Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

18 sty 2012, 14:14

dzisiaj rano zrobiłam ostatnie zakupy,
ja będę robiła w piątek ponieważ jedziemy do carrefoura to załatwie wszystko od razu . :)

a mam pytanko tort - a w sumie mase bedziesz robila w ten sam dzien co urodziny czy dzien wczesniej?

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

18 sty 2012, 14:34

Tynusz1, jutro upiekę sobie biszkopt, a przyozdabiać masą będę w piątek :-) Na sobotę nie chce sobie za wiele zostawiać, na pewno sałatkę z zupek chińskich w sobotę będę robić, zeby na świeżo była. Co do masy z marshmallow, to moja koleżanka z innego forum dodaje cukru pudru do gorącej stopionej pianki i jej zawsze wychodzi. Na początku bardzo się klei ale w miarę wygniatania jest ok. Robi z tego przepisu: http://mojewypieki.blox.pl/2007/09/Tort-urodzinowy.html

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

18 sty 2012, 14:58

hej

ja piję herbatkę i objadam się ciastem :ico_haha_02:

co do bransoletki to wyśle wam na pw bo jak tu wstawię to w 5min zostanie usunięta :-)
byłam dziś u lekarza zmienić tabletki i od razu testy krwi mi robił
potem pojechałam do miasta kupić Nell skarpetki rajstopki bo wszytko ma za małe , ale kupiłam tylko skarpetko bo jak jechałam po rajstopki to już Nell mi zasnęła , wjechałam na parking a tam patrzę wózka w aucie nie ma, mąż wyjął, trudno będzie po pracy z dziećmi siedział a ja z siostrą podskoczę :-D

Pinko :ico_olaboga: to się nachodziła do przedszkola , zdrówka życzę :ico_sorki: :ico_sorki:

co do tej masy , to ja szału dostaję jak mi się coś do rąk klei a zwłaszcza taka masa :ico_olaboga:

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

18 sty 2012, 15:33

jutro upiekę sobie biszkopt, a przyozdabiać masą będę w piątek
ja pomyslalam ze skoro urodziny Julki wypadaja w sobote no to porobie wszystko w piatek rano (tzn tort - z rana upieke biszkopt oraz zrobie mase) jak ostygnie ciasto to nasacze i przeloze kremami i bede zdobiła..

a tort bedziesz normalnie wstawiala gotowy do lodowki tak?

a salatki i babeczki oraz inne ciasta zaczne robic od poludnia w piatek i caly dzien wszystko bede przygotowywala
w sobote wystroje pokoj i tylko czekac na gosci ;p (impreze robimy o 16)
co do bransoletki to wyśle wam na pw bo jak tu wstawię to w 5min zostanie usunięta :-)
no ja juz zobaczylam wiadomosc na facebooku :)

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

18 sty 2012, 15:44

wiecie tort z zasady powinno się robić dzień wcześniej by porządnie w lodówce się schłodził i by krem stężał jak należy -wszystko musi się "przegryżć "
pinkoJa zrobię jeszcze raz bo dużo pianek mi zostało ;-)) Mam nadzieję ,że wszystko wyjdzie tym razem jak trzeba tylko jak ozdobić tort kogoś kto kończy jeden roczek??
Zrobię coś by nie było pracochłonne bo młody i tak będzie miał to lekko w nosie .... :-D

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

18 sty 2012, 17:14

zrobię jeszcze raz bo dużo pianek mi zostało ;-)
ja jużď też pianki mam - w sumie to 600 g ale oczywiscie ze wszystkich robic nie bede :)
jak ozdobić tort kogoś kto kończy jeden roczek??
ja już mam pomysł, na biszkopt poloze rozwalkowana mase (rozowy kolor), na to powycinam malutkie kółeczka (np zakrętką) w kolorze białym, zrobie białą kokardę i 2 czarne koła (wytne szklanka) jako uszy, w nie postawie kokarde i tyle :D, w sumie pomysl sciagnelam z neta :D wiec sama nie wymyslam nic.. jak na pierwszy raz nie będę kombinowala

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

18 sty 2012, 17:36

a tort bedziesz normalnie wstawiala gotowy do lodowki tak?
tak, ja sobie upiekę jutro biszkopt i w piątek przełożę masą i wstawię do lodówki, w między czasie zrobię masę marshmallow i będe ją nakładać na torta z lodówki :-) Chcę to zrobić wcześniej, bo jakby miało się coś nie udać, to muszę mieć czas na wykombinowanie czegoś na zastępstwo. A w piątek rano na 11 idę jeszcze na rozmowę o pracę :-) Wczoraj do mnie zadzwonili :-) Cieszę się.
Pinko :ico_olaboga: to się nachodziła do przedszkola , zdrówka życzę :ico_sorki: :ico_sorki:
dziękuję bardzo.... :ico_sorki:
w sobote wystroje pokoj i tylko czekac na gosci ;p (impreze robimy o 16)
my też o 16 :-) O 13 przyjdzie moja siositra i pomoże nam stroić mieszkanko :-) Ale ty robisz w lutym urodziny Julki? Bo ja teraz w sobotę najbliższą robię urodziny Uli, Staśko będzie miał za miesiąc :-)
no ja juz zobaczylam wiadomosc na facebooku :)
a ja nie widziałam :-(
Mam nadzieję ,że wszystko wyjdzie tym razem jak trzeba tylko jak ozdobić tort kogoś kto kończy jeden roczek??
hehehe, nie poddajesz się :-D Jakkolwiek ozdobisz, będzie dobrze... zapytaj eksperta, a więc starszego synka :-) U nas to Ula wymyśla torta dla Stasia.
w sumie to 600 g ale oczywiscie ze wszystkich robic nie bede :)
ja mam też bardzo dużo, bo aż 8 paczek po 180g, mąż mi ostatnio jeszcze dokupił, ja chcę robić z 600gram :-) bo trochę tych ozdób muszę polepić, więc lepiej mieć więcej masy niż mniej.
jak na pierwszy raz nie będę kombinowala
ciekawa jestem Twojego pomysłu, bo nie umiem go sobie wyobrazić ;-) hehehe, ja mam skompliokowaną wersję, b młoda wymyśliła, koty i traktora toma i włóczki i łapki kocie i napis na serduszkach :-) także narobię się, oby mi to tylko wyszło.

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

18 sty 2012, 23:15

Hej, u nas jeszcze trochę czasu, ale wzięłam się za szukanie inspiracji na tort Zuzanki i chyba na razie wygrywa ten z biedroneczką :-D
Obrazek

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

18 sty 2012, 23:49

b@sia, super :ico_brawa_01:
a ja nie widziałam :-(
wysłałam ci link na pw

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

19 sty 2012, 10:24

b@sia, śliczne torciki, my będziemy robić kotki podobne do tych z Twojego zdjęcia.
wysłałam ci link na pw
śliczna ta bransoletka, taka delikatna i będzie ją mogła nosić nawet jak będzie dorosła :-)

Witam,
U nas dla odmiany nocka suppper :-) Stasiek przebudził się ok. 3 w nocy, ale dałam mu się napić i zasnął i spał tak do rana, nie jadł w nocy kaszy :-) Mam nadzieję, że tak już będzie od teraz. W ogóle się mój syn pogniewał coś z mlekiem i ostatnio rano się buntuje i nie chce mleka modyfikowanego. Chętnie zje kaszę manną, jak robię uli to i on wciągnie, albo chleb z masłem i jajecznicę, ale przecież tak codziennie nie moze, muszę pomyłśleć co jeszcze mogę mu dawać na śniadanko zamiast mleka. Szczerze mówiąc nie miałabym nic przeciwko, gdyby z mleka całkiem zrezygnował, ono takie drogie. Ula wcale takiego mleka nie jadła, bo nie chciała, po cycu przeszła od razu na mleko krowie, mając 11 miesięcy.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość