierdził, że jeszcze tylu rzeczy nie mamy, a jak nie zdążymy przed porodem, to sam będzie musiał kupować-a on nie lubi takich zakupów :ico_olaboga: zatem zaczynamy od sierpnia. tylko niech wypłaty wpłyną na konto :ico_sorki:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość