Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

01 paź 2010, 20:31

Fajnie się chyba patrzy na taką siostrzaną miłość własnych dzieci nie?
jak narazie tak nie wiedomo jak to pozniej bedzie :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

02 paź 2010, 09:49

Witam:)

Nie uwierzycie ale dziś od rana Jolka jest bogatsza o 2 zęby :ico_szoking:
A wczoraj jeszcze ani śladu nie było. Dopiero wieczorem pojawiły się 2 białe kreseczki na dziąsełku i nie pozwoliła sobie tego dotknąć... no sZok :ico_szoking:

No i skoro już się zaczęłam chwalić to kontynuuję;)...
Jolka dziś zrobiła na kupkę i siusiu na NOCNIK :ico_sorki: A jaka zadowolona była jak sie pozytywka załączyła :ico_haha_01:
No i "pa-pa" pięknie robi. Wcześniej myślałam że to przypadek ale dziś mąż szedł do pracy i mówię jej żeby zrobiła tatusiowi pa-pa....no i się zdziwiliśmy :ico_szoking:

No to się naprzechwalałam :ico_puknij:

Miłego weekendu

hormiga
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 14 cze 2007, 19:10

02 paź 2010, 09:57

Qanchita, GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1Rany, nie mogę uwierzyć! Zęby tak bezboleśnie czy ostatnio dawała popalić? Fajnie że już są, widzisz, a mówiłaś że tylko Jola bezzębna, a tu proszę :-D :-D A na górze czy na dole?

NOCNIK????? Ty chyba żartujesz! Ja Tymkowi nawet jeszcze nie kupiłam nocnika ....Niesamowite! Jakaś super matka z Ciebie, muszę przyjśc na korepetycje.... :-D :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Mój Tymek nawet nie siada, ale się nie martwię, ma czas na wszystko...
No i to pa-pa! Kurcze co za zdolniacha z tej Twojej córeczki! :-D Wielkie brawa dla Joli! :ico_brawa_01:

OGŁASZAM DZISIEJSZY DZIEŃ DNIEM DZIELNEJ JOLI!!!! :-D :-D :-D

U nas piękna pogoda i zaraz uciekamy na dłuuugi spacer nad morze, trzeba korzystać. A wieczorem mam babskie wyjście i mam zamiar sie trochę zalkoholizować :ico_oczko:

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

02 paź 2010, 10:05

Qanchita, kochana jekie rewelacje :ico_prezent: czyli tylko my bez zębów :ico_noniewiem:
U nas piękna pogoda i zaraz uciekamy na dłuuugi spacer nad morze,
ale ci tego morza zazdroszczę :ico_noniewiem: kocham morze :-)
U nas z sukcesów to siedzi sam.Czasem się przewraca,ale walczy z tym :ico_oczko: pełza okrężnie na maxa,a wczoraj zaczął pełzać do tyły.Bardzo wysoko podnosi sie z leżenie na brzuchu na rękach,tak,że jedynie nogi są na podłożu,wiec pewnie niebawem będzie psa gonił na czworaka :ico_sorki: w niedzielę go 2 razy zastaąłm stojacego na czworaka,ale od tego czasu nic sie więcej nie wydarzyło :ico_noniewiem:
OGŁASZAM DZISIEJSZY DZIEŃ DNIEM DZIELNEJ JOLI!!!!
tak,tak :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

02 paź 2010, 11:22

Qanchita, gratulacje popieram wszystkie dziewczyny zdolniacha z tej joli
Mój Tymek nawet nie siada, ale się nie martwię, ma czas na
Zuzka tez jeszcze nie siada, zgadzam sie na wszystko przyjdzie pora

dzis ugotowalam jej pierwszy raz obiadek ciekawe czy zasmakuje jej a w pon chce jej zetrzec na tej cienkiej tartce jablko

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

02 paź 2010, 12:23

O kurcze... dziewczyny dziękuję :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
Zęby tak bezboleśnie czy ostatnio dawała popalić?
Popalić raczej nie. Tylko przy zasypianiu wieczornym popłakiwała i nie chciała sama w łóżeczku ale tłumaczyłam to tym że wróciłam do pracy i dlatego teraz potrzebuje mojej bliskości więc pozwalałam jej zasypiać na rękach :ico_wstydzioch:
Ale jak widać to chyba ząbki były przyczyną. Kurde, głupia jestem :ico_zly: Jakbym wiedziała to podałabym jej jakiś paracetamol przeciwbólowy żeby się biedulka nie męczyła :ico_zly:
Dolne "1" ma :)
NOCNIK????? Ty chyba żartujesz! Ja Tymkowi nawet jeszcze nie kupiłam nocnika ..
Wcale nie żartuję! W książce o zaklinaczce dzieci Tracy Hogg wyczytałam że najlepiej sadzać dziecko na nocnik jak tylko nauczy się siedzieć. Wcale nie wymagałam od niej żeby od razu coś do niego zrobiła... próbuję ją tylko oswajać z nocnikiem a skoro dobrze to dziecko wykorzystało to super :-D Jeden pampers zaoszczędzony :ico_oczko:

A z tym morzem to masz naprawdę super :ico_sorki: zazdroszcze!
A wieczorem mam babskie wyjście i mam zamiar sie trochę zalkoholizować :ico_oczko:
Miłego wieczorku Kochana! Swoją drogą muszę też o tym pomyśleć! Może bez alkoholizowania bo jeszcze karmie ale musiałabym wkręcić kiedyś męża w niańkowanie :ico_haha_01:
czyli tylko my bez zębów :ico_noniewiem:
Heh, no na to wychodzi... ale może będzie tak jak u nas. Dziś nic a jutro są :ico_szoking:
dzis ugotowalam jej pierwszy raz obiadek ciekawe czy zasmakuje jej
Pewnie! Mamine obiadki najlepsze! Porób zdjęcia, na pewno będą super minki :-D

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

02 paź 2010, 12:27

Qanchita, no brawo :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Jolci ale zdolna, chyba po mamusi :-D i zazdroszczę tych zębów taż tak chcę :ico_sorki:
hormiga, spacer nad morzem hmmmmmmmm ale się rozmarzyłam, pospaceruj tam ładnie za mnie bo do morza to ja mam całą Polskę do przejechania, prawie :ico_oczko:
karmelka, super z tym siadaniem :ico_brawa_01: no to za "chwilę" poraczkuje sobie i się zacznie :ico_oczko:
wisnia3006, coś tam upichciła pochwal się, moja kruszynka nie chce jeść mojego, choć wczoraj zjadła kawałeczek szyneczki i bardzo jej smakowało
dziewczyny moja sąsiadka ma o miesiąc mniejsze dziecko daje mu parówkę, od kiedy można te bobaski dawać od roku czy jak to było bo nie pamiętam :ico_puknij:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

02 paź 2010, 13:19

kurczaczka z ziemniaczkami, marchewka i pietruszka nie wiem czu dodawac masla oliwy a jak wy robicie obiadki

riterka, widzialam ze sloiczki sa od roku z parowkami ale mysle ze 6 miesiac to za wczesnie

a dajecie jakies jogurty, ja kuplam malej z nestle i bardzo je lubi ale to kupe kasy bo 2.5 za jeden wychodzi a od kiedy mozna danonki dawac albo naturalny jogurt

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

02 paź 2010, 14:53

wisnia3006, danonka to ponoć po 3 roku życia :ico_oczko: co do jogurtów, to też kupiłam te z nestle malinowe ale mała wcina że hej, no ale dzisiaj znalazłam w książce kucharskiej, że można dać twarożek 40g z mlekiem jakie dziecko pije więc może do tego owocek jakiś i masz deser albo nawet posiłek i taniej wyjdzie, chyba jutro spróbuję małej takie coś dać. a swoją drogą elektroniczna książka z przepisami babycook jest dość fajna :ico_oczko: jak ktoś chce to mogę podesłać :-)

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

02 paź 2010, 16:56

a swoją drogą elektroniczna książka z przepisami babycook jest dość fajna :ico_oczko: jak ktoś chce to mogę podesłać :-)
JA poproszę bo już mi się wena kończy :ico_oczko:
a jak wy robicie obiadki
Ja też gotuję warzywka z kawałkiem mięska (chociaż podobno mięso powinno się gotować osobno) i na koniec jak już mam wszystko zmiksowane to dodaję łyżeczkę oliwy z oliwek albo łyżeczkę masła (z masłem smaczniejsze wychodzi).
A robię różne papki...
-marchewka, pietruszka, ziemniaczek, brokuły
-marchewka, ziemniaczek, buraczek (super barszczyk wychodzi)
-ziemniaczek z brokułem
Teraz już wszędzie dodaję kawałek piersi z kurczaka lub indyka no i zagęszczam kaszką manną, kaszką jaglaną, ryżem... tak zeby za często smaki się nie powtarzały. Czasami dodam też żółtko.
Mała uwielbia domowe dania :ico_sorki:

A ja dziś zaszalałam i zrobiłam na obiad kurczak a'la generał na piwie :ico_haha_01:

[ Dodano: 2010-10-02, 17:01 ]
a od kiedy mozna danonki dawac albo naturalny jogurt
Z tego co ja słyszałam to naturalny można podać po 1 roku. A danonki, danio itp w ogóle lekarze odradzają ale podzielam zdanie Riterki że do 3 lat można się wstrzymać.

Ja czasami kupię małej deserek z hippa z jogurtem.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości