agasco
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 162
Rejestracja: 11 mar 2007, 13:12

13 paź 2007, 19:51

Witajcie mamusie. :ico_haha_02:
Wiktorek też uwielbia się kąpać,
jak wypije mleczko kłade go do łóżeczka
i sam zasypa przy odgłosach natury
trwa to ponad 30 min. ,ale spokojnie zasypia.
Waży 5980 :-D,kupki tez 1 na dzeń.
Niestety ma słabe wyniki z morfologi
i musi brać kws foliowy
Obrazek
Obrazek

79anita
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 909
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:55

14 paź 2007, 14:13

Moj Kacper jak ma problem z zasnieciem to kłoade go na sofie kłade misie i pieska tak zeby mógł sie poprzytulac i sam zasypia ... co do bajek to jeszcze nie ale kołysanki owszem najczesciej cd i do tego podobnie mruczenie... co do kup to jest 1 na dzien nieraz na dwa ale bez problemow... ale sie z niego zrobił fajny bobas... no i niestety juz wymusza noszenie na raczkach a nie wazy malo... jak on szybko przyzwyczaja sie do wygody...
my niestety nie mamy z kim malego zostawic aby gdzies wyjsc sami :ico_placzek: a niania narazie jeszcze odpada nie zostawie go z obca baba...

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

14 paź 2007, 19:53

ja wczoraj kupki pochwalilam i niestety zapeszylam bo dzisija wcale nie było
mój Łukaszek waży już ponad 7 kg ale dokladnie dowiem się za tydzień we wtorek bo wtedy idziemy do lekarza na drugą turę szczepień (znowu trzy kucia) mam nadzieję że zniesie je tak dobrze jak ostatnio
my nigdzie nie wychodzimy bo ja nie mam z kim zostawic maluszka a pozatym to bym chyba nie chciala bo i tak bym ciągle o nim myślala
Łukaszka kąpiemy ok 19 i to jest najlepsza pora a jak chce wcześniej to i tak go pzretrzymujemy

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

14 paź 2007, 20:13

No dzisiaj kapanko udało się przeciągnąć do 18.45, ale było troche płaczu. Z usypianiem też bo co chwilka sie budzi i chce usypiac na rączkach, dobrze że jak zaśnie to już na dobre.
Kupy dalej co dwa dni, no ale przynajmniej nie ma kolek i chyba ją nic nie boli bo nie płacze. :-D
My wczoraj bylismy u znajomych, wyszlismy juz po uspieniu małej, babcia z nia siedziała, nawet nie zauważyła że nas nie ma bo się nie budziła, a jak wstała na karmienie w nocy to my już byliśmy spowrotem. Dobrze tak czasem wyjsc i sie zrelaksować :-D Marzy mi się pifko ale na to będe musiała jeszcze poczekać.
A jutro poniedziałek i znów pół dnia bez Tosiulka :ico_placzek:

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

15 paź 2007, 03:11

kasia1983 pisze:a wczoraj kupki pochwalilam i niestety zapeszylam


A ja pochwaliłam, ze śpi całą noc i tez zapeszyłam. Wczoraj Szymek (po wielkich bolach) zasnał 0 1 w nocy i juz o 5 mielismy pobudkę :ico_olaboga: Moze to po tej szczepionce... Nie miał goraczki i ogolnie był bardzo dzielny :ico_brawa_01:

Pruedence pisze:Dobrze tak czasem wyjsc i sie zrelaksować


Oj, dobrze. Mielismy takie chwile relaksu jak była moja mama, a teraz jest problem. Wszedzie musimy zabierac ze soba Małego, albo jedziemy osobno... We wtorek przylatuje Rysia brat i musielismy sie niezle nagłowkowac zeby wykombinowac jak odebrac go z lotniska, bo ja mam we wtorek mniej wiecej w tym samym czasie egzamin. W koncu wyszło na to, ze Rysiek pojedzie na lotnisko, mnie do szkoły zabierze kolezanka, a z Szymkiem zostanie jego mama chrzestna. Ale mowie Wam ile to trzeba sie nameczyc!!! :ico_szoking: Dobrze miec blisko rodzine. :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
swbasia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 181
Rejestracja: 18 mar 2007, 12:04

15 paź 2007, 13:26

Witajcie!!
Zazdroszcze wam ze wasze dzieci spia po kilka godzin ja nie pamietam czy od porodu przespalam dluzej niz 3,5 godziny pod rzad :ico_placzek: moj maly budzi sie nawet 8 razy w nocy i je 3-4 butle przez noc :ico_placzek: strasznie daje mi popalic ale jego usmiech wynagradza mi wszystko :)
co do kupek to robi 2-3 razy dziennie ...
wazy juz 6,3kg ...
ja juz przestalam karmic piersia 2 tygodnie temu bo maly wolal pic z butli i pokarm mi zanikl ale powiem wam ze lepiej i wygodnie jest karmic butla bo wiem przynajmniej ze cos zjadl a nie wisial mi przy cycku 2 godziny i dalej byl glodny :ico_olaboga:
dalej nie moge uwierzyc ze koszmar :ico_ciezarowka: sie skoncxzyl i przez najblizsze 10 lat nie chce miec dziecka :ico_wstydzioch:
niewiem ja wy ale ja nie mam czasu na nic :ico_olaboga: no ale trzeba przez to przejsc :)

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

15 paź 2007, 17:23

A ja jestem zadowolona bo chyba piersi mi zaczeły pracowac znowu, dzisiaj udało mi sie odciagnąć 150ml :-D , mam nadzieje, że nie zapesze i jutro tez bedzie tak ładnie. Odciągam rano przed wyjsciem i po powrocie(ten mroże), tak ze jak mnie nie ma to powinno starczyć.

Co do kupki to zrobił nam sie jakis koszmar, dzisiaj trzeci dzień bez i straszne bąki Tosia puszcza, ale brzuszek ma miekki, zapodalam jej herbatke i po konsultacji z pediatra czopek glicerynowy.

Dzisiaj spała bardzo ładnie :-D bo na jedzonko obudziła sie dopiero o3 ,a potem o 6.30 wiec się wyspałam.

Dostalismy zezwolenie od kardiologa na szczepienie, wiec we środe idziemy ja zaszczepić!

Co do biskości rodziny, to rzeczywiście jestto bardzo przydatne :-D , sami bysmy sobie rady nie dali i pewnie nie miałabym jak wrócić na uczelnie.

A co do drugiego dziecka-to ja już po cichaczu mysle kiedy :-D , mój M jest na razie na nie... ale i tak musze skończyć studia, zrobic staż i dostac się na jakąś specke, więc pewnie jakies trzy lata przerwy będą!!!

79anita
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 909
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:55

15 paź 2007, 17:26

ja też jakoś nie myśle o drugim narazie mam kąpletną rodzinkę :) a ludzie sa dziwni wczesniej zawsze pierwsze pytanie było kiedy dziecko a teraz jak powinnam miec spokoj to samo kiedy drugie LUDZIE!!!!! dlam mnie ciąza też bylo koszmarem zwłoaszcza ten 8 i 9 miesiac no i ten szpital na koncowce KOSZMAR!!! co do czasu to nie jest najgorzej ale fakt Kacper sam to moze 10 min posiedzi a potem domaga sie towazystwa ja narazie nie mam nic innego do roboty jak sie nim i domem zajmowac to daje rade szczerza wspolczuje tym co sie ucza albo pracuja... bo wtedy to rzeczywiscie 0 czasu dla siebie...

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

15 paź 2007, 18:21

Uff po czopku wkońcu wyszła kupka :-D i jakas spokojniejsza się zrobiła, ale meczyło ją okropnie, bo taka gesta byla paskuda.

Z tym czasem dla siebie bywa róznie, ja uznaje za takowy chwile jak ona zaśnie na wieczór czyli gdzieś tak od 20,21 do chwili az ja się położe, ale wystarcza mi to w zupełności.
Choć nastepne dziecko tylko wtedy jak będe mogla w pełni skorzystać z urlopu macierzyńskiego!

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

15 paź 2007, 18:36

swbasia, ale Cie dawno tu nie było!!! :ico_szoking:
swbasia pisze:nie pamietam czy od porodu przespalam dluzej niz 3,5 godziny pod rzad

oj, wspołczuje. :ico_pocieszyciel: :ico_pocieszyciel: :ico_pocieszyciel: :ico_pocieszyciel:

z tymi kupkami to zawsze jest problem :ico_olaboga: albo za duzo, albo za malo albo wyglad nie taki. :ico_oczko:

u nas juz powoli wszystko wraca do normy po szczepionce :ico_brawa_01: a Szymus znalazł sobie super zajecie- patrzy siw okno. :ico_haha_01: klade go na lozku naprzeciwko okna i on tak potrafi godzine sie wpatrywac. :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość