79anita
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 909
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:55

17 gru 2008, 23:28

Witajcie:)
Kasia3 ja tez mysle ze kiedys Kelly o wielu rzeczach zapomni wiadomo ze cos zostanie ale jest na tyle mala ze jeszcze moze miec mile wspomnienie dziecinstwa...
Preudenc a ja bym chciala tak spedzic sylwestra w gorach przy kominku i grzanym winie w dobrym towarzystwie chyba sie starzeje bo pamietam jak kiedys Rysiek chcial mnie wyciagnac to ja marudzilam ze jak to sylwester w dzinsach i sweterku...
My bylismy dzisiaj na szczepieniu Kacper jak zreszta zwykle super grzeczny smial sie do lekarki a na szczepieniy tylko zastekal normalnie jak nie dziecko ale wiecie co byla tam tez dziewczynka 17 miesiecy strasznie pieknie juz mowila a moj Kacper dopiero zaczyna chyba kobity jednak inteligentniejsze...

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

18 gru 2008, 00:01

Ale sie rozpisalyscie!! Zaraz nadrobie, albo i nie bo sie zaczelam uczyc. Zaraz po swietach mam do oddanie dwie prace, zaliczenie i egzamin. Co gorsza egzamin z historii pisemny jest strasznie prosty, a ustny juz nieco gorzej. No nic, w koncu to moja dzialka, wrecz moj zywiol wiec musze sie zebrac. Gorzej z pracami, szczegolnie jedna bo nie moge znalezc ksiazki z ktorej mam pisac :-/ Z reszta u nas nie ma zadnej ksiazki, ktora potrzebuje.
Bylam w zlobku. Szanse bede miec jak odpowiednio zapisze sie z drugim dzieckiem, ktorego nie planuje. Z 49 miejsca na liscie rezerwowych przesunelysmy sie na hurra 40!! Na wrzesien beda zapisy do 1,5 rocznych, a Lenka bedzie za stara :ico_oczko:
Jest jedno wyjscie: zlobek od stycznia bedzie zlobkiem integracyjnym dla dzieci z problemami sluchu, wzroku i mowy. Dowiedzialam sie ze jakbym rodzila na Kopernika to dostalabym takie zaswiadczenie ze Lenka jest objeta obserwacja pod tym katem, a tak musze szukac jakiegos pediatry, ktory moglby mi napisac taka kartke. Wtedy jest szansa, mala ale jest. Ania, mozesz juz takie cos pisac??
Zabieram sie jeszcze na chwilke do rewolucji 1905.

[ Dodano: 2008-12-17, 23:19 ]
Karolina: Na pewno zdasz za drugim razem
Marta: Akcja z pobudka swietna!!! I ile radosci dla Nel :-D Same plusy :ico_brawa_01:
Anita: tak to jest z tymi chlopcami, ze z reguly pozniej mowia.

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

18 gru 2008, 10:56

Anita mój Łukaszek praktycznie nic nie mówi ale podobno chłopcy zaczynają później
a co do szczepień to znowu będą klopoty bo teraz z dwójką na raz muszę chodzić a ile kasy na to potrzeba to już nie wspomnę

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

18 gru 2008, 13:11

No to w Krakowie zupełnie inaczej niż u nas we Wrocku. Tu jakoś tak ta rotacja w żłobkach jest duża i mimo że się czeka, to są duże szanse na to, że dziecko żłobek dostanie. Sąsiadka, która nie pracuje zapisała synka od połowy października i teraz zrezygnowała, bo choruje, ale od wiosny znowu zapisuje. Ale co miasto to inna polityka.
Oj szczepienia to wydatki, zwłaszcza na samym początku,a z dwójką to razy dwa, ale chyba warto zapłacić mimo wszystko.
Fajnie, ze Kacperek taki dzielny. Własnie na zdjęciach widać jak zmężniał. A mówieniem się przejmuj. Będzie mówił w swoim czasie, a tak naprawdę zacznie koło 18 miesiąca, czyli trochę w tę lub w tę. Dziewczęta niby mówia wcześniej, bo tak mają skonstruowany mózg, ale to też nie jest reguła. amelka jak chce to mówi dużo. Ostatnio staliśmy przed lustrem i ona mówi to ami. ami jest. Tata też i ami też i... Ela też. Nie mama tylko ela. A wczoraj cały dzień chodziła i wołała, patrz, patrzysz? patrz. Najfajniejsze jest jak wołała ja rzuce w sensie rzucam. Mama ja rzuce, mama rzuci. Ja wiem, że wam przynudzam, ale ja po prostu na tym punkcie jestem wyczulona i podoba mi się jak ona kategoryzuje świat i pojęcia. Bo przecież rzuce, to czase teraźniejszy, który tylko na zasadzie konwencji jest używany jako przyszły i my na to byśmy nie wpadli, a dla dziecka to przeciez takie logiczne.
Jak macie takie obserwacje to podzielcie się ze mną. Ja to wszystko zapisuję, bo moze będzie z tego jakiś artykuł.
Jesteśmy po dekoracji pierniczków i w wkonaniu amelki była to radosna twórczość, łącznie z nadgryzieniem prawie wszystkich gwiazdek.

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

18 gru 2008, 15:16

a ja jestem zmeczona, wzielam deklaracje i mam sie zabierac do pracy w poszukiwaniu chetnych do OFE ING. Ania, podpisalas juz?? Prowizja z Ciebie marna, ale co tam :ico_oczko:
Ela, ze zlobkiem to istna katastrofa jak dla mnie. Poza tym jestem wykonczona, bylam jeszcze w bibliotece, wzielam 2 ksiazki, ale i tak nie mam tej ktora potrzebuje! Nie kupie przeciez bo to ponad 30zl a potrzebuje tylko do pracy, a w sumie to pracuni.
Moze napisze do pana prowadzacego, a raczej kolegi ( :ico_oczko: ) zeby mi to zostawil na jakims kserze miedzy swietami a nowym rokiem.
Martunia masz moze karte w jagiellonce??

[ Dodano: 2008-12-18, 14:19 ]
a z obserwacji : ja uwielbiam jak Lenka kreci glowka na nie - tak sie nauczyla na "nie wolno" i teraz jest mi latwiej bo czasem mowienie nic nie daje, a teraz zawolam ja zeby spojzala na mnie, pokrece glowa i powiem "€nie wolno" i wszystko jasne. Potem jak po raz wtory Lenka chce otworzyc szuflade na poczatku kreci glowka i czasem sie zreflektuje i odpusci.

sylwia77
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 204
Rejestracja: 21 mar 2007, 22:31

18 gru 2008, 16:16

Anita jeszcze nie OPIŁAM. Nie wiem czy wam pisałam jak miałam ambitny plan upić się na Andrzejki przez te wszystkie stresy. Ale nic z tego nie wyszło, bo wypiłam jednego "wściekłego psa" i dostałam jakieś uczulenie, twarz miałam całą czerwoną i wszystko mnie swędziało. I koniec z piciem a czystej wódki nie potrafię pić, piwa nie lubię.

Ela ja ubezpieczyłam teraz OC+AC w COMMERCIAL UNION DIRECT. Ubezpieczenia szukałam przez internet i jakoś tak wypadło, że tam jest dosyć korzystnie. Płatność rozłożyłam na 4 raty. Pierwszy samochód - nasz wspólny, mam ubezpieczony w PZU, ale do zdziercy są i nigdy więcej. Teraz liczyliśmy z moim m i w COMMERCIAL byśmy 1000 zł rocznie mniej płacili.

Ela jak jest z tą szczepionką na Pneumokoki?? Czy ja mogę teraz Patryka zaszczepić pierwszy raz czy już jest za późno??? I ile dawek by teraz było???

Mója Patryk też jeszcze nie mówi, ale nie ma co się przejmować chłopcy, tak jak pisze Kasia, później zaczynają.

Mamy już choinkę, kupiliśmy za Wrockiem bo tu taniej sprzedają niż w mieście. Jest ogromna ma chyba z 2,50.

Ale u nas ostatnio korki są, nie można po południu dojechać do centrum, jakaś masakra. Robiłam próby i musiałam zawrocić bo nie da się przejechać. KOMUNIKACYJNY KOSZMAR!!!!!!!! I tak od kilku dni!!!!

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

18 gru 2008, 16:19

Justyna- co do zaświadczeń to takie moze wystawić tylko specjalista chorób dzieci a ja takowym nie jestem i długo nie będę więc nistety Ci nie pomoge. Co do OFE podpisałam już w pażdzierniku w Commercialu, no i czuje się urazona ta marną prowizją :-D Tak w twarz mi mówisz to co sama wiem, że guzik zarabiam :ico_placzek:Oczywiście żartuje. Ale umowe podpisałam.

Anita- to brawa dla Kacpra :ico_brawa_01: za takie dzielne znisienie szczepienia. Tosia niestety ma uraz po pobycie w szpitalu i licznych wizytach lekarskich i na sam widok gabinetu beczy. Smieje się że jak będzie niegrzeczna to się będe przebierac w strój lekarski i ją straszyć :-D (tu tez żartuje)
A co do tej rolady to mój wąłsny przpis, więc nic nie gwaramntuje, ja robie farsz z grzybów (pieczrki+jakieś suszone), z cebuliw kostke pokrojonej opdsmarzonej, jajko ugotowane i pokrojone w kostke, no i te grzybki poduszone i posiekane, to wszystko miszam, dodaje przypraw .
Potem biore miesko mielone wieprzowo=-wołowe- mieszam z przyprawa do mięs i różnymi ziołami (tak z 1,5-2 tego mieska) z kolejną porcją cebulki posiekanej podsmarzonej, mieszam z surowym jajkiem i bułką tarta żbey się zlepiło.
farsz obkładam mieskiem, tak zbey utworzyła się rolnada, zawijam w folie i ok. 1h do piekarnika. Potem studze, kupuje gotowe ciasto fransuskie, zazwyczaj dwa wałki i zawijam w to mięso i przed podaniem jeszcze na 20min do piekranika.
Podaje z sosem grzybowym:)

Tosia mówi duzo ale pojedynczych słów, mimo że dziewczynka, ale ona wszystko robi póxniej. Za to wczoraj byłam pod wrażeniem jak dużo rozumie, a ja głupia zakładam zawsze że ona mało kuma:) Testowałam ją wczoraj na cześci ciała i wszystko co chciałam mi pokazała, gdzie ma rączki, nosek, uszko, zeby, pewnie wiedziała już dużo wczesniej tylko ja nie wpadłam na to żeby sprawdzić :-D

[ Dodano: 2008-12-18, 15:23 ]
Sylwia- na Pneumokoki możesz jak anjbardziej, a teraz będa dwie dawki w odstępie 6 tyg.

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

18 gru 2008, 16:35

Ania zartowalam z ta prowizja, ale tak to jest ze z umowy zlecenia i stazu to ok 25zl o ile sie taryfa nie zmienila.
Pruedence pisze:specjalista chorób dzieci

tj. pediatra ze skonczona specjalizacja? Wole sie upewnic. Musze pomyslec, bo ciezko bedzie z tym zlobkiem.

[ Dodano: 2008-12-18, 15:37 ]
a i wiecie co! mialam wyslac maila do pana od metodologii, weszlam na skrzynke, a tu zonk - napisal mi ze nie musze pisac pracy, bo mam wazniejsze rzeczy na glowie i mam przyjsc do niego po wpis.
Zle sie z tym czuje, moze jednak cos napisze bo to glupia sytuacja.

[ Dodano: 2008-12-18, 16:55 ]
Lenka usnela, co prawda nie chciala za bardzo ale juz tak jeczala ze trzeba bylo ja polozyc.
A mnie przeraza ogrom pracy. Do jutra musze wysprzatac caly dom bo w sobote wczesnym popoludniem jedziemy do Sosnowca.
Jak posprzatam to bedzie najdluzej utrzymany porzadek w tym domu :-D w koncu nie bedzie nas ok 9 dni :ico_haha_01: :ico_haha_01:
Moze pozmywam bo znowu sie tego nazbieralo...bleeeeee

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

18 gru 2008, 18:50

Justyna- tak chodzi o pediatre ze zrobioną specjalizacą. A co do mojej pracy to ja mam normalną umowe o prace to się tylko nazywa stażem:)

Ale ci fajnie,że już sobie jedziesz na świeta, a ja musze pracowac do wtorku i we wtorek jeszcze dyżur, ale w sumie inni mają gorzej bo pracują w wigilie a ja sobie wziełam urlop:)

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

18 gru 2008, 20:03

a ja oczywiscie pozmywalam troche - zrobilam przerwe bo cala suszarka byla zawalona i Marek przywiozl stol z ikei i nie moglam sobie odmowic tej przyjemnosci i go poskladalam. Teraz zastanawiam sie gdzie go postawic :-D a mamy go dlatego ze kupowali krzesla do drugiego sklepu i mogli kupic 4 krzesla za 200zl albo 4 krzesla ze stolem za tyle samo. No i mamy stol LAVER. Srednio ladny ale nie pogardze. Chyba wstawie go pod telewizor i zrobie drugi w duzym pokoju kacik do pracy, bo pierwszy jest zakopany pod drukarkami, skanerami i reszta gratow z zamknietego w czerwcu sklepu.
Tylko kiedy ja posprzatam?? Jak Lenka pojdzie spac przeciez bede przestawiac stoly a potem bede juz pewnie zmeczona :-D

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość