wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

12 sie 2010, 09:40

eve.ok, tak wczesniej bylam z nfz i czekalam 4 dni widac jakie kolejki byly do tego beznadziejnego lekarza teraz czekalam 5 dni prywatnie

kurcze z mezem sie spieram non stop a to wszystko ze nawet spokojne pogadac nie mozna bo od 3 tyg jest jego siostrzeniec i non stop sie wtraca a ten moj nic mu nie powie tylko caly czas jest adrianek i adrianek

a dzis wyciaglam spacerowke z piwnicy i co zamek zepsuty popoludniu musze jechac wymienic a pozniej zrobic usg glowki

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

12 sie 2010, 20:13

Ewcia nareszcie wróciłaś.Już nam wątek powoli się rozsypywał :ico_noniewiem: Kurczę,ale Tymek spory chłopak i już takie osiągnięcia ma na koncie :ico_brawa_01: no poprostu super..Koleżanki syn urodził się na początku stycznia z wagą prawie 4kg i teraz waży tyle co Tymek to mniej więcej wyobrażam sobie jaki on już duży jest.A co do Filipa to on jest taki szczuplakW poniedziałek go ważyłam i ma 6900g.Brat też szczuplak.No i mąż do dużych chłopów nie należy,a chłopaki na niego poszły.

[ Dodano: 2010-08-12, 20:15 ]
Ewcia a co to za praca?????
kurcze z mezem sie spieram non stop a to wszystko ze nawet spokojne pogadac nie mozna bo od 3 tyg jest jego siostrzeniec i non stop sie wtraca a ten moj nic mu nie powie tylko caly czas jest adrianek i adrianek
to może go odeślijcie juz do domu? I jak USG?

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

12 sie 2010, 22:16

karmelka, dopiero w niedziele go odwieziemy

a usg ok wszytko dobrze ma w glowce a i przy okazji zrobila usg nerek i tez wszystko ok wiec teraz tylko cwiczenia i cwiczenia

ewciu zazdroszcze Ci powrotu do pracy ja nie mam z kim malej zostawic:(

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

13 sie 2010, 11:04

Hej, wpadłam na chwilkę się przywitać :ico_sorki:
Goście nadal się goszczą :ico_haha_01:

Ewka, miło znów Cię czytać! Brawa dla małego Pudzianka :ico_brawa_01:
A Jagoda chyba pozuje już w nowym domku, co? Pięknie :ico_brawa_01:
A gdzie dokładnie się wyprowadziliście?
No i pisz jak nowa praca!!! To ta o której nam wcześniej pisałaś?
A co do Filipa to on jest taki szczuplakW poniedziałek go ważyłam i ma 6900g
Nasza gwiazda też w poniedziałek ważyła 6900g :-D

Kurcze miałam już ją odzwyczajać od cycka w godzinach 7-15 bo od 6 wrzśnia wracam do pracy ale jakoś nie potrafię :ico_placzek:
Teraz mała jest już taka fajna, świadoma, że jak jest śpiąca czy spragniona to sama przytula się, chwyta łapkami pierś i tak błagalnie popłakuje :ico_olaboga:
kurcze z mezem sie spieram non stop a to wszystko ze nawet spokojne pogadac nie mozna bo od 3 tyg jest jego siostrzeniec
Przedłużające się wakacje? Skąd to znam :ico_noniewiem:

Jutro mieliśmy jechać z mężem do Poznania, impreza z noclegiem. Chłopaki umówili się na piwko na Starym Rynku a my mamusie na kawkę z dzieciakami. Pogoda piękna więc posiedziałoby się w ogródkach a nasi goście siedzą już tydzień :ico_noniewiem:
Mieli jechać wczoraj do domu i tu nagle kuzyn dzwoni do pracodawcy o dalsze wolne żeby zostać do niedzieli... a czy ktoś nas zapytał czy mogą? :ico_noniewiem:
Od miesiąca umawiamy się na ten wypad i tak się cieszyłam z kumpelą że wreszcie wyrwiemy się z chaty, oni też mają dziecko w podobnym wieku.
Ech... to se pomarudziłam :ico_olaboga:

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

13 sie 2010, 21:47

karmelka napisał/a:
A co do Filipa to on jest taki szczuplakW poniedziałek go ważyłam i ma 6900g

Nasza gwiazda też w poniedziałek ważyła 6900g
no proszę :) takie szcuplaczki z nich :)

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

13 sie 2010, 22:23

Kurcze miałam już ją odzwyczajać od cycka w godzinach 7-15 bo od 6 wrzśnia wracam do pracy ale jakoś nie potrafię :ico_placzek:
Teraz mała jest już taka fajna, świadoma, że jak jest śpiąca czy spragniona to sama przytula się, chwyta łapkami pierś i tak błagalnie popłakuje :ico_olaboga:
a ja akurat trafiłam dziś na ten artykuł :-D
http://www.figa.pl/Jak-dlugo-nalezy-karmic-piersia-a236

... kurcze ja tego jakoś nie ogarniam :-)

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

15 sie 2010, 15:05

Pojechali :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Byliśmy wczoraj w Poznaniu w ogródkach, pogoda piękna, Jolka grzeczniutka :ico_brawa_01: Ależ mi tego brakowało :ico_sorki:

moni26, przeczytałam ten artykuł i zastanawiam się kto to wymyślił :ico_puknij: Mam bratanicę w wieku 6 lat i jakoś sobie nie wyobrażam, że miałaby być karmiona nadal piersią :ico_szoking: ... dziewczynka 124 wzrostu i ważąca 25 kg przy cycu?
Ja może do roku dociągnę, to się jeszcze zobaczy. Ale póki co muszę wprowadzić butelkę w godzinach przedpopołudniowych, żeby nie było potem katastrofy jak wrócę do pracy. Zresztą przeciwciała w mleku matki chronią dziecko góra do 6 miesięcy, więc o co w tym chodzi? :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2010-08-15, 15:07 ]
A jeszcze... podobno szwagierka była karmiona do 3 lat piersią i co?
Dziewczyna często chorowała w dzieciństwie, ma problemy z wagą (ciągle musi się pilnować) i ma słabe zęby. Chyba nie ma reguły!

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

15 sie 2010, 17:30

Jak byłam w poniedziałek zważyć Filipa to pogadałam z pediatrą o karmieniu piersią.Powiedziałam jej,ze wieczorne karmienie piersią zastąpiłam butlą z kaszką albo kleikiem bo po niej nawet 6 godzin wytrzymuje i zapytałam czy w tym nie ma niec złego.Stwierdziła żebym sobie zadnych wyrzutów z tego powodu nie robiłą bo wiele kobiet karmi tylko butelką i dzieciaki swietnie się rozwijaja,a ona ma pacjentów którzy nigdy nie pili z piersi i nie chorują,a ma dziecko karmione 2 lata,choruje strasznie,bo mama co chwilę z nim przychodzi do lekarza.Stwierdziła też że niestety ale wiele mitów na temat karmienia panuje,a karmienie piersia jest tanie,wygodne i stwarza możliwość bardzo bliskiego kontaktu z dzieckiem i tyle.Zgadzam się z nią.Teraz karmiąc prawie 6 miesięcy,rozmawiając z koleżankami widzę że wiele opinii na temat karmienia to bzdury.Matki powinny mieć wybór a czesto są terroryzowana.Myślą potem że skoro nie karmią tosą matkamigorszej kategorii,a to nieprawda.Nasza pani doktor powiedział,ze teraz są tak dobre mieszanki,że śmiało można się nie przejmować o rozwój malucha.Powiedzcie same jakie jest to nasze mleko?Ja nie odżywiam się do końca tak jak powinna przy karmieniu,bo to i kosztuje i trzeba mieć czas,a ja przy Filipie naprawdę mam masę roboty i na gotowanie to juz czasu niewiele mi zostaje.A jak jeszcze dzieci są uczulone na wiele rzezcy i mama ma radykalna diete to ten pokarm wcale nie jest taki rewelacyjny.Ja chcaiłąm karmić do roku i chyba wytrwamy,bo już nie wisi przy cyckuco 2 godziny to jakoś to psychicznie wytrzymam :)
http://butelkowy.blox.pl/html
poczytajcie ten blog,bardzo go lubię

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

15 sie 2010, 19:56

bo wiele kobiet karmi tylko butelką i dzieciaki swietnie się rozwijaja,a ona ma pacjentów którzy nigdy nie pili z piersi i nie chorują,a ma dziecko karmione 2 lata,choruje strasznie,bo mama co chwilę z nim przychodzi do lekarza.
To tak jak u nas Marti praktycznie na butli wychowana i nie choruje nam, a koleżanki córka karmiona prawie do 13 miesięcy o ciągle coś z gardłem. Nawet jak jeszcze ją koleżanka karmiła to wylądowały w szpitalu bo zapalenie płuc było.
Więc jak widać nie ma reguły. Dobrze że w dzisiejszych czasach mamy wybór.
:ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

15 sie 2010, 23:07

hello panny

nie bylo mnie dawno ale juz bede jestem
mała ma sie dobrze
odstawiła sie od piersi i dobrze bo już za długo jak dla mnie

ale za to nie chciala jesc mojego z piersi ani z butli a teraz nie chce zbytnio samoego mleka z butli jesc
musze jej zagęszczac
ale za to kocha slioki
dynie z ziemniaczkami oraz marchewke
no i sliwki ale jabłka nie

wasze maluchy już piją z niekapków????? no i siedzą?????

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość