sylwia27
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2008, 19:53

23 wrz 2008, 23:37

ja to mam tak ze wstawaniem; jak leżę na plecach to przekręcam się na bok nogi spuszczam na podłogę a później rękami się odpycham od łóżka i tak siadam na łóżku a potem parę minut jeszcze siedzę na łóżku aby dojść do siebie bo mnie brzuszko wtedy boli :(
nie wiem w jakie rzeczy się zaopatrzyć do szpitala, chodzi mi głównie o podpaski, majtki poporodowe, jeszcze tego nie zakupiłam :( a wy co proponujecie??

Awatar użytkownika
JustynaiGabi
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1065
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:46

24 wrz 2008, 08:31

co do majtek poporodowych świetna rzecz bo podtrzymują wkłady poporodowe.......... natomiast w niektórych szpitalach są lekarze którzy nie pozwalają na ich noszenie bo uważają że jak jest wolny dostęp powietrza to lepiej się goi..........
wiem że też są inne szpitale gdzie po porodzie robią coś w rodzaju skrobanki i dzięki temu się nie krwawi te 3-4 tyg............ale podobno to bardzo nieprzyjemny zabieg.
proponowałabym też bepanthen na sutki bo daje świetne ukojenie na początku przy pogryzionych sutkach

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

24 wrz 2008, 08:56

JustynaiGabi pisze: do majtek poporodowych świetna rzecz
:ico_sorki: tez tak slyszalam i sie zaopatrzylam w kilka paczuszek-wiadomo zakupilam tez te ogromne podpaski :ico_olaboga:
a dodoatkowo takie podklady na lozko-zeby materac sie nie zabrudzil a czasem moznabylo polezec bez tej podpaski i przewietrzyc rannke-bo nawet nie robie sobie zludzen ze bez niej sie obedzie :ico_nienie:
JustynaiGabi pisze:są inne szpitale gdzie po porodzie robią coś w rodzaju skrobanki i dzięki temu się nie krwawi te 3-4 tyg............ale podobno to bardzo nieprzyjemny zabieg.
moze to cos w stylu tego lyzeczkowania -niekiedy tez to robia jak lozysko do konca nie odejdzie :ico_noniewiem: -ale tez slyszalam ze boli jak cholerka :ico_olaboga:
JustynaiGabi pisze:to klasyczny skurcz............bardzo ważne jest prawidłowe oddychanie, bo mi buzia i ręka zdrętwiała podczas porodu............
kurcze staralam sie przygodtowac do porodu po przez szkole rodzenia i niby wiem o tym obbychaniu ale wiem ze to takie proste nie bedzie-postaram sie skupic wlasnie na oddychaniu bardziej niz na bolu-zobaczymy czy wyjdzie :ico_sorki:

Awatar użytkownika
JustynaiGabi
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1065
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:46

24 wrz 2008, 09:04

mmarta81 pisze:porodu po przez szkole rodzenia i niby wiem o tym obbychaniu ale wiem ze to takie proste nie bedzie-postaram sie skupic wlasnie na oddychaniu bardziej niz na bolu-zobaczymy czy wyjdzie

mnie nie wyszło i powiem szczerze że dalej nie wiem jak oddychać
mmarta81 pisze:podklady na lozko-zeby materac sie nie zabrudzil
u ans to daje szpital natomiast myślę że spokojnie na podpasce można poleżeć i powinno być ok

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

24 wrz 2008, 09:15

JustynaiGabi pisze:u ans to daje szpital natomiast myślę że spokojnie na podpasce można poleżeć i powinno być ok
u nas tez w szpitalu daja to te podpaski i gatki jednorazowe ale ja zle napisalam w sumie bo te podklady to ja do swojego lozeczka w domu kupilam :ico_sorki:
JustynaiGabi pisze:mnie nie wyszło i powiem szczerze że dalej nie wiem jak oddychać
cos mam przeczucie ze ze mna bedzie to samo :ico_noniewiem: ale moze Tobie lepiej pojdzie tym razem :ico_sorki:

sylwia27
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2008, 19:53

24 wrz 2008, 09:46

jutro jadę do szpitala zobaczyć, zapoznać się... zapytam się położnej co u nich w szpitalach preferują, bo wiem że takie majtki to dużego użytku z nich nie ma, bo w większości szpitali "ganiają" za takie majtki

Awatar użytkownika
JustynaiGabi
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1065
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:46

24 wrz 2008, 09:54

ganiają ale jak masz iść do łazienki jak coś ci dynda luzem??? masz sobie trzymać??? zasada jest taka ze na obchód zdejmujesz a tak to sobie nosisz.........ale są z takiej cieniutkiej siateczki..........

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

24 wrz 2008, 10:31

JustynaiGabi pisze:zasada jest taka ze na obchód zdejmujesz a tak to sobie nosisz......
widac tu juz pewne doswiadczenie :-D
ja jade do IKEA pochodze troche bo ma 2 pietra :ico_haha_02: moze cos to da :ico_sorki:

Awatar użytkownika
JustynaiGabi
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1065
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:46

24 wrz 2008, 10:37

pochodź pochodź.... może coś da...........
właśnie ginekolog wypowiadał się że ta cała kampania alkoholowa dla kobiet w ciąży doprowadziła do tego że 400 kobiet rocznie trafia pijane na porodówkę bo one sprzedały telewizor za alkohol, a inne przychodzą do niego i pytają się gdzie mogą przerwać ciąże bo przy płodzeniu wypiły butelkę wina...........
ze wszystko można byle z umiarem i rozsądkiem, nawet TATARA!!!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

24 wrz 2008, 10:51

ja nie raz wezme lyczka piwka od meza ale nie wyobrazam sobie drinka czy cos takiego :ico_olaboga:
za nim sie dowiedzialam ze jestem w ciazy-a jak sie okazalo juz bylam to wypilam 3 piwka :ico_placzek: i bylam lekko ,,skuta,,ale to byl pierwszy tydzien ciazy wiec jeszcze ten,,ochronny,,mam nadzieje ze nie zaszkodzilo
potem sie tak strasznie balam jak pocielam ta reke i sciegna -musislm miec operacje a oni chciali mi robic na narkozie bo bylam w 8 tc -a dla nich do 10 tc dziecko nie istaniej i wylam przez 5 godzin w szpitali i nie podpisalam zgody -co chwile przychodzil inny lekarz i mnie namawial ze do konca zycia moge zalowac tego-ale jak ja moglabym to zrobic co tam moja reka jak ja mam moje ukochane wyczekane dziecko w brzuszku :ico_placzek:
w koncu znalazl sie jakis i powiedzial ze zrobi mi ta operacje na znieczuleniu miejscowym calego barka i reki ale i tak cos tam bede czula - dopiero sie zgodzilam bylo ok jakos przezylam myslalam caly czas o urzadzaniu pokoju malej i przetrwalam ta godzine na stole :ico_sorki: ale najgorsze bylo jak to znieczulenie puszczalo mialam brac paracetamol extra co 2 godziny przez tydzien-bol straszny ale nie wzielam ani jedniej tabletki tak sie juz balam o bobo-siedzialm i plakalam dzien noc ale dalam rade :ico_sorki:
mam nadzieje ze jej to wszystko nie zaszkodzilo i jest zdrowa :ico_sorki: ciagle o tym mysle...poki jej nie zobacze nie przytule nie mam tej pewnosci :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-09-24, 10:53 ]
Tutaj w UK drugie usg ma sie w 20 tyg ciazy i po tym 2 usg mozesz podjac decyzje o usunieciu dziecka :/ jak ja bylam na tym usg to widzialam dokladnie juz wszystko twarz malej serduszko kazdy paluszek cale malenstwo-jak usunac takie dziecko!!!!!!!!!!
a te puste angieli usuwaja dzieci z takie powodu ze chcialy dziewczynke a jest chlopiec :ico_placzek: straszne to :ico_placzek:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość