Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

06 kwie 2010, 20:46

eve.ok, tego Ci zazdroszczę-przedszkola!
moja zaczęła chodzić w styczniu....bardzo chciała, zostawała chętnie, bez marudzenia, wręcz mnie ignorowała jak tylko tam wchodziła...
ale co...po 2dniach była już chora....potem po tygodniu znów-zapalenie oskrzeli i 2tyg antybiotyku! zbiegło się to z narodzinami Tomka i już odpuściłam ze względu na niego....i to, że mysiałabym ją ciągle izolować i kombinować
żal mi i szkoda, bo jej tam dobrze było a ja miałabym luzzzzzzzzzzzzzz
a tak...rodzice mi pomagają bardzo....chwała im za to! :ico_sorki:

chrzciny...no Hankę też chrzciłam jak miała 6tyg., więc dla mnie normalka :-D

a resztę później naklikam...

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

06 kwie 2010, 21:24

zborra, to u nas to samo z przedszkolem było, zobaczymy jak to będzie teraz, ale do września daleko
co do chrzcin też już wszystko załatwione i w sobotę chrzcimy :ico_brawa_01:
no i te krostki Lence też wyskoczyły co za dziadostwo, nie wiem co to, ale jak posmaruję swoim mlekiem to bledną i maleją :ico_szoking: :ico_puknij:
eve.ok no to ładnie z tym ozdrowieniem i lekarka też fajna :ico_oczko: chyba Tymek to duży chłopiec, super :ico_brawa_01:
karmelka a jak te krostki u was wyglądają są drobne i wypełnione czymś białym?

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

06 kwie 2010, 21:31

riterka, super, oby Lenka grzecznie zniosła chrzest!
a krotki...u nas są drobniutkie i mają taki jakby ropny-biały czubek...i bledną na chłodzie, a przy ogrzaniu robią się czerwone...ble

[ Dodano: 2010-04-06, 21:35 ]
eve.ok ja daję na brzuszek lefax, ale już dobre 2tyg i nie widzę na razie wielkiej poprawy...co mnie dziwi, bo to bardzo dobry lek...
a jaką maść z wit. A miałaś? mi lekarz dał hydrocortison, to się moja pediatra za głowę złapała...czytałam że nadmanganianem potasu przemywać...ale już sama nie wiem

[ Dodano: 2010-04-06, 21:38 ]
eve.ok no ale jestem w szoku jak Tymuś rośnie!!! :ico_szoking:
mój urodzeniową wagę miał 3860! to Twój w ogóle przybiera na maxa! nie dziwię się, że lekarka go "postarzyłą" :ico_haha_01:

a jak umiejętności? uśmiecha się już? mój od 2-3dni dopiero....

chrzciny mieliśmy w domu...za jednym bałaganem świątecznym....ale tylko my, rodzice i chrzestni...a po obiedzie kuzynostwo się zjechało na ploteczki i już...

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

06 kwie 2010, 22:00

zborra, powiedz jeszcze raz co macie na to bo wygląda na to, że mamy to samo...
co do uśmiechu to nasza jakaś poważna, od kilku dni jej się zdarzy uśmiechnąć do mnie ale do tatusia nie chce za chiny :ico_oczko: no i raczej poważna jeszcze, za to dzisiaj leżąc na brzuchu się podniosła tak trochę oczywiście :-D

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

06 kwie 2010, 22:05

riterka na co? na te krostki? hydrokortison...ale ja nie używam, bo w aptece się dziwili...i na ulotce piszą, że do 2lat w ogóle nie stosować....
a na brzuch mam niemiecki lefax...Hani pomagał cudownie, a młodemu niekoniecznie

a mój obroty wali z brzucha na plecy od tygodnia! akrobata jeden!

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

06 kwie 2010, 22:14

zborra, szybko, bardzo szybko :ico_brawa_01:
czyli co nie smarujesz mu tej buźki?

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

07 kwie 2010, 08:52

nie...bo byłam u takiej zaufanej pediatry jeszcze to się za głowę złapała...mówi, żę tę maść to na już wielkie zmiany alergiczne stosuje, ale nie u tak małych dzieci, bo to steryd

w ogóle witam...
jak nocka?
u nas nienajlepiej
młody się budził za często jak na mnie

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

07 kwie 2010, 09:08

hej kochane :ico_haha_01:

marcóweczki nam wątek rozruszały :ico_sorki: :ico_brawa_01:

zborra, przecież hydrocortizon to steryd :ico_szoking: Jagódka dostawała go w wieku 3 m-cy jak w szpitalu wylądowałyśmy, ale Ona miała w wyniku skazy białkowej takie strupy na głowie i to smarowałam. ale na buźkę nie wolno :ico_szoking: tym bardziej u takiego Maleństwa przy takich małych zmianach :ico_noniewiem: my dostaliśmy maść na receptę z wit. A. robioną w aptece. pomogło :-)

riterka
u nas te zmiany wyglądały różnie - najpierw wyskakiwały takie czerowne krostki, potem robiły się białe łebki a jak się zaostrzało to pod swiatło cała buźka wyglądała jakby była krostka na krostce, taka chropowata skórka, ale przesiąknięta łojotokiem jakby - aż się swieciła od tego tłuszczu :ico_noniewiem: bo Jaga przy alergii miała przesuszone plece i na tym krosty.

u nas nocka jak zwykle - od 19.oo Tymuś grzecznie spał, o 3.oo sie obudził na mleczko i spaliśmy do 7.oo :-)

to widze, ze tu wszystkie starszaki przedszkolaki :-) zborra - też pusciłaś Małą rok wcześniej do 3-latków? szkoda, że choroby przemogły, ale masz rację - przy takiej częstotliwości skzoda Małego. u nas z chorobami różnie, na poczatku była maskra, ale tearz tak chodiz ciagiem po 6-7 tyg., potem przeziebienie, tydzień w domu i od nowa. pocieszam się, ze drugi rok ponoć już dużo lepszy :-) chociaz my sie będziemy przeprowadzać i przedszkole zmieniać, wiec zobaczymy :-)

zborra ale ze Młody sie przekręca? :ico_szoking: gratulacje dla małego siłacza :ico_sorki: Tymuś potrafi tylko z plecków na boczek :-) co do uśmeichów - to tymek od pcozatku śmiszek był - najpierw zupełnie nieświadomie, ale od jakiś 2-3 tyg szczególnie na widok Jagi szlaeje z radosci i potrafi w głos się smiać. no i gurzy i gaworzy po swojemu jak jagoda mu spiewa albo bajeczki opowiada :-) albo jak mu powtarzam kilka razy "mam" to za którymś raezm ułoży usteczka i cosik pos wojemu próbuje, potem taki zdziwiony, ze mu wysżło, próbuje ponownie i sie wscieka jak udać się nie chce :-D
ile to takie Maleństwo musi sie namęczyć, zeby do komunikowania dorosnać :-)

a jakie plany na dziś kochane?

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

07 kwie 2010, 09:53

witam
u nas noc fatalna ledwo żyję :ico_olaboga: mała nie spała 1,5 godziny na dodatek zasnąć nie mogła padła około 22, szok ehhh
no u nas te krostki dzisiaj bledziutkie i zdecydowanie mniej polecam posmarowanie mlekiem :ico_oczko:
eve.ok, ale Tymus już fajnie przesypia, mam nadzieje, ze i u nas niebawem tak będzie :ico_sorki:
dzisiaj idę zanieść wniosek do przedszkola dla Jaśka :-D miłego dnia!!

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

07 kwie 2010, 11:49

u nas te krostki to codziennie są inne ja już sama nie wiem jak je opisać.Raz pełno było małych czerwonych,niektóre białawe,potem jakoś się zlały w jedną wielką plamę,teraz to jakieś jest suche i czerwone,ale to może od sudocremu.Jutro mamy wizyte u pediatry to może coś poradzi,bo ja juz mam tego dosyć :ico_placzek:
co do uśmiechów to mój się uśmiecha nie dużpo ale potrafi i to jest takie słodkie :-) jak mu tylko spiochy zdejmę i ma gołe ogi to fajne odgłosy wydaje :ico_brawa_01: ale jest mały leń i nie chce mu się głowy zbytnio podnosić :ico_nienie:
eve zazdroszczę ci tego spania w nocy,ale mam nadzieję,że i u nas kiedyś tak bedzie. :ico_sorki:
marcóweczki fajnie,ze jesteście :-D :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2010-04-07, 11:49 ]
a jakie plany na dziś kochane?
dziś w planach poradnia preluksacyjna,a jutro szczepienie :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2010-04-07, 11:50 ]
jak nocka?
u nas nienajlepiej
młody się budził za często jak na mnie
u nas dziś podobnie :ico_placzek:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość