Kostunia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 64
Rejestracja: 17 kwie 2007, 08:05

02 lip 2007, 22:19

karolas, Tymek tez mial kilka takich nocy kiedy budzil sie 2 razy wlasnie ok 2giej a raz nawet 1szej ale mu przeszlo - tyle, ze to byla chyba nasza wina bo duzo jezdzilismy do jednej albo drugiej mamy lub do znajomych a to nie dosc, ze ok 3godzinne podroze to jeszcze kilka dni w innym zupelnie nowym srodowisku robilo swoje:(( Ja nie mam problemu zeby podac mleko modyfikowane a tez jeszcze tego nie robilam (no raz pod wplywem tesciowej i mojej niby zbyt malej ilosci mleka jak Tymus mial kilka tygodni i prawie nie sypila w dzien:) i do przedwczoraj karmilam tylko cycem. Nawet juz kupilam NAN HA 2, ale czeka na swoja kolej. Po prostu mnie bedzie latwiej jak w pracy nie bede musiala odciagac pokarmu a jeden posilek z mlekiem modyfikowanym moj maluch moze zjesc.
Taka zupke to pewnie potrafilabym zrobic (bo ja to z tych co nie bardzo maja talent kulinarny:) ale nie mam pewnosci, ze kupione wazywa nie sa pryskane na maxa albo nie rosly przy drodze :ico_noniewiem:
Magdzinka na pewno tez bym sie martwila tym niejedzeniem podczas mojej nieobecnosci ale mysle ze to minie, bo Joasia po prostu strasznie za Toba teski i musi sie bidulka troche przyzwyczaic. Badzcie dzielne dziewczyny - ja bede sie radzic za miesiac :ico_oczko:
Aha Tymek ma 6700g i 67-68cm - czyli rosnie jak na drozdzach bo ma prawie 15cm wiecej:))) Wage juz podwoil (a 5ty miesiac zacznie dopiero 8go), ale jak patrze na te wagowe wykresy to jest niziutko i sie troche martwie :ico_noniewiem: Od marchewki to moze nie, ale od tej kaszki moze troszke przytyje:))

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

02 lip 2007, 22:46

MAGDZINKA to co ona cały dzien nie je tzn. nie pije mleczka? a twoje masz odciągniete czy jak?
Biedna współczuje ci bo zmartienie masz na bank, ajk ja mam a siedze z małą w domku a przezywam ze jak ma jej brzuszek w nocy odpoczywac bo ona ma jesc juz deserki i obiadki i 5 razy piers to musi kiedys odpoczac a ona mi sie bedzie budzic to czeka nas bebilonik ale tylko przed noca, an poczatek dam jej z rana zeby wiedziec czy nic jej nie jest a potem to sie zobaczy

ania0807
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 312
Rejestracja: 20 mar 2007, 18:18

02 lip 2007, 23:25

WITAJCIE LUTÓWECZKI.
Bardzo za wami tęsknie zaglądam tu czasem ale albo siada mi internet albo nie mam czasu.Moja córunia urodziła się 23.02 i ma na imię OLIWIA.Karmię ją butelką ale mlekiem z piersi, mała na początku bardzo mi pokaleczyła brodawki bo są bardzo małe,więc cały czas ściągam pokarm i mam go tyle,że jeszcze jedno dzieciątko by się najadło.Karmienie w nocy dwa razy to standart od początku plus ściąganie mleka to wychodzi ok.godzinki,dlatego często jestem nie wyspana.Postaram się trochę nadrobić straty i częściej zaglądać.Dzieciaczki macie śliczne MOJE GRATULACJE.Postaram sie wkleić zdjątka i wydaje mi się że moja Oliwka jest podobna do Mirelki a napewno mają tyle samo włosów.

Awatar użytkownika
ML
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 481
Rejestracja: 12 mar 2007, 09:16

03 lip 2007, 08:57

Ja jak na razie nie mam problemów z jedzeniem Tobiaszka. Je wszystko - kleiki, kaszki (ale podawane łyżeczką, nie z butli), deserki, zupki. Nawet ostatnio się zdziwiłam, bo jadł jabłko z dynią dosyć kwaśne, ale jemu smakowało.
Tobiś tak śmiesznie otwiera buźkę, mlaska, połyka i mówi auuu (tak jakby mówił jezcze) - jak mu nie dam to zaczyna piszczeć !!!!
Na noc daje mu kleik - wypija tak około 120 ml. Ostatnio zaczął się niestety budzić o 3.00 (i wypija wtedy butlę mleka ).

Iza - oby z Mirelką było wszystko dobrze

Awatar użytkownika
Iza@
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 424
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:22

03 lip 2007, 09:13

Wczoraj Mirelka zjadła 240ml na noc bogu dzięki już wychłodziłam ze skóry no ale jeszcze nigdy tak dużo za jednym zamachem nie zjadła obudziła sie w nocy i zjadła 150 ml czyli nie jest źle a jadła o 3 no ale od tamtej pory gdy tylko chce ja nakarmić jest wrzask nie chce znowu jeść to już dziewiąta , ale za to wypiła prawie 300ml herbatki raz 150ml i po 10 minutach znowu 150 ml dobre i to spróbuje jej dać mleczko tak o 11 bo teraz to i tak nie zje ma taki pełny brzuch olek ta herbatką .

Kostunia ja nie daje kaszki z glutenem mi pediatra powiedziała gluten dopiero po roku nawet biszkopcików nie można :ico_szoking:

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

03 lip 2007, 09:25

LUTOWKI,IZA@ a mi znowu nasza pediatra powiedziała ze jak Amelka skończy 6 miesięcy to bede mogła jej wkruszac do deserkow biszkopciki , no i same widziecie co lekarz to inna teoria a do tego cześc lekarzy zaczyna faktycznie stosowac ta najnowszą metode co niedawno opracowali ze niektóre dania co pozno wchodziły juz mozna dawac.
Ja nadal tylko pierś, wczoraj jakis przełom czy co, moze Amelka sie wystraszyła,ze bedzie jakies inne mleko dostawać niz moje i normalnie jak ja nakarmilam o 20.30 ale z obu piersi to spała do 2.15 i dopiero dałam jej cycolka i potem o 5.15 równiuteńko po 3 godzinach, ale numer a od tej 19.30 to jak sie nawcinała i spała jak susełek hi hi czyli mleka jałowego raczej nie mam bo przespała na nim 6,5 godzinki hi hi hi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Bebilon stoi narazie z tyłu na szafce w kuchni, nieotwarty i dobrze niech sobie tam stoi, dopiero po niego sięgne jak bede widziec ze wypija dwie piersi i ma mało ale póki co jest jak jest-HURA!!! No teraz nasze dzieciakczki to nieraz beda miec dziwne wyskoki ni z gruszki ni z pietruszki czegoś nigdy nie robiły i nagle chcą lub zrobia i człowieka w zakłopotanie wciągaja bo ja główkuje potem o co jej chodzi, tego nie, tego nie tak zle ,tak niedobrze to co jest ..... ach te dzieciaczki
Tak samo widze,ze kazdy pediatra inaczej patrzy na przyrost wagowy naszych dzieci np. Amelka ma 5 miesięc i wazy 7140 i nasza lekarka mowi ze tak w sam raz nie za duzo nie za mało, tylko ze w ciągu ostatnich dwóch tyg. mówi ze mało troche przybrała. Natomiast córeczka kolezanki kóra urodziła sie z waga 3800 i ma 7 miesięcy wazy 7400 to nie wiele Więcej od Amelki a jej pediatra mowi ze tez jest oki. I bądz tu mądrym i pisz wiersze hi hi hi.
Wasze dzieciaczki miały juz robione jakies pierwsze badania podstawowe typu morfologia, rozmaz czy cos?
Amelka miała wczoraj i dziś mam wyniki do odbioru ale u nas strasznie leje ze napewno nigdzie dzis nie wyjdziemy.
No nic idę kacperka wziąść na i halacje z rumianku, napar do miski, główka pod ręcznik i heya póki Amelka spi mogę zając sie jego katarem uuuuuuchchhhchchhchch nie znosze jego kataru!!!!! :ico_zly:

Awatar użytkownika
ML
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 481
Rejestracja: 12 mar 2007, 09:16

03 lip 2007, 09:28

Iza@, - patrzę na Mirelkę i podziwiam jej włoski. Mój Tobiaszek ma tylko taki mały meszek na głowie - jeszcze do tego nie widoczny bo blond :-D

Kostunia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 64
Rejestracja: 17 kwie 2007, 08:05

03 lip 2007, 09:29

Iza teraz sa nowe zalecenia i gluten podobno najlepiej zaczac podawac miedzy 4tym a 6tym miesiacem a nie tak jak wczesniej po roku, dlatego ja chyba zaczne wczesniej a przynajmniej sprobuje :ico_oczko: Na ironie wczoraj pisalam jak Tymek przesypia noc i tak mi dal popalic, ze jestem nieprzytomna :ico_olaboga: Budzil sie chyba co 2h - cale szczescie, ze on jest taki lekko nieprzytomny i nie bardzoma ochote na gadanie czy zabawe ale za to jest po prostu zly bo chce spac a cosmu nie daje. Niestety chyba to znow moja wina, bo wczoraj caly dzien pilam moja ulubiona zielona herbate, przez ktora chyba nie zrobil kupki i w nocy sie tak meczyl bidulek :ico_noniewiem:
ania0807, witaj i zagladaj czesciej :ico_haha_02:
ML, super macie z tym jedzonkiem i tak od samego poczatku??? to zdolniacha z Tobisia, bo ja mysle, ze Tymek to tak raczej asekuracyjnie zamyka buzke i czasami pluje:)

Awatar użytkownika
ML
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 481
Rejestracja: 12 mar 2007, 09:16

03 lip 2007, 09:31

dziewczyny - Tobiasz nie chce spać na plecach. Zasypia na brzuchu i jak go przekręcę na plecy to nie mnie 5 minut, a on leży na brzuchu. W dzień to nie ma problemu, ale najbardziej boję się o niego w nocy. Sama nie wiem co mam zrobić ????. W łóżeczku nie ma poduszki, więc nie powinno mu nic się stać, ale ja się boję go tak zostawiać na noc - caly czas wstaję i go przekręcam :ico_sorki:

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

03 lip 2007, 09:32

Iza@, nie wiem czy przeczytałaś mojego poprzedniego posta - pytałam jaki syropek pijecie?

A ja podaję Ninusi bebiko2 gr łyżeczką ale tak na obiadek bo też nie wiedziałam jak zareaguje a poza tym wieczorem to ona jest juz rozdrażniona i nie chce się meczyć łyżeczką.
Ja też czytałam o tej nowej tabeli żywieniowej - wygląda na to że co jakiś czas te tabele się zmieniają. Moja teściowa mi mówiła że już kilkutygodniowym dzieciom dawniej się podawało jabłuszko.
Hekkate, nie wiem jaki to fotelik ale sprawdzę

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości