Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

27 kwie 2011, 20:19

ja mam tyle kilo na plusie ..że jestem w szzoku .... i mam podwyższony cukier .. 144 po godzinie 50 gr .. i mam 75 po 2 godzinach ... taaaa .... super ..
katelajdka, - to ty taka malutka jestes :-D - ja normalnie nosze 38 rozmiar .. a w 1 ciazy prawie 30 kilo i syn duzy - 4200 i 60 cm ... a twój :ico_szoking: ty na pewno nie maiłas cukrzycy ciazowej? moze ci skoczyla w ok. 30 tyg i z tad mały taki duzy.. hmm - ja z waga ide .. aa ze mój maz ma 2metry a ja 174 - wiec zakładam, ze drugi synalec tez bedzie powyzej 4 kilo ...
Kocura Bura, - no wez 4 kilo .. to mało - a widziałm twoje zdjecie na jesieni :-D i ty fajna babeczka jestes :-D - my tez mamy problem z imieniem - nam nasz podoba sie najbardziej bartosz - ale mój brta rodzony - ma syna - w lutym urodzony - bartosz ... hmmm - to miało byc nasze imie ... nie wiem - mieszkamy daleko od siebie - widujemy sie 5-6 razy w roku wiec chyba bedzie tez bartosz
tosia, - współczuje przepraw z synkiem ... kurcze ... usg brzucha>? ale co nerki podejzewasz?
beti, - ogladaj ogladaj - ale zacznij od 1 sezonu :-D
zirafka, - dobry magnez - 3 razy dziennie przez m-c min i powinno minac - wlasnie wróciłam od lekarza - mam świeże informacje :-D
Karolina1980, - a ty z wa-wy ? jak ja :-D
dobra lece połozyc spac małego i zajrze pewnie

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

27 kwie 2011, 21:11

Gosia A, no, ja rozumiem że Wasz synuś to miał po kim dziedziczyć wzrost, a u mnie: ja 158 a mąż 174cm. No i kurde w szoku byliśmy skąd się nasz Groch taki wziął. Nie mam pojęcia o tej cukrzycy... Miałam w którymś tam miesiącu robioną krzywa cukrową i nie wyszło nic niepokojącego, ale jak mówisz ze moze skoczyć pod koniec... Teraz jeszczce nie miałąm robionego, siuśki oddam do analizy w piątek. Teraz mam 23 tydzień, a kiedy Wy robiłyście??
Co do imienia to normalnie wkurzyłabym się na maxa na brata za to że podkradł imię!!! :ico_zly: JA miałąm taką sytuacje z żoną kuzyna. ?Ja chciałąm mieć Konrada. Pochwaliłam się kuzynce która była wtedy w ciąży i okazało się że tak potem nazwała synka. Tak mnie to wkurzyło że już nie chciałam tego imienia, choc miałąm od czasów licealnych wybrane!! Także potem wybraliśmy Bartoszka i nie żałuję, ale na drugie ma właśnie Konrad.
beti ja też za Tobą tęskniłam!!! :-D
No, będę ciągle pić wodę, choć przyznam ze czasem z braku czasu tak tylko chlipnę coś w ciągu dia!! Ale musze na to bardziej zwracac uwagę!! Dobrze że przypominasz mi!!
Powiem Ci że bardzo podoba mi się Filip, ja właśnie też troche się sugerowałam zeby imie brzmiało w innych językach i miało swój odpowiednik w jęz. ang bo teraz takie czasy ze nie wiadomo co bedzie, a Weronika to tak samo się pisze i fonetycznie też tak samo!
zirafka mnie nawet jeszcze spoko z nogami, nie puchną za bardzo, troszeczkę jak się nachodzę a skurczy to nie mam wcale bo od początku ciąży zażywam blumag, ma fajną dawkę, tylko jeden dziennie. A przy bartusiu miałam duże skurcze!!
tosia pojedziemy jednak na tą wieś!! :ico_haha_01:
A raz się żyje, mam byc ciepło, bedę na bartuśka uważać żeby go nie owiewało i kurde, w sumie to co, sama z dzieckiem zostanę bo mąż ma pomóc temu koledze costam przy domu to i tak by jechał!!
Masz rację, zabadj Kubę nigdy nic nie wadomo co może być przyczyną gorączki, moze jakaś infekcja...??
a teraz sobie You can dance obejrzę, a co??!!! Do jutra!!

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

27 kwie 2011, 21:17

Hej wszystki! Ja dziś cały dzień na nogach... wreszcie chwile odpoczynku. Co do usta usta też oglądam, ale jestem zawsze o jeden odcinek do przodu bo oglądam na vod.pl także ten na którym płakałyście oglądałam tydzień temu i też ryczałam :ico_placzek:.

Byłam dziś po odbiór wyniczków z glukozy i po godzinie mam 104 także wszystko u mnie w porządku! :ico_brawa_01:

A co do imion to u mnie dla chłopca będzie Alan. Już od samego początku mój mąż nazywał tak brzuszek, nawet jak nie byliśmy pewni czy to chłopiec czy dziewczynka. No a gdyby się jednak trafiła dziewczynka to do wyboru Wiktoria albo Abigail (Abi, Abisia)... zobaczymy. Dobranoc wszystkim!
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2011, 21:24 przez nina0226, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

27 kwie 2011, 21:19

A dla dziewczynki mieliśmy przygotowane Alicja :)

no u nas jest to jedno imię w gronie faworytów :-D
Czyli u mnie królują kobity Zośka Maryśka i Tośka !!!!!!!!!!!!!

no super imiona mają :ico_brawa_01:
Co do kg- to ja mam 4 na plusie, ale pewno boom kilogramowy dopiero przede mną.

ale masz fajnie i co tak mało? U mnie pewnie jest juz cos koło 8,9 kg ale dowiem się w poniedziałek na wizycie ... pewnie do poniedziałku to dobiję do 10 bo grill i te inne sprawy na weekendzie :ico_wstydzioch:
a ja 174

wow spora jesteś :ico_oczko:
zirafka, - dobry magnez - 3 razy dziennie przez m-c min i powinno minac - wlasnie wróciłam od lekarza - mam świeże informacje
no własnie juz sobie wzięłam bo przecież cały czas mam te łydki jak ścierpnięte....

[ Dodano: 2011-04-27, 21:22 ]
Abigail...
poważnie???? kurcze nie zdecydowalabym się na takie imię dla dziewczynki... no ale kazdy lubi cos innego!! :-D
Teraz mam 23 tydzień, a kiedy Wy robiłyście??


mi lekarz powiedział, ze powinno się zrobić koło 30 tg choc jak chodziłam do przychodni to już mi robili 5 tyg temu ale wszystko było w porządku no i teraz jak pójdę do gina w poniedziałek to napewno zleci mi wykonanie czyli bede w 29 tyg.

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

27 kwie 2011, 21:42

Katelajdka - ja mam krzywą cukrową zrobić w 28 tygodniu. Co do Twojego wyjazdu mam nadzieje ze będzie udany i wrócicie wszyscy zadowoleni :ico_brawa_01:
Abi,
hihi moja ciocia ma psa o takim imieniu :-D To oczywiście o niczym nie świadczy bo i psow o imieniu Kuba nie mało a my kiedyś mieliśmy Zuzię :-)
ale co nerki podejzewasz?
raczej nie, ale boli go brzuch a już raczej wszystko mam wykluczone więc zastanawiam się czy nie zjadł czegoś... bo ja wiem pieniążka, jakiegoś małego elementu np z kinderjaja. Pisłam już wcześniej że nigdy czegoś takiego nie robiła le to w koncu tylko dziecko i choć jak go pytam mówi że żadnych zabawek nie wkładał do buzi i nic nie połknąl- wolę to sprawdzić. Poza tym i nereczki też zaraz sprawdzimy :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

27 kwie 2011, 21:46

katelajdka, - krzywą cukrzycowa - robi sie miedzy 24 a 28 tygodniem - zrób sobie koło 26-28 tydzień - powiedz, lekarzowi o tym ze syn taki duzy sie urodził - i niech ci zleci dodoatkowe badania w tej ciazy ..
zirafka, - kocham cie !!! nie jestem jedyna??? :-D ja mam z 10 kg ... taaa 11 ... ??? hmmm... no ...
co do 30 tyg - to ja mam tyz taka teorie, ze to moze wyjsc później - wiec robienie krzywej wcześniej mo ze byuc/ nie musi mylne - ja mam 5o mg 144 po godzinie .. wiec 75 gram mnie czeka .. bleeee

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

28 kwie 2011, 09:44

CZeśc co tu takie pustki dzisiaj? Czyzby wszędzie była ładna pogoda jak u mnie? Kurcze gorąc u nas dzisiaj strasszny a ja już wróciłam z zakupów, chwila oddechu i wyruszam dalej po odgrodniczych bo muszę kupic ze 2 sadzonki winogrona bo umarzły nam w tym roku niestety a przy okazji spokojnioe obejrze sobie kwaiaty, bo zawsze robie to w biegu bo "ogony" nie dają :ico_oczko:
zirafka, - kocham cie !!! nie jestem jedyna??? ja mam z 10 kg ... taaa 11 ... ???

no tylko, że Ty jestes odemnie sporo wyższa i inaczej to wygląda, ja powoli robię sie okrągła :ico_wstydzioch: bo mam 165 cm wzrostu.
A do skurczów w łydkach to jest jakas masakra , dzisiaj pół nocy nie spałam bo co chwilkę mnie łapały tak strasznie bolesne, ze az wyłam z bólu.... teraz tez mam takie spiete ale nie ma skurczów... no i biorę magnez i nic mi nie pomaga?!!!!!!

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

28 kwie 2011, 10:27

U mnie też pogoda super, oby przez weekend się taka utrzymała i nie padało:-) Może forumowiczki na spacerach :-)

Krzywą cukr. robiłam w 25 tyg i wyszła bardzo dobrze, ale jak mama mierzyła mi cukier w święta to był ogromny (no ale nie naczczo). Idę po weekendzie na morfo. to się przekonam.

A moja waga ostatnio sporo wzrosła.Teraz mam już 9 kg na plusie,a na początku kwietnia było 6 i pół :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

28 kwie 2011, 11:07

Cześć :-)

Wczoraj Wam pisałam,że mam 4 kg na plusie, a dziś już ta informacja nieaktualna :-D
Ważę się co sobotę rano, no ale weszłam dziś na wagę i dobijamy do 5 kg :ico_szoking:

Mnie gin kazała zrobić ten test tolerancji glukozy przed następną wizytą, 10 maja.Wtedy to będzie gdzieś 24 tydz, więc w sumie wcześnie na to badanie :ico_noniewiem: Zrobię je przed samą wizytą.
Normalnie cukier mi wychodzi w porządku.
Ale po tej glukozie to się boję co będzie :ico_noniewiem:

No ja sobie też magnezik łykam codziennie, od początku praktycznie, bo mnie wtedy skurcze łapały, ale w udach, nie w łydkach.

Piszcie, piszcie o tych imionach, może mnie coś zainspiruje :-D
U mnie odpadają wszystkie kończące się na "sz", bo moje nazwisko się tak zaczyna i tak mi to nie brzmi dobrze- co myślicie? Mateusz Szura? Eee, dziwnie.

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

28 kwie 2011, 11:18

Hej! My ostatnie dni na wyjazdach...wczoraj dopiero troszkę więcej luzu miałam.
zirafka, zaaplikuj sobie magnez z potasem. Mi sam magnez przestał pomagac. A Magnez z potasem działa. Skurcze łydek miałam w nocy takie że rano wstawałam z obolałymi łydkami. Teraz jest ok.
Co do imion to jakby była u nas córeczka miałaby na imię Alicja. Ale z uwagi na to ze ma być synek to mamy dwa imiona albo Filip albo Markus.
Co do kg ja mam 5-6kg na plusie. Zalęzy od dnia.
Była mowa o wagach urodzeniowych dzieci. Ja w pierwszej ciązy przytyłam 30kg w 36 tygodni bo wiecej nie dotrwałam. Synek urodził się z wagą 2750 i 52 długi. Więc waga naszej masy ciała nie ma nic do rzeczy.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 1 gość