Awatar użytkownika
wiolaw
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3788
Rejestracja: 10 mar 2007, 21:41

08 lis 2007, 16:14

hej

nic mi nie mówcie o państwowej służbie zdrowia, zapisy do ortodonty są na 2011 rok :ico_szoking:
czy to jest normalne - chyba nie....napewno nie

wczoraj byłam prywatnie i aż mnie zwaliło z nóg jak usłyszałam ceny aparatow, ale nie ma szans na refundowany , bo musi być juz zaraz , bo Ali się zęby nie mieszczą i będą rosły w dwurzędzie i później długa droga do naprawy, to samo mial mój P , tylko w tamtych czasach takie zęby jak wyrosły ponad plan to sie usuneło a tak naprawdę to nie są ponad plan tyllko trzeba zrobić im miejsce w szeregu

wiem że trzeba to zrobić i chochby z po ziemi wyciągnąć kasę , ale to jest lekkie przegięcie , co mają zrobić ludzie którzy zarabiają 800 zł i maja z tego przeżyć , a tu 1000 zł sam aparat , a gdzie wizyty kontrolne co dwa tygodnie 50 zł, zdjecie uzębienia 70zł, wyrwanie mleczaka 50 zł- a ma takich 5 do usunięcia .

jestem w ciężkim szoku, ale już nie anudzam bo i tak się rozpisałam :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

09 lis 2007, 20:46

Witajcie
wiolaw, kurcze,normalnie jestem w szoku :ico_szoking: ,jak to na 2011 rok?!Czy oni pogłupieli?To dzieciaczek ma tyle czekać? :ico_puknij: Niestety państwowa służba zdrowia jest do d....y Szkoda słów.
U nas jest podobnie,niestety.I jeszcze do tego mój mąż pewnie będzie się musiał zwolnić z pracy w czwartek,bo nie chcą mi dac wolnego :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: żeby iść z Zuzą na bilans.
Ja też was przepraszam za to użalanie się.
To teraz z optymistycznej strony:niedługo święta i choinka,już się nie mogę doczekać świątecznej atmosfery :ico_oczko: :-D
Pozdrawiam was cieplutko

aga0406
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2444
Rejestracja: 14 wrz 2007, 08:08

09 lis 2007, 22:23

No ja też się przeraziłam i daty i kwoty aparatów kosmiczne :ico_szoking:
Ja idę z Radkiem w czwartek za tydzień do dentysty bo coś te jego ząbki rosną nie tak jak trzeba niby dwójka wychodzi ale jakaś strasznie szeroka i boję się ze będzie krzywa najwyżej będziemy jedynki usuwać, ale to już specjalista zaleci.

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

09 lis 2007, 23:53

Zuzi wyszły dwie dolne jedynki i są prościutkie,ale widzę,że dolna dwójka rośnie krzywo,ale,że jest jeszcze mała to może zdąży się wyprostować sama.Górna jedynka wyrasta,ale bardzo powoli,więc jeszcze trudno powiedzieć czy będzie prosta.Mam nadzieję,że tak,ale mój mąż ma wadę zgryzu,a Zuza jest jego kopią.Mam nadzieję,że tego nie odziedziczy.Pozdrowionka

Awatar użytkownika
wiolaw
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3788
Rejestracja: 10 mar 2007, 21:41

10 lis 2007, 11:23

Ali jedynki też prosto rosły i dolne i górne, ale z dwójkami to już jest problem bo na dole obie są krzywe , a co do góry to nrazie rośnie jedna i to krzywo a na drugą to wogóle nie ma miejsca.
kiedyś nie bylo takich problemow, zęby rosły i bylo wszystko dobrze wyjątki zdażały sie z krzywulcami , a teraz na odwrot karzede dziecko jakie znam musi mieć aparat , jak nie wczesniej to później ale musi.

ale własnie niedługo święta, pręzęty i nastrój wesołości :ico_haha_02:

czy wasze dzieciaczki zamówiły już prezęty u mikolaja ?
bo moja już - domek dla lalek _ tylko nie może sie zdecydować czy dla barbi czy poli

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

10 lis 2007, 17:46

Hihi,a moja ciągle zmienia,bo co ogląda bajki w tv,to inna reklama i nie może się zdecydować.Generalnie preferuje lalki barbie,bobasami sie raczej nie bawi,a jak już to rzadko.Zobaczymy.Bliżej gwiazdki napiszemy list do Mikołaja i potem będę po rodzinie rozdzielała co kto kupi.Pozdrowionka

[ Dodano: 2007-11-10, 20:26 ]
Tak patrzę i od września pewnie przeniesiemy sie na szkolniaki :-D

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

12 lis 2007, 10:34

Moja Magda dziś gdy wstała rano to nie bardzo chiała iść do zerówki chiała zostac w domciu wiec jej pozwoliłam jak jeden dzień zostanie to chyba nic sie nie stanie :ico_oczko:

:ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
wiolaw
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3788
Rejestracja: 10 mar 2007, 21:41

12 lis 2007, 11:51

Zulci chyba trzeba będzie się przenieść :ico_haha_02:

MONIKA jeden dzień to nic, tylko żeby nie wykorzystywał tego częściej, bo wiesz jak to dzieci jak raz się udało to i drugi mozna spróbować .
a tak wogóle to nie lubi chodzić do zerówki ??

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

12 lis 2007, 13:37

wiolaw,
sama byłam zaskoczona gdy sie zapytała czy dzis moze zostać :ico_szoking:
tak lubi chodzić jest zadowolona całkiem nieżle sobie radzi i z pisaniem i czytanie zna cały alfabet wogóle to taka mała madra główka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:


jeśli chodzi o prezenty to mojej się marzy laptop dla dzieci :ico_oczko: chiciaż z domku dla lalek barbie też pewnie by sie ucieszyła ,zobaczymy

Awatar użytkownika
wiolaw
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3788
Rejestracja: 10 mar 2007, 21:41

12 lis 2007, 14:36

MONIKA dzieci też mają swoje slabsze dni, moze własnie taki nastał :ico_haha_02:

laptop fajna sprawa, można uczyć się literek , głoskowania ,pisania itp
moja laptopa ma i nie odpusci domku :ico_noniewiem:

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości