Awatar użytkownika
murdemille
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1021
Rejestracja: 02 kwie 2008, 16:55

12 cze 2008, 09:46

BeataW, no kurcze u mnie nie licząc tego masażu to zasada 3 tudzież 4 razy "S" nie działa :-D
1.Sex
2.Spacer
3.Schody
4.Supermarket

:-D
Dzis jeszcze pojde na spacer poki żar nie leje się z nieba, ale nie wiem czy to coś ruszy :ico_sorki:
a jak nie. to pojutrze mam nadzieje juz 'wyć' z bólu i przeć :-D

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

12 cze 2008, 10:02

janoszka, 3 pierwsze rozumiem,ale ten supermarket? :ico_haha_01: Chyba po to,zeby dużo kasy wydać i potem z nerwów rodzić :ico_haha_01:

Moja babcia mi ostatnio mówiła,że jej znajoma dawno temu tak przenosiła ciążę o blisko 2 tyg,wtedy w szpitalu tak się nie przejmowali kobietami,nie wywoływali porodów itp...i ktoś tej znajomej doradził,żeby wzięła się za porzadki,ale nie jak my teraz-odkurzacz,mop,pełen luksus,tylko najpierw gonitwa z miotłą,potem mycie podłóg szmatą na kolanach,a na koniec pastowanie....podobno nawet do połowy nie skończyła porządków,bo wylądowała na porodówce :-D :ico_oczko:

Awatar użytkownika
murdemille
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1021
Rejestracja: 02 kwie 2008, 16:55

12 cze 2008, 10:05

BeataW, to by bylo zbyt piekne :-D
gdyby sie sprawdzilo oczywiscie. jedyne co wiem ze zrobie na pewno jak juz bede na oddziale, to umyje wlosy :-D
zawsze dziala ponoc :-D

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

12 cze 2008, 10:10

janoszka pisze:jedyne co wiem ze zrobie na pewno jak juz bede na oddziale, to umyje wlosy

O tym sposobie tez nie słyszałam :ico_szoking: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

12 cze 2008, 10:22

Hhahhahahahhah,oj dziewczyny ale macie pomysly :ico_oczko:

Gdyby to bylo takie proste to i ja nie czekalabym do 42 tyg, na porod.

Schody,sex,spacery(dlugieeeeeee) skad ja to znam :ico_olaboga:

Nie pomoglo mi NIC!

No moze po przytulankach,cos tam zaczynalo sie dziac.Jakies slabe skurcze pol nocy,a nad ranem bylam jak nowo narodzona.Chociaz jak trafilam na porodowke mialam juz 2 cm rozwarcia,wiec moze cos to pomoglo.

Kurcze,sierpniowki zawodza na calego :ico_zly: Tam rzadko ktora zaglada :ico_placzek:
:ico_zly:

Awatar użytkownika
murdemille
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1021
Rejestracja: 02 kwie 2008, 16:55

12 cze 2008, 10:23

BeataW, no wszystkie moje znajome, w tym tez mama tego probowaly. na oddzialach jest wlasnie taki śmiech na sali ze co któraś pójdzie umyć włosy to ląduje na porodzie :-D

warto wyprobowac :-)
ja mam krotkie i w domu myje codziennie ale to sie pewnie nie liczy :-D

(swoją drogą nie ma to jak sobie wmawiać takie zabobony typu skapcery, zakupy, sprzatanie czy mycie wlosow, teraz jak o tym mysle to smiac mi sie chce :ico_haha_01: )

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

12 cze 2008, 10:47

Jagna30 pisze:Kurcze,sierpniowki zawodza na calego Tam rzadko ktora zaglada

Najlepiej chyba funkcjonują czerwcówki,widać po ilości stron :ico_oczko:
janoszka pisze:swoją drogą nie ma to jak sobie wmawiać takie zabobony typu skapcery, zakupy, sprzatanie czy mycie wlosow

Część to nie zabobony,nawet moja gin doradzała mi spacery czy chodzenie po schodach,myślę,że chodzi o to,żeby "pomęczyć" i rozruszać organizm,pewnie cos w tym jest...bo akurat w mycie włosów to nie wierzę :ico_oczko: Poza tym seks podobno pomaga często,bo w nasieniu mężczyzny jest oksytocyna podobno,a oksytocyną wywołują porody :ico_oczko:

Jejku kobitki,jaka jestem dzis słaba :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

12 cze 2008, 10:59

z tym ruchem to ponoć ogólnie pomocny przy porodzie, jak kobieta lezy dużo to potem poród sie bardziej ciagnie- na pewno chodzi własnie o to "rozruszanie".
a z tymi włosami to ja czytałam gdzieś, moze tu na tt, że własnie taki żarcik chodził na jednej sali bo co któraś poszła myc włosy to zaraz ladowała na porodówce.moze przez to że sie po prostu z wyrka zwlekła :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-06-12, 11:02 ]
BeataW, nie oksytocyna tylko prostaglandyna jest w nasieniu, ona ponoć działa na szyjke ale czytałam że przyspieszy tylko wtedy kiedy ogólnie kobiecy organizm juz jest przygotowany do porodu. więc kicha jak dla mnie :ico_oczko:
jeszcze najbardziej przemawai do mnie ten masaż brodawek bo własnie wtedy sie oksytocyna wydziela no a ją sie podaje na przyspieszenie. Tylko kurcze wez kilka razy dziennie siedz i minimum kwadrans drażnij te biedne sutki. :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

12 cze 2008, 11:23

Ruch na pewno pomaga.Przeciez stosuja to na porodowkach...nalazilam sie,zrobilam napewno kilka km. zanim urodzilam.I powiem Wam,ze chodzenie tez 'troszke' lagodzi bol.Ja kucalam,robilam rozne pozy,to ciut pomagalo.Potem zaproponowano mi,zebym poskakala na tym worku sako.Nie skrzystalam bo czulabym sie idiotycznie.

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

12 cze 2008, 12:03

Marta26 pisze:BeataW, nie oksytocyna tylko prostaglandyna jest w nasieniu, ona ponoć działa na szyjke ale czytałam że przyspieszy tylko wtedy kiedy ogólnie kobiecy organizm juz jest przygotowany do porodu. więc kicha jak dla mnie

Pewnie tak jest :ico_oczko: Choć ostatnio po przytulankach dostałam skurczy,ale przeszły :ico_noniewiem:
Marta26 pisze:Tylko kurcze wez kilka razy dziennie siedz i minimum kwadrans drażnij te biedne sutki

Zawsze można męża poprosić...przyjemne z pożytecznym
:-D :-D :-D

Jagna30 pisze:Potem zaproponowano mi,zebym poskakala na tym worku sako.Nie skrzystalam bo czulabym sie idiotycznie.

Podobno skakanie na piłce bardzo pomaga,bo dzidzi obniża się :ico_oczko: Iza ma taką piłkę,może bliżej terminu pożyczę od niej :ico_haha_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość