wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

09 wrz 2010, 09:45

3-4 razy dziennie mleko po 210ml obiadek i deser moim zdaniem to nie jest tak duzo no i jest na butli.

no a ona mi powiedziala pol lyzeczki kaszy manny dodac na 100ml wody i gotowac 2 min i dodac do porcji warzyw

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

09 wrz 2010, 10:00

wisnia3006, no to pieknie je i widocznie taka jej uroda

wiesz jak chce ci sie babrac z gotowaniem to twoja sprawa ale ja uważam że te kilka gr kaszki jej nie zaszkodzi
wiesz jedne dzieci są większe a inne mniejsze

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

09 wrz 2010, 11:12

wisnia3006, z gerbera sa słoiczki takie- zupka warzywna z kaszka manną i chyba z króliczkiem (albo cielęcina)... kurcze nie sprawdze Ci teraz. Po 5 miesiącu. Moja to uwielbia:)

jagodka24, może Wiśnia lubi gotować. Ja np uwielbiam jak tlyko mam czas. A dla małej szczególnie!

Riterka paskudne przedszkole! No bratanice tez zawsze coś nowego przywleką!
A... dzięki za miłe słowa. Jolka juz super!
Apetycik wrócił, humorek też. Znów odzyskałam wzorową córeczkę :-D
Nawet niania nie może się nadziwić. U niej tez już ładnie śpi, je i bawi się! Mówi, że bardzo radosne dziecko.

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

09 wrz 2010, 11:27

Qanchita, że tak powiem, a nie mówiłam :ico_oczko:
wisnia3006, dzięki za pomysł z tą kaszą właśnie ugotowałam i mała wciągnęła łyżeczkę z kaszą :ico_sorki:

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

09 wrz 2010, 11:27

Qanchita, z tym ze tu nie chodzi o gotowanie zupek ale o gotowanie samej manny
to bez sensu jak mozna dac cos czego nie trzeba obrabiac

no wlasnie ja dzisiaj daje malej kurczaka z warzywami i kaszką pszenna
duzo jest takich słoiczków
z zółtkiem tez są

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

09 wrz 2010, 13:19

no wlasnie szafce znalazlam sloiczek brokuly z cukinia i szynka z kaszka przenna mala zjadla az sie jej uuszy trzesly nawet nie wiedzialam ze sa takie sloiczki lezaly w szafce od dawna

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

09 wrz 2010, 21:08

hej!

wisnia3006, to spora jest faktycznie, ale w sumie nie je jakoś dużo....bez przesady! widocznie taka jej uroda. Mój wypija ze 4-5razy mleko ale ilości różne teraz przez zęby...od 160-220ml, zjada cały duży obiadek 190g, no i raz albo dwa razy zjada kaszkę z połową słoiczka owoców.......... :ico_noniewiem:
mannę daję, ale jakoś nie tak sumiennie bardzo.... :ico_noniewiem: i raczej gotuję....albo kupuję słoiki z kaszką.............no ale jak gotuję to zapas zupy do zamrożenia i w to od razu kaszkę...i żółtko, no i po rozmrożeniu już się nie muszę babrać...........

Qanchita, super, bardzo się cieszę, że Jolka już w porządku!!! to złote dziecko, widocznie ją męczyl brzuszek od alergii....trzymaj się! fajnie, że w pracy Ci się podoba. Ja dziś miałam mega kryzys i uciekłabym też na kilka godzin do pracy, oj chętnie!!!
riterka, a jak u Was??? w porządku już zdrówko?

u nas teraz smarkato....dzieciaki mi się w niedzielę zaraziły... :ico_zly: i gile do pasa....Hanka już lepiej, została w domu kilka dni, pasę ją witaminami itp....i poprawa jest. Z Tomem gorzej, bo jemu tylko wit c i oscillo daję...ale na brzuchu leży, nos czyścimy i też lepiej już...ufffffffffffff...........
Tomol próbuje i przymierza się do siadania, ale ciężko mu idzie, hehee
za to gada jak najęty całe dni.....katarynka! Hanka tak nie gadała! a ten monologi ma nieziemskie!!!
a je........ostatnio średnio. i skóra taka szorstka, więc nie wiem...coś go chyba też uczula...ech, niech już podrośnie, bo tak to człowiek ciągle ma bonanzę...
on owoców nie lubi samych, słoiczka owocowego nie zje bez kaszy ani grama! no chyba że taki mus owocowy z bobovity, to tak...reszta za słodka. Obiadki to już tylko mięsne....te zupki marchewkowe to bleeeee.........on musi konkretnie i na temat, heheeh
a kaszki....na razie najczęściej kleik ryż, albo kuk, no albo kaszka malinowa..........

eve już 2zęby i kolejne w natarciu??? trzymam kciuki!

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

09 wrz 2010, 21:19

zborra, ale zupki mięsne powinno się dawać 2 razy w tygodniu, czy ja coś źle interpretuję?
no i zdolniacha jeden fajnie, że już się dźwiga, nasza dzisiaj z półleżącego siadła, no i w kojcu to już dość długo posiedzi z zabawkami :-D
współczuję katarku, bo to takie niby nic a umęczy dziecko, że aż szkoda

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

10 wrz 2010, 09:13

riterka, w tym wieku to możesz dawac zupke z mięsem codziennie
żółtko dwa razy w tyg

[ Dodano: 2010-09-10, 09:16 ]
http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/ur ... owlat.aspx
tu masz schemat

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

10 wrz 2010, 10:08

zborra, dzieciaki boskie :) no i super,ze Tomuś lubi "gadać".Tego się tak fajnie słucha.U nas też ostatnio policzki jakieś takie brzydkie się zrobiły :(
Byłam z Filipem we wtorek na szczepeiniu WZW B.Okazało się ,ze przez 2 tygodnie nie przybrał na wadze (no moze jakieś 50g).waży 7100g i ma 72 cm.lekarka powiedziała,ze dużo urósł i może dlatego nie przybrał.Mamy się pokazać za 2-3 tygodnie.
Wczoraj byłam u ortopedy i nadal mamy chodzić na rehabilitację.Kontrola za 2 miesiące.Może wtedy już wszystko będzie ok.

[ Dodano: 2010-09-10, 10:11 ]
wczorajsze kąpanko
Obrazek

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość