Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

06 maja 2010, 14:19

Pruedence, dobrze że już z palcem trochę lepiej. Justynka najbardziej lubi latać "samolotem", ale śmieje się najgłośniej gdy dotyka brody taty. Oczywiście z takim 1-2 dniowym zarostem ;-)

geheimnis, 70 powinno wystarczyć, ważne że pije :ico_sorki:
Ja tez na początku nie wiedziałam o co chodzi z tym płaczem. Ale sprawdza się w 100 %. Tak więc cieszę się że mogłam pomóc :-)

leona, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Marcelka za skończone 4 miesiące i piękna wagę i wzrost :-D

Awatar użytkownika
geheimnis
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2248
Rejestracja: 25 mar 2008, 12:25

06 maja 2010, 21:07

Witam wieczorowo.JA tak szybciutko na chwileczkę wpadłam,bo padnięta jestem.Już po szczepieniu.Mała strasznie płakała,ale szybciutko się uspokoiła i zasnęła w samochodzie.
Lekarka dzisiaj taka miła była że szok.Mała ładnie się trzymała na brzuszku,nóżki ładnie podkurczała jak się ją stawiało.Tylko jedna rzecz do obserwacji i ćwiczenia-główka.Moja niuńka uwielbia przekręcac lepek w prawą stronę,ale w lewo to dopiero od niedawna przestawia i widać że te mięśnie zupełnie inaczej pracują.Muszę nad tym z nią popracować.
Aaaa no i lekarka powiedziala że na bebilonie pepti bardzo często tak się z tymi zielonymi kupami zdarza i że mam dalej nim karmić.Powiedziała że to pewnie przez to że mała robi kupy raz na 2 dni.
No i mała waży 5620g i ma 63cm długości :-D
Za 2 tyg mam wprowadzać powoli marcheweczkę i jabłuszko,no a jak dobrze będzie to zupki warzywne też mozna zacząć dawać.
geheimnis, 70 powinno wystarczyć, ważne że pije :ico_sorki:
No to dobrze :-D myślałam że powinna znacznie więcej.

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

07 maja 2010, 08:19

No i mała waży 5620g i ma 63cm długości :-D
:ico_brawa_01:

my wczoraj mimo deszczu bylysmy na spacerze, mala miala folie nalozona a ja i czapke i rekawiczki bo zimno jak diabli byl ale w domu juz wariowalam :ico_olaboga: maz cos robil na podworku i jak nas zobaczyl to zaczal gadac ze deszcz pada i gdzie ja leze jak go opierniczylam ze nie jestem zwierzeciem w klatce i jak cos mu sie nie podoba to ja pojde sama a on niech sie mala zajmie, zaraz sie uciszyl

moja chyba zaczyna poznawac ludzi, wczoraj u mojej mamy nawet na rekach nie chciala siedziec tylko odwracala sie w mojan strone i plakala :ico_noniewiem: to samo bylo jak bylismy u mojej babci jak ona do niej cos mowila to ta w pisk i sie odwracala a jak babcia dotykala jej reke to ona wyrywala :ico_szoking: myslalam ze troche pozniej taka faza przychodzi :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2010-05-07, 09:42 ]
dziewczyny jak macie czas wypelnijcie dla mojej siory bo do pracy magist jej potrzebne

http://abralight.pl/ankieta/limesurvey/ ... =Y&lang=pl

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

07 maja 2010, 11:29

dzien dobry :-)
ale śmieje się najgłośniej gdy dotyka brody taty
ale fajna sobie zabawe znalazla :ico_haha_01:
.Moja niuńka uwielbia przekręcac lepek w prawą stronę,ale w lewo to dopiero od niedawna przestawia
Kiarcik upodobala sobie lewa strone, musze ja zachecac do przekrecania sie i patrzenia w prawo
Za 2 tyg mam wprowadzać powoli marcheweczkę i jabłuszko
my tez niedlugo zaczniemy :-) dzisiaj koczymy 4 miesiace, wiec stawiamy :ico_tort: :-D
jak macie czas wypelnijcie dla mojej siory
zrobione
u nas nis specjalnego... wczoraj bylam z Kiara na sniadaniu w kawiarni, w ktorej spotkala sie moja grupa wraz z dwiema docentkami. Przyjemne urozmaicenie dnia, tym bardziej, ze kawiarnia, ktora wybrali, znajduje sie 5 minut piechotka od naszego mieszkania :-) Kiarunia byla grzeczna, rozgladala sie zaciekawiona, a po godzince zasnela. Za to pozniej byla niespokojna, caly dzien marudzila i miala napady placzu.
Dostarczyli nam tez lodowke, dominuje teraz w naszej malej kuchni, a w zwiazku z tym, ze jest bordowa, a nie biala, jakos ciemno zrobilo sie w kuchni... ale dzisiaj powodem moze byc tez pogoda - ciemno i deszcz. Do tego 7 stopni, nie rozpieszcza nas maj w tym roku...

Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

07 maja 2010, 12:42

geheimnis, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za wagę Natalki :-D

anetka607, ja tez tak czasem mam, że chciałabym się wyrwać - a najchętniej to sama :ico_wstydzioch: Czuję czasem że duszę się w tym domu. Męża całymi dniami ostatnio nie ma. A mój świat ograniczył się do domu i dziecka....
Wypełniłam ankietę. Jeśli możesz to przekaż siostrze, że w pytaniu o ilość mieszkańców, jest pewna nieścisłość. Bo albo do 35 tyś, albo powyżej 300 tyś. A co z tymi pośrodku?? Ale to tylko taka drobna uwaga :ico_oczko:

Helen, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za 4 miesiąc Kiary. No i bardzo grzeczna z niej dziewczynka, ze pozwoliła na spotkanie w kawiarni :-)

Justynkę coraz bardziej na buzi wysypuje :ico_szoking: Mleko raczej nie - bo już 4 tygodnie je używamy - a od tygodnia są krostki. Może ja coś zjadłam? Ale tak mało już karmię Justynkę, no i nic nowego do diety nie wprowadziłam :ico_noniewiem: Jeszcze może być alergia na sierść kota (tak jak u mnie), bo ostatnio znowu 2 razy Justynka była u dziadków a u nich jest kot. W każdym razie coraz gorzej to wygląda a w niedzielę chrzciny :ico_szoking:

Awatar użytkownika
geheimnis
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2248
Rejestracja: 25 mar 2008, 12:25

07 maja 2010, 13:57

anetka607, ankieta wypełniona :-D
geheimnis, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za wagę Natalki :-D
dzięki :ico_haha_02: Lekarka też była zadowolona z wagi małej,ale w książeczce ma i tak wpisany 25centyl :ico_noniewiem: Poprzednio byla bliżej 50 centyla,a teraz spadła.Nie bardzo kumam to wszystko.Ale chyba dobrze że przeszłam na mleko sztuczne bo na tym moim cycu to jeszcze mniej by przybrała.
W każdym razie coraz gorzej to wygląda a w niedzielę chrzciny :ico_szoking:
Jejku,oby jej przeszło szybciutko :ico_sorki: Trzymam kciuki za poprawę do czasu chrzcin :ico_sorki:

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

07 maja 2010, 16:00

A co z tymi pośrodku?? Ale to tylko taka drobna uwaga :ico_oczko:
nawet nie zauwazylam :-D ale dzwonilam do siory i tak ma byc bo ona porownuje mieszkancow z malych wiosek do duzych miast, nie wiem na jaki temat pisze :ico_wstydzioch:
Justynkę coraz bardziej na buzi wysypuje :ico_szoking:
mozliwe ze pylki teraz jest ich pelno,
W każdym razie coraz gorzej to wygląda a w niedzielę chrzciny :ico_szoking:
moze przejdzie, mi siora dala super krem niby dla mnie ale jest tez dla niemowlat i mojej pomaga na bardzo sucha skore, juz am ladny brzuszek bo miala jakies glupie krosty

o taki, nawet nie wiedzialam ze taki drogi :ico_szoking:

http://allegro.pl/item1022885225_svr_to ... ratis.html

moja dzisiaj jadla gruszke ale nie ze sloika tylko ze mna na pol, mam nadzieje ze nic jej nie bedzie

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

07 maja 2010, 23:39

Hejka Laski :-D

Mam do Was pytanko, a właściwie do tych mam, które mogą się podzielić doświadczeniami z kończeniem karmienia: czy po miesiącu może ciągle lecieć mleko z piersi? I czy powinnam coś dodatkowo zrobić, żeby się pokarm skończył?

anusiek, ja też mam kaszel, także wiem co czujesz :ico_noniewiem: Coś ostatnio wszystko co możliwe się mnie trzyma :ico_olaboga:

barbapuppa, zdrówka dla dzieciaków :ico_sorki:

geheimnis, tak jak czytam o twoich problemach z karmieniem, to przypomina mi się od razu jak to było u nas. Mała też na początku nie chciała bebilonu pepti, później jak zaczęła pić, to też miała zaparcia i zielone kupki, ale pocieszę Cię, bo od ok. 1,5 miesiąca robi 1-2 razy dziennie normalnie. Pić też nie chciała :ico_oczko: Także cierpliwości, a wszystko się unormuje. Ładnie już waży Natalka :ico_brawa_01:

Shiva, koniecznie pochwal się fotkami po chrzcinach :-) Oby szybko zeszło Justynce :ico_sorki:

Co do przekręcania się (czy to z brzuszka, czy z plecków) moja Mysza zrobiła sobie przerwę :ico_oczko: Skupiła się teraz na innych umiejętnościach. Do perfekcji dopracowała podnoszenie główki jak leży na pleckach i potrafi już bez wysiłku usiąść jak trzyma się np. mojego rękawa, a jak przy tym zachwycona jest :-)

leona, takie spontany są najfajniejsze :-D Super, że wszystko się udało :ico_brawa_01: Piękna zmiana w podpisie, Marcel wyszedł przesłodko :-D W dodatku duży chłopak z niego :ico_brawa_01: Brawa za skończone 4 miesiące :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

anetka607, u mnie dokładnie to samo było w środę. Wika, zawsze taka towarzyska, zaczęła strasznie płakać jak ciotka dotknęła ją w rączkę, a później jak wzięła na ręce, to jej ogarnąć nie mogłam :ico_olaboga: Też się zastanawiałam czy to możliwe, że to już jej się lęk przed obcymi włączył... Nie wiem :ico_noniewiem:

Helen, mi takich wypadów, o jakich piszesz, strasznie brakuje :ico_placzek: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za 4 miesiące Kiary :-D

Ja muszę się pochwalić, że moja Wika już ładnie je nowości. A ja jestem przez to w siódmym niebie :ico_oczko: Zajada się wszystkim, co jej daję. Nawet dzisiaj jak dawałam jej jabłka z jagodami, to się złościła, że za wolno, jak przyspieszyłam marudzenie się skończyło :-D
Ostatnio zmieniony 18 lip 2010, 21:28 przez inia1985, łącznie zmieniany 1 raz.

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

08 maja 2010, 09:02

I czy powinnam coś dodatkowo zrobić, żeby się pokarm skończył?
z tego co mowila mi kolezanka to jakies tabletki powinien lekarz zapisac i za 2 dni juz ani kropla nie poleci :-D
Tak się cieszę, że aż dodam focie:
super, moja jak jadla jagody tez jej walnelam fote bo tak samo jak twoja wygladala :ico_brawa_01: a na zdjeciu z tatusiem jak sie cieszy :ico_brawa_01:

my dzisiaj idziemy na grilla a za godzine jade na polowanie cieleciny dla malej, ale sie dowiedzialam ze moze byc ciezko bo podobno trzeba zamawiac :ico_olaboga: zobacze najwyrzej zamowie na przyszly tydzien bo tylko kurczaki je a cielecinka to zawsze jakies urozmaicenie w diecie

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

08 maja 2010, 12:50

witam w sobote

my dzisiaj wychodzimy na imieniny do tescia

maly teraz ucina sobie drzemke, ja ogarnelam chate :ico_oczko:


Shiva czekamy na fotki po chrzcinach, mam nadzieje ze wszystko pojdzie ok :ico_sorki: :ico_oczko:


inia1985, super ze corcia tak zajada :ico_brawa_01: fotki slodkie :ico_brawa_01: :ico_haha_02:

Marcel od dwoch dni dostaje na kolacje porcyjke owsianki
a wczoraj na obiad dostal ziemniak+pasternak
i chyba wszystko mu smakuje :ico_szoking: bo zajada ze smakiem :ico_brawa_01:
pierwszy raz jak jadl kaszke to byl w niezlym szoku :ico_szoking: :-D nie wiedzial co zrobic z jedzonkiem ktore jest w buzi
ale szybko zalapal :ico_oczko:
teraz na widok lyzeczki otwiera szeroko buzke :-)


anetka a chodzi ci o cielecinke w sloiczku tak??

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość