Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

07 sie 2007, 10:33

asika82, ja za wizyte płace 120zł, do tego badania co 2 tyg. (krew,mocz) 15zł, test obciążenia glukozą u mnie kosztuje 17zł robi się go tylko raz w ciąży. Poza tym te początkowe badania co napisała Kicia10.

Jeśli masz jakiegoś dobrego państwowego gina to jasne że warto iść do takiego, napewno pracuje też w szpitalu gdzie można urodzić. Ja cały czas chodze prywatnie, a teraz na sam koniec zmieniam gina też na prywatnego bo chce rodzić w nowej klinice. Powodzenia!

[ Dodano: 2007-08-07, 10:35 ]
Kicia10, no czekamy na fotki Twojego aktualnego brzusia :ico_ciezarowka:

[ Dodano: 2007-08-07, 10:40 ]
a reszta dziewczyn Lena, eSKa, Kocura Bura, agnieszka01.04, Judyta1710, paulina1978, ulamisiula wstawiać szybko swoje brzuszki :ico_ciezarowka: :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Kicia10
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 15 mar 2007, 22:36

07 sie 2007, 10:48

Eve wstawię zdjęcie na dniach,może i dziś,tylko że właśnie zauważyłam że mam ogromną wysypkę na brzusiu i tylko na nim,takie drobniutkie krosteczki i jest ich mnóstwo :ico_szoking: strasznie swędzą :ico_placzek: ,od czego to cholerstwo sie pojawiło,może to ma związek z tą wątrobą co mnie tak boli,chyba muszę wybrać się do lekarza wcześniej.

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

07 sie 2007, 12:05

Hej Laseczki, ja juz od dawna na nogach, bylam z Zuzia na dworze a teraz szykuje sie do poloznej. Zrobilam jednak jedno pranie dzieciecych ciuszkow i jak je wieszalam to az sie wzruszylam ze znow bede miala takie malenstwo (a coz mnie teraz nie wzrusza lepiej zapytac)...
Eve, brzunio masz super-zgrabniutki :ico_brawa_01:
Kicia, ja bym od razu poszla do lekarza , jeszcze dzisiaj, nawet na izbe przyjec aby zobaczyli te wysypke. to bardzo dziwne ze jest tylko na brzuchu, mozliwe ze od watroby, moze to cholestaza (odpukac!!!).
Kocura bura, ja mam materacyk po Zuzi i jest twardy, chyba kokosowy, ale dokladnie nie pamietam. Z tego co wiem lepszy twardszy niz za miekki.
A wiecie w tym liscie wczoraj nic takiego nie bylo, niepotrzebnie sie denerwowalam.
U nas znow upal a ja zaraz musze w autobus wsiasc i do tej poloznej jechac.
Dzisiaj tez uslyszalam dobra wiadomosc, a mianowicie dostalam namiary na tak zwane przedszkole otwarte, gdzie mozna chodzic razem z maluszkami od urodzenia dwa razy w tygodniu, spotkac sie z innymi mamami a dzieci razem wtedy baraszkuja. Poza tym tez jest oprocz tego gimnastyka dla mamy z dzieckiem na hali sportowej, maluszki leza w lezaczkach a mamusie maja aerobik itp... No i zajecia na basenie od 6 tygodnia zycia dzidziusia. Troche mi ulzylo ze bede mogla sie wyrwac z domu nawet z takim malenstwem i moze to uchroni mnie przed dolami :ico_sorki:

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

07 sie 2007, 12:32

dziewczyny a badania na hiv, choroby weneryczne, toxoplazmoze? Te podobno sa najdrozsze tak?

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

07 sie 2007, 12:43

asika82, musisz się zorientować u siebie w labo, napewno mają cennik, i zależy też na jakie badania skieruje Cie lekarz, na początku tylko robisz te wszystkie szczegółowe, pewnie nie będzie to więcej jak 60zł, później tylko krew i mocz sie bada.

Awatar użytkownika
Kicia10
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 15 mar 2007, 22:36

07 sie 2007, 14:16

Wiecie,ta wysypka już trochę znikła i tak nie swędzi,jak jutro jeszcze będzie to idę rano do lekarza.Mamo Zuzi właśnie czytałam o tej cholestazie i trochę mnie to zmartwiło,ale mnie nie swędzą ręce i nogi tylko ten brzuch dziś,no zobaczymy co na to lekarz.
Mamo Zuzi bardzo fajne to przedszkole.
Asika tokso kosztuje ok.35 a WR tzn. badanie na kiłę 18,ja niemialam robionego testu na HIV,wiem że niektórzy lekarze zlecają też badanie na cytomegalię ale ja tego nie musiałam robić to też kosztuje ok.35 zł.Wiadomo ceny różne w zależności jakie laboratorium.Ale nie wiem czy te badania na tokso i cytomegalie i HIV są refundowane przez kasę chorych :ico_noniewiem: chyba nie,choć ręki sobie nie dam uciąć.A znalazłam jeszcze w internecie że to na HIV kosztuje ok.50 zł.
Ja coś ostatnio nie mam humoru i wcale mi się to nie podoba :ico_placzek:

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

07 sie 2007, 14:48

Hej, ja juz po wizycie, wyniki na razie takie same jak przed 2 tygodniami wiec hemoglobina nie spadla dalej :ico_sorki: Pije 2 razy dziennie sok z buraka i chyba to cos daje. Pogadalam od serca z polozna na temat tych moich dolow i lekow, bo ona jest polka wiec nie mamy bariery jezykowej. I ona powiedziala ze duzy wplyw na to ma wlasnie poziom hemoglobiny. W momencie kiedy mi tak spadla mialam najgorsze jazdy teraz od dwoch tygodni jest lepiej z hemoglobinka i dol mam tez mniejszy... Nawet dala mi na ten temat ulotke. Troche mnie to pocieszylo. Poza tym spotkam sie z Pania Psycholog aby przegadac to wszystko. Bardzo sie ciesze!!!

Kicia to dobrze ze wysypka znikla troche oby do jutra nie bylo jej wcale.

Musze sie brac za obiad, i to znow miesko (ze wzgledu na moje wyniki) a tak mi sie nie chce ... wymeczyl mnie autobus, i cmi glowa :ico_placzek: Aha, mam brac zelazo 2 razy dziennie. To juz chyba w ogole sie nie wy..am , za przeproszeniem :ico_oczko:

ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

07 sie 2007, 14:50

Kicia mozesz mieć poprostu zwykłe uczulenie.Ja w czasie ciaży miałam juz kilka razy i już wiem że nie mogę jeść śliwek, truskawe, grzybów i patisona.Jak narazie na to mam uczulenie.Wypij wapno i jeśli to nie pomoże goń do lekarza.

Awatar użytkownika
Kicia10
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 15 mar 2007, 22:36

07 sie 2007, 16:03

Dzięki Ula,nie wiem od czego bym mogła dostać tej wysypki jeżeli to uczulenie,bo nie jadłam nic "nowego" wczoraj,no może trochę czipsów,od początku ciąży ich nie jadłam,kupie sobie wapno i zobaczymy czy do jutra zniknie,no ale już przynajmniej nie swędzi.
Mamo Zuzi,to mi chyba spadła znów hemoglobina bo coś mam niezadobry humor,nic mnie nie cieszy!

Mamo Zuzi a co z tym olejkiem do masowania krocza?pytałaś się?

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

07 sie 2007, 16:06

O cholera!!! Calkiem zapomnialam!!!! To wszystko przez to ze tak sie zagadalysmy.... hmmm... wiesz, chyba zaraz zdzwonie do kuzynki ktora tu niedawno rodzila i po prostu jej spytam!!

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość