elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

17 sty 2011, 23:15

wiesz mi tez szkoda słów już, widzę, ze masz swoje jakieś zakorzenione mocno i głęboko zasady których nawet nie potrafisz wyjaśnić. mal,

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

17 sty 2011, 23:16

bo uwazacie sie za nie wiadomo kogo ! :ico_zly:
ja akurat uważam się za osobę w pełni dojrzałą jak na swój wiek, wesoło w życiu tez nie miałam, zero sielanki i tragedie które mnie w życiu spotkały zmusiły mnie żebym już w wieku 10 lat była nadto dorosła, musiała jeździć pociągiem sama do chorej matki, zajmowała się domem bo ojciec pracował ciężko, a jak nie pracował to pił

wiec tak :ico_sorki: uważam sie za niewiadomo kogo
bo:
-mieszkałam posłusznie u mojego brata do ukończenia 21 lat oddając mu w zamian za opiekę nade mną cała moją rentę (no miałam 100zł kieszonkowego) sprzątajac na kolanach posłusznie co tylko mi nakazał, robiac zakupy, myjąc okna i gotujac w święta
-od 15 roku życia ZA DARMO pomagałam macosze a potem kuzynce i PRACOWAŁAM jako sprzątaczka
-skończyłam szkołę, zdałam maturę i dostałam sie na studia dzienne :ico_sorki:
-dopiero po 5 latach zwiazku z moim obecnym mezem zamieszkaliśmy razem
-a po 9 latach ZDECYDOWALIŚMY sie na dziecko które było zaplanowane tak jak te o które sie teraz razem staramy
-wziełam pod swój dach z pełną odpowiedzialnością nastoletnią siostrę mojego męża po śmierci ich mamy i staram się jak moge dać jej przykład jak w życiu postępować, zgodnie z włąsnymi zasadami jakie wyniosłam z domu brata i mojej mamy

wiec tak-czuje sie dumna z siebie i uważam sie za niewiadomo kogo :ico_sorki:

i właśnie dlatego powinnaś choć przez chwile zastanowić się nad tym co my ci tu piszemy, bo nie radzimy ci ani usuwac ciazy (nawet nie wiem skad ci sie to wzieło) ani porzucać dziecka
a radzimy dobrze- skończ szkołę :ico_sorki:
bo to czego się nauczysz i co osiagniesz juz na zawsze pozostanie Twoje i nikt ci tego nie zabierze

a sielanka z "facetem" moze pęknąc jak bańka mydlana jak okaże sie ze dziecku mleka trzeba bo "nie masz pokarmu" albo odpukać w puste :ico_puknij: na leki bedzie trzeba kase skombinować
albo jak bedzie sylwester i "facet" pójdzie w tango z koleżkami podrywać laski w dyskotece a ty bedziesz siedzieć w domu z dzieckiem i płakać ze masz rozstępy i wyglądasz nieatrakcyjnie

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

17 sty 2011, 23:18

wiesz mi tez szkoda słów już, widzę, ze masz swoje jakieś zakorzenione mocno i głęboko zasady których nawet nie potrafisz wyjaśnić. mal,
odpowiedz masz w moich postach w tym temacie :-)

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

17 sty 2011, 23:19

izuś_85, nic dodac nic ujac :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

17 sty 2011, 23:21

Kamcia, a ty ile masz lat? 18 że tak jej bronisz zaciekle?

niech wszystkie dzieciaki rzucą szkołę, rypią sie na prawo i lewo bez zabezpieczenia :ico_oczko: bo takie mają zasady :ico_haha_01:


odpowiedzialnosć i dojrzałość polega tez na tym zeby uważać na lekcji biologii i nauczyc sie wąłsnego ciała
nie powiesz mi ze laska z bocianem wpadła :ico_haha_01:

chyba w tym wieku jak jest taka dorosła to wiedziała "jak sie robi dzieci" :ico_olaboga:
przecież są prezerwatywy, tabletki plastry
nie rozumiem jak można "wpaśc"

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

17 sty 2011, 23:37

ja nikogo nie bronie a dzieciaki i tak się rypia nawet w szkołach a od nas rodziców zalezy czy będą sie zabezpieczac czy nie. Teraz wszystkie na mnie siadłyście. Nie mówie, że rypanie sie po kątach jest normalne, ale skoro już wpadła, choc także uważam, ze jeżeli sie uprawia seks wie sie jakie niesie to konsekwencje wiec nie ma mowy o wpadce, to przeciez może zamieszkać z facetem, urodzić i żyć swoim życiem. Teraz z tematu zrobiła się kłótnia kto ma racje bo kto ma większe doświadczenie życiowe?izuś_85, życie doświadczyło ciebie tak a nie inaczej wiec wiesz jak jest ciężko osiągnąć coś i stać się kimś, ale przecież nie oznacza to, że inne dziewczyny sa głupie, bądź postępują głupio, bo nie przeżyły tego co Ty??? Ja w życiu doświadczyłam także wiele, ale nie mam zamiaru prześcigać sie z Tobą czy z kimś innym w doświadczeniach.
A co do zabezpieczeń to wiadome że nic nie daje 100% pewności, żadne plastry żadne tabletki, prezerwatywy lubią pękać i w taki sposób nie jedna dorosła kobieta ma dziś dzieci.
przecież także i wy na pewno macie w swoim otoczeniu rówieśniczki które młodo zaszły w ciąże urodziły i są dziś szczęśliwe, skończyły szkoły i prowadzą normalne życie, takie jak każda z nas chce by nasze dzieci miały. Tego sie nie uniknie niestety, ja tylko jestem świadoma tego, że tak jest zwłaszcza, ze żyję w kraju gdzie młode matki są na pożądku dziennym i to ja tutaj czuję się staro bedą w ciaży z drugim dzieckiem w wieku 30 lat, wiec wolę żyć ze świadomością, że moje dziecko może postąpić nie odpowiedzialnie. Czy Wy jako matki już zaplanowałyście cłe życie dziecku???I jak popełni jakiś błąd to naprawicie go za nie????
Nie rozumiem czemu tak na mnie siadłyście czyzby tylko dlatego, ze jestem tutaj nowa i się wypowiadam a nie popieram wasze wypowiedzi????

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

17 sty 2011, 23:44

Nie rozumiem czemu tak na mnie siadłyście
tutaj już mocno przesadziłaś

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

17 sty 2011, 23:48

ale z czym przesadziłam??? że mam swoją opinie a wy sie nie zgadzacie i uważaci że kogoś bronie, nie ja bronie swojej racji i mam na to argumenty

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

17 sty 2011, 23:54

Kamcia, kochan ja wcale nie siadłam na ciebie
ale jakimś niewiadomo jakim cudem :ico_szoking: nam sie udało zabezpieczać przed "wpadką" przez bagatela 8 lat :ico_sorki:
stosując tabletki i prezerwatywy :ico_noniewiem: nie jedno albo drugie ale jedno i drugie
więc...
dla chcącego nic trudnego
tez mam koleżankę która w wieku 19 lat "złapała" faceta na dziecko i wiesz co?
twierdziła ze to była wpadka
sielanki tam nie ma, dziecko jest nazywane przez matkę bachorem, potworem i mamusia jeździ po dyskotekach i ćpie w najlepsze drogie dragi i najlepsze alkohole w najdrozszych dyskotekach na śląsku mając teraz niespełna 21 lat i tez czuje sie dorosła :ico_oczko:
szkoła... no cóż... rzuciła i obiecała ze skończy potem :ico_oczko:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

18 sty 2011, 00:03

no dokładnie ja nie mam zamiaru sie kłócić choć nie powiem fajnie tak wymienić zdanie, Kobiety ja jestem w początkach ciąży więc jestem wredna strasznie i walcze o swoje zdanie i widzę, ze strasznie Was wpieniłam i siebie także. Dobra PRZEPRASZAM wszystkie jeżeli kogos uraziłam, nie to było moim zamiarem, jestem nowa i zaraz wszystkie mnie znienawidzą, a mi się podoba Wasze forum bo jest wiele tematów i można rozwinać dyskusję! Co właśnie widać.
izuś_85, my także zabezpieczaliśmy się i wpadki nie było wszystko planowo, no ale może inni mają mniej szcześcia. Nie bronię nikogo konkretnego tylko swoich racji, tylko tyle, a przeciez to nic złego, przeciez musze mieć własne zdanie, a że LEW ze mnie to walczę - do tego cieżarna LWICA - to na rozładowanie sytuacji, moje zdanie znacie i ja kończe temat by już się więcej nie kłócić i nikomu ciśnienia nie podnosić i sobie też i dzidzi:)

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość