MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

06 maja 2008, 08:53

rowniez wydaje mi sie ze powodem niecheci do cycusia moze byc przemeczenie... sprobuj caly rytual kapielowy cofnac troszke w czasie... powinno pomoc :-)
pozdrawiam i zycze powodzenia

fasolka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 22 mar 2007, 19:27

12 maja 2008, 13:33

Witam cieplutko. A ja właśnie zaczynam odzwyczajać moją córcię od cycusia... Płacz... rwetes... Chcę pozostać na razie przy 2 góra trzech karmieniach dziennie, żeby piersi się też przyzwyczaiły do mniejszej produkcji mleczka... Strasznie mi smutno, jak widzę jej dopominanie się :ico_placzek: Łapie mnie za bluzkę, prosi...Czuję się jak matka- baba jaga...ale cóż pora zadbać o siebie, schudnąć, poćwiczyć...Moja Julcia nie zna smoczka i butelki więc będzie trudniej...Kaszek też niezbyt chce.... ech ... smutno mi.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

12 maja 2008, 19:50

fasolka, moj Milan tez nie wie co to smoczek, a kasze zaczal pic chyba dopiero jak go odstawilam od piersi.
Choc przyznam sie ze raczej nie mialam problemu z dzieckiem gorzej z soba.
bo wiadomo najpierw ograniczenie z karmienia na zadanie do 3 na dobe
potem do 2 na dobe, i ostatni tydzien do 1 na dobe.
Milan to przyja ok, tylkomusialam sie troche kryc jak sie przebieralam zeby cyca nie zobaczyl.
Ale za to moje piersi po odstawieniu przeszly terror, strsznie dlugo mialam pokarm, i na poczatku normalnie az plakac mozna bylo z bolu jak sie niechcacy dotknelo do piersi bo pokarm sam wyplywal, W Polsce sa podobno jakies tabletki na powstrzymanie, ja niestety nie wiedzialam o tym bo tu gdzie mieszkam tego nie stosuja.

Trzymam kciuki zeby ci sie jakos udalo.

Awatar użytkownika
marcia_pod
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1476
Rejestracja: 26 cze 2007, 20:46

13 maja 2008, 10:20

hey dawno tu nie zaglądałam. jak Wam idzie z karmieniem. my na szcescie z Krzysiem na dobrej drodze do sukcesu.. bałam sie na poczatku ze zabraknie mi pokarmu i ze bede musiała dokarmiac i potem sie całkiem skonczy z cycem tak jak u bratówki ale na szczescie Krzys ma 3 miesiące i 3 tyg i jest wszystko ok. karmie tylko cycem i daje mu raz dziennie herbatki, lubi je wiec mu daje , niby dziecku wystarczy sam pokarm ale jak dawałam mu plantex jak był całkiem maleńki zeby kolek nie miał to sie nauczył pic herbatke i je lubi wiec mu daje. pozdrowionka

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

13 maja 2008, 10:42

Dziewczynki,co robicie,żeby mieć więcej pokarmu?Ja najpierw walczyłam z nawałem,a teraz walczę,żeby go przybywało,bo mała opróżnia obie piersi.Piję karmi,dużo wody i herbat owocowych i muszę kupić ziółka mlekopędne.Może macie jeszcze jakieś sposoby,aby mleczka przybywało.

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

13 maja 2008, 22:07

Zulcia, najlepsza metoda jest czeste przystawianie, czasem moze ci sie tylko wydawac ze nie masz pokarmu juz w piersi, ale moj milan co pol godziny prze pierwsze tyg ciagal cyca i nawet jak mi sie wydawalo ze jest juz pusty to napewno cos tam bylo.
Tez nie ma co sie sugerowac odciagarkami, bo nigdy nie odciagniesz tyle ile naprawde siedzi w piersi.
A widocznie przez pol godziny potrafi sie znow naprodukowac pokarm zeby dzidzia se pojadla. Milan wisial na cycu czasem nawet ponad godzine, a ja i jadlam jak go karmilam i duzo pilam, ale mysle ze chodzi najbardziej o czeste przystawianie.
Trzymam kciuki oby ci sie udalo utrzymac karmienie.

Kasia5583
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 62
Rejestracja: 02 sty 2008, 17:58

14 maja 2008, 18:52

Kiedyś na forum o karmieniu piersią na edziecko przeczytałam fajną myśl, " piersi to nie magazyn tylko fabryka" im dziecię więcej ssie tym więcej mleczka. Z naszym karmieniem już dobrze. Chciałam wam kobiety jeszcze powiedzieć że od 19 maja w sklepie biedronka będą na promocji pieluszki huggies po 33zł za paczkę. Taniocha.

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

15 maja 2008, 06:49

Kasia5583 pisze:19 maja w sklepie biedronka będą na promocji pieluszki huggies po 33zł za paczkę. Taniocha

Dzieki za info, wlasnie nam sie koncza :-D

Awatar użytkownika
marcia_pod
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1476
Rejestracja: 26 cze 2007, 20:46

15 maja 2008, 09:31

Kasia5583, mi tez sie koncza, super info.

a ja słyszałam ze w Lidlu sa podobno pieluszki podobne do Huggiesów i ze sa tansze. tez na rzepy i z gumeczka i nawet wskaznikiem mokrosci - ze sa podobne i nawet fajne i właśnie sie zastanawiałam czy ich nie wypróbowac. ale jak sa tanie w biedronce to moze tamtych spróbujemy poxniej

my sie karmimy ciągle. Zulcia ja pije herbatki z Bobowity dla matek karmiacych i ogólnie duzo płynów pije. zalecane jest wypic dziennie nawet 3 LITRY płynów przy karmieniu. i jak maluszek nie ma skazy białkowej to pij też duzo mleka i jedz yogutry i serki.

powodzenia

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

15 maja 2008, 11:18

Dzięki dziewczynki.Też dużo piję,Jula cycusia kocha :ico_haha_02: Co do mleka to za bardzo nie mogę,bo Zuzia miała skazę białkową i pediatra powiedziała,że Jula ma 80% szans,że też będzie miała i kazali mi ograniczać nabiał.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość