Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

Re: Jesień mamy wita 2013

17 cze 2013, 17:55

Szkieletorku no to się narobiłaś a ile przed Tobą, ale zimą miło będzie zjeść dżemiku lub kompociku łyknąć. U mnie dżemy nie idą więc mam problem z głowy, chcę tylko trochę zmiksowanych truskawek zamrozić.

Leona może akurat jeszcze będą jakieś późniejsze. Ja nie bardzo wiem kiedy jest pora truskawkowa, ale mamy ekspertkę, więc może podpowie.

Uff harmonogram pracy w końcu napisałam i jeszcze muszę na zakończenie jakiś scenariusz przygotować i goście przyjdą a ja tak średnio mam ochotę, aż nieładnie ale spać się chce :ico_spanko:

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: Jesień mamy wita 2013

17 cze 2013, 18:18

Tylko jeszcze odnosnie truskawek to w roznych regionach moga roznie dojrzewac :ico_oczko:
Wydaje mi sie ze na polnocy Polski troche pozniej niz na poludniu, takze mooooze sie zalapiemy :ico_oczko:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Jesień mamy wita 2013

17 cze 2013, 20:54

Szkieletorku no to się narobiłaś a ile przed Tobą
Ojj to jest kropelka w morzu co dopiero przede mną.
Co roku robię dżemy truskawkowe.Soków około 100 słoików.Ogórki z ketchupem oraz z curry w sumie jakieś 60 słoików tych średnich i dużych. Coś jeszcze robię ale już zapomniałam.Mama do tego robi masę innych rzeczy.
No ale u nas ma kto jeśc i teraz już mamy takie resztki w spiżarce a niektórych rzeczy już nie ma wcale.
Ja nie bardzo wiem kiedy jest pora truskawkowa, ale mamy ekspertkę, więc może podpowie.
Ja tak dokładnie jak mąż nie siedzę w tym ale wiem że są odmiany truskawek że do października sa owoce. Ale najtańsze sa chyba jakoś teraz bo potem mimo późniejszych odmian to jest ich mało ,mało osób je uprawia i sa droższe. Lecz jeszcze co region to truskawka kwitnie w innym czasie. Nie są to jakieś wielkie różnicy ale kilkunastu dni lub parę tyg różnicy czasem bywa.
Wydaje mi sie ze na polnocy Polski troche pozniej niz na poludniu, takze mooooze sie zalapiemy :ico_oczko:
Nie mylisz się. Dokładnie o to mi chodziło.

Lila śpi a ja wcinam bułeczkę z szynka i pomidorkami.Ojj jakie one już sa dobre.Takie pachnące i mmm no pycha. Szkoda ze grad wszystko zniszczył bo swoje pomidorki z ogrodu były co roku pyszne.
W tamtym roku pamiętam jak usypiałam Lilę w wózku za dnia to chodziłam do ogrodu ,bujałam wózkiem i rwałam te małe koktajlowe pomidorki i od razu zjadałam.

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: Jesień mamy wita 2013

17 cze 2013, 21:11

My w tamtym roku narobilismy kilkadziesiat sloikow salatek z ogorkow i tyle samo sloikow pikli :ico_brawa_01: juz nic nie ma a za mna tak chodza pikle ostatnio :ico_haha_01:
Ciekawe czy w tym roku beda ogorki, duze opoznienie jest i jakos tak powoli rosna :ico_noniewiem:

A pomidory mi calkiem padly a tez mielismy pyszne koktailowe :-)



Marcel w lozku, ja leze w pokoju obok, wlasnie leze, bo jak wczoraj siedzialam ba jego lozku ponad godzine to pozniej wszystko mnie bolalo :ico_noniewiem: takie klucie tam na dole...

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: Jesień mamy wita 2013

17 cze 2013, 23:00

SPINKA
Obrazek
:ico_tort:

Awatar użytkownika
spinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2823
Rejestracja: 22 wrz 2007, 06:46

Re: Jesień mamy wita 2013

18 cze 2013, 06:38

Małgorzatka dzięki w imieniu Poli. Jak się czujesz? Widzę,że imię wybraliście :ico_brawa_01:

Szkieletorek Leona ja chyba zrobię tylko w occie ogórki, teściowej poproszę o kiszone, bo mi nie wychodzą nigdy i jeszcze 1 sałatkę i to będzie na tyle. Z resztą jak uda mi się karmić to pewnie nie będę jadła, mój A. średnio je, Pola też tak sobie, więc spokojnie wystarczy.

Ja wczoraj zrobiłam co zaplanowałam, ale goście posiedzieli do 22, a nawet dłużej i spać się chce, a musiałam wstać, żeby to podrukować. Miłego dnia życzę Wam :ico_ciezarowka:

Edulita odezwij się :ico_sorki:

Jenny jak u Ciebie?

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Jesień mamy wita 2013

18 cze 2013, 08:32

Z resztą jak uda mi się karmić to pewnie nie będę jadła
A to nie wolno jeśc takich rzeczy jak się karmi ?
Ja karmiłam Lili 10 miesięcy tylko piersią jadłam wszystko .Ostre rzeczy też.Nigdy nic się nie działo. Kolki nie wiem co to .Nie jadłam jedynie produktów z jajami i mlecznymi przetworami bo mała uczulona jest .

U nas piękny dzień się zaczyna.Upalny wręcz.Ja ubrałam sobie strój kąpielowy bo gorąco mi.Małej zakładam tylko majteczki cienka koszulka kapelusik i krem z filtrem 50. Zaraz idziemy na śniadanie ,posprzątam w domu i biorę się za smażenie truskawek na dżem.Popołudniu mąż nazbiera mi kilka koszyczków chociaż cześć przetworze dziś na soki .A reszta jutro.

Dziewczyny czy wam pękają takie malusie cieniusie żyłki na nogach/udach ??
W 1 ciąży miałam(mam) kilka ale drobnych a wczoraj zauważyłam że gdzieś ostatnio bardzo mi dużo tego się porobiło.Nie wiem od czego to się robi i co robić by było mniej . Wizytę u Gina mam dopiero za jakieś 2,5 tyg ,więc jego zapytam dopiero wtedy,ale może wy cos wiecie ?

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

Re: Jesień mamy wita 2013

18 cze 2013, 09:06

Hejka

My wlasnie sniadanie zjedlismy, w miedzyczasie zrobilam juz obiad(spaghetti bolonskie) i za godzinke ruszam do poloznej :ico_oczko:
Pewnie w drodze powrotnej zaliczymy z mlodym plac zabaw i park :ico_oczko:


Szkieletorek ja nie mam takiego problemu z zylkami ale ja to wieelka baba to i moze tego nie widac :ico_haha_01:


Codo jedzenia podczas karmienia to ja tez wszystko jadlam, ale jak juz mowa o przetworach to na poczatku pewnie nie jadlabym pikli w occie ale inne salatki czy kiszone i owszem :-) :ico_oczko:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Jesień mamy wita 2013

18 cze 2013, 09:16

lala, widzę u ciebie 120dni do konca! ;-) Zapraszam na odliczanie!

Awatar użytkownika
kamilka87
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 559
Rejestracja: 09 cze 2010, 11:17

Re: Jesień mamy wita 2013

18 cze 2013, 09:28

Hej hej hej

Stawiam torcik na 20 tydzien :ico_tort: :ico_tort:

My juz na nogach od rana. Tesciowa zaprowadzila Adaska dzisiaj :-D Kawe wypilysmy i nudy u nas normalnie 33 stopnie :ico_sorki: :ico_sorki:

Co do jerdzenia ja tez jadlam wszystko unikalam tylko czekolady i orzechow i kapusty kiszonej :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Thomasbulty i 1 gość