Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

Re: 6 latki w szkole

05 wrz 2013, 15:08

I ja się witam wśród mam 6letnich pierwszoklasistów :)

PIerwsza dni okey, dzis nie było problemu ze wstawaniem itp. zobaczymy co dalej... Dziś pierwszy dzień z podrecznikami ;)

lilo

Re: 6 latki w szkole

06 wrz 2013, 08:26

Asia poszukaj informacji na stronie diecezji - to jednak jest tak jak mówiłam.
U mnie jest informacja, że już od tego roku komunia będzie w 3. klasie - informacja z sierpnia 2013
w diecezji radomskiej Pierwsza Komunia Święta będzie udzielana pod koniec klasy trzeciej szkoły podstawowej.

Ale u koleżanki z Siedlec w tym roku utrzymali komunię w 2 klasie ale co do komunii dla dalszych roczników zastrzegają, że może to ulec zmianie - infomacja z czerwca 2013
w Diecezji Siedleckiej w roku szkolnym 2013/2014 zostaje zachowany praktykowany dotychczas termin Pierwszej Komunii Świętej w klasie drugiej szkoły podstawowej, niezależnie od wieku. Jeżeli obowiązek szkolny dzieci 6-letnich zostanie wdrożony w roku szkolnym 2014/2015, wówczas zostanie rozważona kwestia przesunięcia terminu Pierwszej Komunii Świętej

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

Re: 6 latki w szkole

04 lis 2013, 16:49

A jak Wam idzie czytanie / pisanie?
moja nie do konca łapie pisanie literek bez odrywania... ona by chciała jak drukowane pisać - od kreski do kreski i cieprliwości też starcza na max jedna libnijkę jednej literki...

TorbaPOLA
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2013, 22:17

Re: 6 latki w szkole

09 lip 2014, 22:49

Moj syn we wrześniu idzie jako 6 latek do 1 klasy i mam straszna treme :/

TakaJakaJa
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 595
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:16

Re: 6 latki w szkole

10 lip 2014, 14:52

To normalne, że masz tremę, dzieciak pewnie nie mniejszą. ;-) Z przedszkolaka zamieni się w ucznia, to doniosłe wydarzenie. :-)

dekada
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 08 wrz 2014, 19:59

Re: 6 latki w szkole

16 wrz 2014, 17:20

warto podawac t rilac albo inny probiotyk dzieciom, zeby mialy wzmocniony organizm.

wygodny
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 08 mar 2012, 00:54

Re: 6 latki w szkole

25 wrz 2014, 22:09

Ja mam 7latkę w drugiej juz klasie. Jest ok, ale widzę manakmenty systemu - szkoła nie zaciekawia - ona chce poznawać nowe rzeczy, ale nie w szkole :/

szalona34
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2014, 10:50

Re: 6 latki w szkole

22 lis 2014, 11:45

Witam serdecznie. Ja jestem mamą 5 latki, która w przyszłym roku ma iść do pierwszej klasy. Teraz chodzi do zerówki i powiem szczerze, ze nie żałuję. Mała rozwija się znacznie lepiej niż przedtem. Wcześniej ja ją uczyłam, spędzałam czas, ma młodszą siostrę 4 latkę, z którą świetnie się dogadują. Uważam, że to czy dziecko idzie do szkoły w wieku 6 lat to powinna być indywidualna sprawa. Niektóre dzieci lubią się uczyć i dlaczego nie dać im pójść do szkoły. Ale nie powinno być to obowiązkowe. Moja córcia jest bardzo szczęśliwa, że chodzi teraz do szkoły, a nie do przedszkola:)

Dreptaki
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 84
Rejestracja: 16 gru 2014, 15:50

Re: 6 latki w szkole

16 gru 2014, 16:05

To też indywidualna kwestia bo nie każde 6 letnie dziecko będzie się dobrze czuć w przedszkolu i musimy sobie z tego zdać sprawę. Nasza córka np zdecydowanie nie ma do tego przekonania i widzę po niej,że bardzo dobrze czuje się w przedszkolu,że che tu zostać:)

Awatar użytkownika
Sandia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 150
Rejestracja: 28 paź 2014, 15:10

Re: 6 latki w szkole

13 sty 2015, 17:37

Dyskusja o tym, czy posyłać sześciolatki do szkoły wciąż nie słabnie. Argumenty za i przeciw wydają się być dość czytelne - z jednej strony pojawiają się argumenty o tym, że emocjonalność dziecka w tym wieku nie jest wystarczająca, aby poradziło sobie z wymaganiami podstawy programowej, z drugiej strony są rzesze zwolenników jak najszybszego wprowadzenia dziecka w świat edukacji i interakcji społecznych z rówieśnikami.
Pomimo tego, że wydaje się, iż reforma edukacyjna jest nie do końca dostosowana do warunków szkolnych, z drugiej strony pojawia się wiele kampanii, które przekonują, że dobrze, by dziecko rozpoczęło jak najszybciej "przygodę" ze szkołą: http://blog.dzieckoimy.pl/2014/08/szesc ... iw-opinie/ , bo niezależnie od wieku, dziecko bardzo dobrze radzi sobie z dostosowaniem się do warunków szkolnych, a tym samym wcześniej rozpocznie budowanie swoich kompetencji.

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość