Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

30 lis 2007, 11:16

Joanna ja miałam ciuszków zapas na rok jak dla pięcioraczków bo moi rodzice nieźle poszaleli a ja oczywiście też więc i nie ma takiej rzeczy w której by Hania nie była.a super są pajacyki szczególnie na noc,body rewelacja ,ale takie które nie maja takiego grubszego wykończenia bo ja takie jedno mam i wszędzie dobre tylko w rączkę ciśnie....a rewelacja to "gosiącniac" ja tak na to mówię takie ubrano z dł. rekawkiem taki jakby śpiworek ale bez nózek i na dolę ma dziure taka jakby b.długa nocna sukienka ale troszkę na dole przymarszcone no HT u nas,tylko nie wiem czy w Polsce sie coś takiego dostanie, :ico_noniewiem: aha jeszce jesli chodzi o wkładnki lakatacyjne to NUK są ok,ale bardzo fajne są chicco i jonhson baby ,za to canpol beznadzieja,zresztą na początku najlepszy ręcznik :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

30 lis 2007, 11:26

Ja na razie mam:
body:8 krótki rękaw,5 długi rękaw,10 pajacyków, 4 śpioszki,2 bluzeczki bez rękawków,4 rampersy,2 pary ogrodniczek,5 spodni,1 spodenki,2 bluzy,1 sweterek,1 katana,1 bluzeczka długi rękaw,1 koszula,1 rampers długi,1 komplecik ogrodniczki + bluza,1 pajac większy,
1 pajac na świeta Bożego Narodzenia,5x czapeczki
1 skarpetki

Co do wkładek to na początek pielucha lub ręcznik na wyjście tylko bedę zakładała wkładki.

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

01 gru 2007, 14:30

ojej Joanna, ale szalejesz!! ja mam tylko 2 sweterki i 1 spodnie, pościel + wypełnienie + rożek, to by było na tyle... nie wiem czy mam już panikować że nic nie mam hhehe...
za niedługo zaczniemy kompletować wyprawkę, mam tylko dylemat z rozmiarówką, bo na to chwilę nie wiem jaki synuś będzie duży... mam w planach kupic po ok. 2 komplety na 56 i po 2 na 62, potem jak coś to się po dokupuje, ale sama już nie wiem :ico_olaboga:

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

01 gru 2007, 14:48

Joanna polecam zakupienie takich nakladek plastikowych ze zbiorniczkami na mleczko...ja takie wlasnie mialam i naprawde polecam... (w zyciu pieluchy nie wkladalam :ico_oczko: )
nakladeczki sa bardzo praktyczne...latwe do utrzymania w czystosci...jak sie do nich nazbiera mleczka, to je wylewasz(nakladke trzeba umyc)... a co jakis czas wyparzasz i tyle :-D ja nigdy nie mialam problemu z mokrymi plamami na bluzce... moglam spokojnie z domu wychodzic, nawet na dluzej... a laktacje mialam naprawde spora :-D
sa dwa rodzaje takich nakladek (nie wiem jednak czy w polsce tez) z plastikowa hmmm...jakby otoczka na brodawke i z sylikonowa... pierwsza jest nieco twarda i trzeba sie przyzwyczaic ( ale za to jest mniejsze ryzyko ze sie nam otworzy a mleczko ktore juz naplynelo do zbiorniczka nas zaleje :ico_haha_01: )przetestowalam obie i polecam plastikowa

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

01 gru 2007, 16:07

A co do rozmiarków to ja miałam od kolezanki kilka na 56 i kilka na 62 i choć moja Zuza urodziła się 3400/56,to te na 56 były dobre przez jakieś 3-4 tyg. bo noworodek leży podkurczony,więc śpioszki jej wisiały na stopkach i zakładałam jej skarpetki.
Ja jeszcze nic nie mam,oprócz łóżeczka po Zuzi i wózka.Ubranka kupię za jakiś czas,na razie mi się nie śpieszy,rodzę dopiero w maju,więc po co mam kupować 5 mc wcześniej.pozdrawiam

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

01 gru 2007, 18:43

hej...co do wkladek laktacyjnych to polecam przedewszystkim Tommyy Tippee....a przetestowalam wszystkie jakie znalazlam!i wszystkie zalewaly...mialy zbyt mala srednice i widac je bylo przez bluzke!
a ubranka tak jak piszecie-myslalam ze mialam duuuzo ale jak sie dziecko kilka razy dziennie przebieralo(bo tu niespodzianka a tu mama cycem zaleje :ico_haha_01: )to jeszcze dokupic trzeba bylo.

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

03 gru 2007, 01:08

Mój Franus urodził się 55cm a ubranka na 50cm były jeszcze za duze i do tej pory mu zakładam niektóre chociaz ma prawie 6 tyg i sporo urósł. Wszystkie rozmiary są przewaznie zawyżone.
Jesli chodzi o wkładki to ja używam Mamma Belli, ręcznika ani pieluchy nigdy nie uzywałam i zreszta nie wyobrazam sobie tego. Mam biustonosz dla mam karmiacych i nie wiem jak mozna by sobie "zainstalować" w nim np pieluchę.
Nasze chłopaki śpia każde w swoim łóżeczku i tylko czasami zdarzami się zasnąć przy karmieniu młodszego i wtedy śpimy dopóki ktoryś nas nie obudzi :ico_oczko: , Proponuję przyzwyczajać od maleńkiego do spania w łózewczku bo potem ciężko będzie siępostarać o kolejne dziecko hihihi. Tak jak w rodzince mojego męża, tatuś śpi sam a mamusia z dziećmi.

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

03 gru 2007, 09:50

bozenka74 pisze:Proponuję przyzwyczajać od maleńkiego do spania w łózewczku
podpisuję się pod tym dwoma rekami, Alicja cały czas śpi u siebie w łóżeczku.

Wkładek najpierw używałam Aventu, potem Penatana, a na końcu Canpola, Bella mnie strasznie poobcierała, a Rossmanowskie przeciekały.

Ubranek na "dzień dobry" nie miałam za dużo. Moja mama kupiła kilka rzeczy żeby Alicja miała na wyjście ze szpitala. Potem dokupowaliśmy. Sporo dostaliśmy od znajomych w prwzencie. Ali urodziła się malutka (48cm) i na początku zaopatrwaliśmy się w ubranka dla wcześniaków. Kilka super rzeczy kupiliśmy też w lumpeksie

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

03 gru 2007, 10:51

bozenka74, moja siostra ma tetrowe pieluszki przecięte na pół. Składa jedną w długi prostokąt i wkłada pod biustonosz ale to tylko w domu. A na codzienne wyjścia zakłada wkładki.

A co do ubranek to ja kupuję używane ale staram sie wybierać bardzo dobre jakościowo. Teraz mam dylemat. W jakim proszku to wszystko wyprać. Pomóżcie :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

03 gru 2007, 10:55

ja na początku prałam w mleczku lovela, ale drogie to pieruństwo, potem w Dzidziusiu. Czasami jak się zapomnę to piorę w zwykłym bonuxie. Ostatnio zaczęłam dodawać do każdego prania płynu lenor sensitiv

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość