Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

05 maja 2010, 18:44

Ja też tylko na chwilkę. Przygotowania do chrzcin pełna parą. W miarę możliwości pucuję mieszkanko, oczywiście gdy mała śpi lub się bawi. Wczoraj byłam u fryzjera, no i znowu jestem ruda :ico_brawa_01: :ico_oczko:

Justynka coraz chętniej leży na brzuszku i zaczyna podnosić się na rączkach jakby robiła pompki :ico_haha_01:

anusiek, zdrówka życzę, by ten kaszel jak najszybciej Ci przeszedł :ico_sorki:
anetka607, dziś nie byłyśmy na spacerze, tylko pojechaliśmy do mnie do pracy załatwić z urlopem. Ale zimno faktycznie było.
barbapuppa, szybkiego powrotu do zdrowia dla Was. No i zaglądaj częściej w miarę możliwości
geheimnis, oby lekarka nie wyszukiwała żadnych "defektów". A jeśli chodzi o to przekręcanie, to podejrzewam że jeszcze trochę czasu minie zanim maleństwa w pełni zakumają jak to się dzieje, że się przekręca :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

05 maja 2010, 19:58

geheimnis Adaś robi takie żółte zważone kupy na tym bebiloie pepti, wczesniej jak jadł zwykłe mleko i moje to straszne miał wzdęcia i nie mógł zrobić kupki, a na tym mleku jak w zegarku codziennie 0 7 rano kupa:) i zero wzdęć i problemów brzuszkowych.
Co do kuśtykania na tej nodze, nawet się nie zastanawiałam czy dam rade, po prostu muszę jak cały dzień siedzę sama z dziećmi, a niania akurat teraz ma dużo spraw na głowie i w ogóle nie przychodzi. Dzisiaj przyszła moja mama na godzine w ciągu dnia żeby wyjśc z Tosią na chwilke na pole, ale z Adasiem już nie zdążyła. Na szczęście teraz pogoda marna więc mam mniejsze wyrzuty sumienia.

Awatar użytkownika
geheimnis
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2248
Rejestracja: 25 mar 2008, 12:25

05 maja 2010, 20:44

geheimnis, oby lekarka nie wyszukiwała żadnych "defektów".
No mam nadzieję,poprzednia wizyta nie należała do najprzyjemniejszych.Czepiała się wszystkiego u małej i ciągle straszyła rehabilitacjami :ico_puknij: Jutro idę z mężem,więc będę miała wsparcie tym razem.
geheimnis Adaś robi takie żółte zważone kupy na tym bebiloie pepti, wczesniej jak jadł zwykłe mleko i moje to straszne miał wzdęcia i nie mógł zrobić kupki, a na tym mleku jak w zegarku codziennie 0 7 rano kupa:) i zero wzdęć i problemów brzuszkowych.
Aha,czyli na 100% to mleko Natce nie służy,każda kupka to wyczyn.Mała jest upocona i wykończona po jej zrobieniu,do tego pręży się we wszystkie strony.A jak już ją zrobi to smrodek czuć w całym pokoju.Na moim mleku robiła żółciutkie i po 1-2 dziennie,a teraz robi 1 raz na 2 dni jak dobrze pójdzie,do tego straszne wzdęcia i bóle brzuszka.Muszę jej koniecznie zmienić to mleko,bo się dziecina wykończy.

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

05 maja 2010, 21:03

hej!
Pruedence, wspolczuje...ja nigdy nie mialam nic zlamanego...
Shiva, moja sie jeszcze wogole nie obraca :ico_noniewiem: czasem udaje jej sie odwrocic na jeden bok ale tak to ani z brzuch na plecy ani na odwrot.
spi tylko na brzuchu i wogole tak spedza duzo czasu. juz potrafi sie na samych dloniach podniesc do gory. i probuje zadek unosic. a wczoraj normalnie w glos sie smiala :ico_haha_01:
kurcze chcialabym do pracy pojsc za pare mcy jak mala bedzie juz inne rzeczy jadla ale nie ma szans... nie mam z kim malej zostawic. mama zastrzegla ze juz jest za stara i nie ma sily sie zajmowac...na nianie mnie nie stac. a chalupnicze prace to samo naciagactwo :ico_placzek:

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

05 maja 2010, 22:22

hejka

dawno mnie nie bylo ale jakos czasu brakuje

pierwszy majowy weekend spedzilismy w ... Polsce :-D :ico_brawa_01: :ico_oczko:
to byl taki nagly/wariacki wyjazd ze szok :ico_oczko:
ale super udany wyjazd, zobaczylam sie z rodzicami, oni poznali wnuczka :-) :ico_brawa_01: :ico_haha_02:
Marcel podroz zniosl bardzo dobrze, wiekszosc drogi (przez PL jechalismy ok 7godz) przespal, a i na promie tez nocke przespal a w dzien troszke "pozwiedzalismy" :ico_oczko:
no i pogoda byla super :ico_brawa_01:
prawdziwe lato, takze pierwszy zakup jaki zrobilam w PL to byla cienka czapeczka dla malego :ico_haha_01: :ico_oczko:

tyle ze po powrocie strasznie marudny sie synus zrobil, ale co sie dziwic jak w PL wszyscy go nosili, wszedzie pelno ludzi a tutaj musi z matka siedziec :ico_haha_01: na dodatek z taka ktora nie chce go nosic :ico_haha_01: :ico_oczko:

geheimnis, mam nadzieje ze jutrzejsza wizyta bedzie lepsza od poprzedniej :ico_oczko:

my tez jutro mamy spotkanie z pania pielegniarka, wazenie, mierzenie itp :ico_oczko:

dorotaczekolada, moze znajdziesz jakies rozwiazanie i bedziesz mogla isc do pracy :ico_oczko: :ico_sorki:

Pruedence, kurcze ale sie narobilo :ico_olaboga: ale dobrze ze to tylko palec a nie noga :ico_noniewiem:

anusiek, duzo zdrowka :ico_sorki: :ico_sorki:

co do przekrecania to Marcel czasami sie obroci z brzuszka na plecy ale to tez nie zawsze
a z pleckow na brzuszek sie jeszcze nie obkrecil ale na bok juz sie przekreca, do tego potrafi sie tak wygiac ze szok :ico_olaboga: :ico_oczko:

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

06 maja 2010, 08:06

geheimnis, wspolczuje z tym oczkiem :ico_olaboga:
no i znowu jestem ruda :ico_brawa_01: :ico_oczko:
wklej koniecznie zdjecie
więc mam mniejsze wyrzuty sumienia.
_________________
przeciez to nie twoje wina, no ale dzieci male wiec nie rozumieja
kurcze chcialabym do pracy pojsc za pare mcy
a twoj maz znalazl jakas fajna prace
pierwszy majowy weekend spedzilismy w ... Polsce
super

wczoraj jak spalam z mala nad ranem to ja pobilam :ico_placzek: cos mi sie snilo i ja walnelam w buzie, ale chyba nie mocno bo tylka wrzasnela przez sen i dalej spala :-D a dzisiaj chcialam jej tego oszczedzic i ja odlozylam po karmieniu to sie rozbudzila i nie dala mi spac :ico_zly: tak pazurami drapaja po lozku ze az ciarki po plecach lazily, a najlepsze ze ja ja biore do karmienia o 5 a ona gola :ico_szoking: tak sie wiercila ze zdjela polspiochy i spala z golymi nogami

a co fajne juz mam jedna reke wolna, mala sie sama mnie trzyma a jak nie chce jej sie to sie oprze glowa i tez nie mam potrzeby jej podtrzymywac :ico_brawa_01: a jak daje jej cyca to spiewa, jak sie zaczyna zloscic to coraz glosniej :-D jak zasypia tez zawsze cos sobie nuci :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

06 maja 2010, 08:50

Pruedence, nie zamartwiaj się tak, pogoda rzeczywiście nie rozpieszcza i aż strach z maluchem iść by czegoś nie załapał :ico_noniewiem: Wyobrażam sobie jak Ci musi być ciężko :ico_olaboga:

geheimnis, a dajesz jej przegotowana wodę między posiłkami??

dorotaczekolada, aż tak lenka polubiła brzuszek?? :ico_szoking: U nas tez postęp, mała potrafi już ok 5 minut poleżeć bez krzyku :ico_brawa_01:

leona, super, że weekend taki udany i wyjazd do PL spontaniczny (takie są najlepsze). A to marudzenie to też może być kwestia tego, że dziecko nie nadąża z przyswajaniem nowych wrażeń. Dlatego jest bardziej marudne. U nas jest tak samo. Po każdym wyjeździe, gdzie mała styka się z nowościami - następne 2 dni po powrocie to koszmar. Marudzi i drze się wniebogłosy :ico_szoking: :ico_olaboga:

anetka607, te skrobanie pazurami po materacu to i u nas się zdarza, rzeczywiście włosy dęba stają :ico_szoking:
A fotki niestety nie zrobiłam jeszcze. Dlatego wkleję już po chrzcinach, teraz strasznie zabiegana jestem, bo zostało już mało czasu, a mąż całymi dniami w pracy.

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

06 maja 2010, 09:53

anetka- to niezły wierciołek z twojej córki, Adaś też się strasznie wierci i skrobie paluchami o łóżeczko ale się jeszcze nie rozebrał :-D

leona- fajnie, że wypad do Polski się udał

Ale dzisiaj paskudna pogoda, bleee leje i leje, paluch troche mniej siny i już nie boli, przynajmniej tyle.

Z Adasia będzie chyba taki sam ancymon jak z Tosi, jak się go podrzuca pod sufit to się śmieje że ho w głos, ona też taka była, a teraz to takie akrobacje wyczynia że szok :ico_szoking:

Awatar użytkownika
geheimnis
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2248
Rejestracja: 25 mar 2008, 12:25

06 maja 2010, 10:18

Witam :-D
Ja tam na momencik dosłownie.Mała ucięła sobie drzemkę więc mogę coś naklikać.
geheimnis, a dajesz jej przegotowana wodę między posiłkami??
Próbowałam dawać samą wodę,ale ona się krzywiła i wypluwała ją od razu,jakbym jej co najmniej kocie siuśki podawała.Także w ruch poszła herbatka koperkowa i rumiankowa.Ale nie powiedziałabym żeby piła je chętnie.Jak wypije ok 70ml dziennie to bedzie wszystko.i to też nie za 1 razem tylko partiami. :ico_olaboga:
te skrobanie pazurami po materacu to i u nas się zdarza, rzeczywiście włosy dęba stają :ico_szoking:
Moja nie skrobie materaca,a szkoda bo woli po buzi sobie drapać :ico_szoking: a że zawsze trafi się jakiś niedocięty zadziorek na pazurku więc często ryska na twarzy jej zostaje.
Po każdym wyjeździe, gdzie mała styka się z nowościami - następne 2 dni po powrocie to koszmar. Marudzi i drze się wniebogłosy :ico_szoking: :ico_olaboga:
Dobrze wiedzieć.U nas w niedzielę mała miała sporo atrakcji,bo najpierw pojechaliśmy do moich rodziców a potem do siostry na nowe mieszkanie.W poniedziałek i wtorek mała całe popołudnia przepłakałą,a ja nie wiedziałam kompletnie o co jej chodzi.Najedzona,przewinięta,zabawiana,noszona,masowany brzuszek,nawet kropelki na wzdęcie podawałam a ta dalej swoje.koszmar.dopiero wczoraj jej troszkę przeszło. :ico_sorki: Także dzięki za info,już teraz wiem skąd u niej to zachowanie się wzięło.

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

06 maja 2010, 11:39

hejka

my juz wrocilismy od pielegniarki

Marcel wazy 7370gram :ico_haha_02: i ma 68cm :ico_oczko:
no i zaczynamy wprowadzac jedzonko :ico_oczko:
podobno teraz to standard ze po 4. miesiacu sie wprowadza :ico_oczko:

a my zaczynamy dzisiaj od owsianki :ico_szoking: :ico_oczko:
nakupowalam kaszek ryzowych ale babka powiedziala zeby z nimi troche poczekac bo wszystkie sa z jakimis smakami owocowymi
a ta owsiana jest neutralna, poza tym zawiera gluten ktory powinno sie wlasnie teraz wprowadzac

no i zakupilam juz pare sloiczkow, ale poczekamy az tatus bedzie mial wolne :ico_oczko:


a moje dziecko przespalo dzisiaj cala nocke :ico_szoking: :ico_brawa_01: bo mamusia dosypala mu wczoraj lyzeczke kleiku do mleka :ico_haha_01: :ico_oczko:
no i sama go budzilam o 6tej bo zalana mlekiem juz bylam


no i stawiam :ico_tort: za 4 miesiace Marcela :ico_brawa_01: :ico_oczko:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość