Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

03 gru 2010, 21:22

Byłam u mojej przyjaciółki :-D niunia jest piękna i taka malenka :-D kupiłam jej karuzelę na łóżeczko, a dla mamy herbatkę na laktację i wkładki laktacyjne :ico_oczko: ucieszyła się bardzo z karuzeli, bo nie miała.
No to super :-) Takie maleńkie dzieciątka są słodkie, uwielbiam!
A ja dzisiaj samotnie wieczór spędzam:( Mój K z kolegą się umówił, a mi na to zimno się nie chciało nigdzie wychodzić. Wolę się wyspać :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

03 gru 2010, 22:03

Hejo :-D

Koroneczka, ja tez mam samotny wieczor, bo moj jest w pracy do 22 :-)
Co do witaminek to biore Feminatal od samego poczatku.
Piekne imie dla dziecka wybraliscie :-D bardzo mi sie podoba, sama tez o nim myslalam juz przy pierwszym dziecku, ale niestety mam psa o imieniu Maks i jakos tak głupio by było miec dziecko o tym samym imieniu :ico_szoking: :-D

Co do porodow to ja tez wole rodzic normalnie, chociaz wiem ze opinie sa podzielone i mam taka znajoma ktora nigdy by nie rodziła normalnie, bardzo chwali sobie cersarke.
Co czlowiek to inne zdanie :-)

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

04 gru 2010, 10:23

Witajcie :-D

Ja dzisiaj znów z Filipkiem ide pilnować maleństwa do szwagierki :-) Jadą dziś znów do szpitala. To jest tak grzeczne dziecko, wczoraj byłam u nich jakies dwie godzinki jak ich nie było przez ten czas dużo nie spał ale nie zapłakał ani razu. Podobno popłakuje tylko przy kąpieli :-)

Oooo zapomniałabym Wam napisać, wczoraj Filipek zasnął mi na kolanach i był przytulony przodem do mnie i troszke naciskał mi na brzuch do tego wzięłam głębszy oddech i w tym momencie dzidziuś w brzuszku tak sie poruszył gwałtownie że aż podskoczyłam :ico_szoking: Aż nie mogłam uwierzyć że takie maleństwo moze tak mnie skopać :ico_oczko: A potem nie mogłam przestać się uśmiechać :-D

Markotka super że prezent udany :ico_brawa_01: Ja juz zapomniałam jak wygląda takie maleńkie dziecko. Teraz sobie przypominam przy bratanku mojego męża :-)

wiola85, mi się podoba imie Lena dla dziewczynki, ale kiedyś nazwałam tak mojego dalmatyńczyka i też teraz mi się tylko z psem kojarzy.

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

04 gru 2010, 11:07

To jest tak grzeczne dziecko, wczoraj byłam u nich jakies dwie godzinki jak ich nie było przez ten czas dużo nie spał ale nie zapłakał ani razu. Podobno popłakuje tylko przy kąpieli :-)

Oooo zapomniałabym Wam napisać, wczoraj Filipek zasnął mi na kolanach i był przytulony przodem do mnie i troszke naciskał mi na brzuch do tego wzięłam głębszy oddech i w tym momencie dzidziuś w brzuszku tak sie poruszył gwałtownie że aż podskoczyłam :ico_szoking: Aż nie mogłam uwierzyć że takie maleństwo moze tak mnie skopać :ico_oczko: A potem nie mogłam przestać się uśmiechać :-D
Do to dobrze, że bratanek nie płacze. Moi sąsiedzi mają 4 miesięczną córeczką-mała non stop płacze. Przerwy robi tylko jak zaśnie lub jak są na dworze.
Filipek nie jest zazdrosny?

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

04 gru 2010, 11:36

Koroneczka, wiola85, ja prawie każdy wieczór spędzam samotnie :ico_placzek: mój maż prowadzi działalność gospodarczą,która wiąrze się niestety z wyjazdami i wraca zazwyczaj tylko na weekendy :ico_sorki:


Motylek22, ja to się normalnie przeraziłam, że dzieciątko po porodzie jest takie maleńkie :ico_szoking: aż się boję jak ja sobie poradzę z takim szkrabem, teraz sobie dopiero uświadamiam, że to wszystko jest takie realne i że nawet się nie obejżę, a będzie ze mną moja niunia :ico_dziecko: Oliwia koleżanki też jest bardzo spokojna, ciągle śpi, nie płacze, kochana niunia :ico_brawa_01: inne dzieci na oddziale co chwilę płakały i to jak głośno :ico_oczko: A Twoje maleństwo już tak ładnie daje znać o sobie :ico_brawa_01: ja ciągle czekam :ico_sorki: A do imienia Lena mam jakąś awersję, właściwie nieczym nieuzasadnioną, nie wiem, ale jak słyszę, że jakaś dziewczynka ma tak na imię, to się krzywię od razu :ico_oczko:

Murchinson, ja mam obok sąsiadkę 3 letnią, jak była malutka, to wcale nie było jej słychać, za to teraz zawsze wyje jak idą po schodach na górę :ico_sorki:

Ja właśnie głowię się co tu małżowi na obiad dobrego ugotować :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

04 gru 2010, 12:39

Motylek22, mnie sie jeszcze nie zdarzylo przez ostatni rok zeby Filip zasnał w innym miejscu niz łozeczko swoje czy w aucie, tak jest nauczony ze nie ma szans, nawet w łozku z nami nie chce spac :-)
W sumie to dobrze bo od zawsze go uczyłam spac w łozeczku, ale fajnie by było tak sobiei z nim polezec :-)

markotka, no rzeczywiscie dzieciaczki sa malenkie, ale ja nawet teraz jakos bym sie bała takiego dziecka, mimo ze mam juz jedno swoje.
/jak bylismy u znajomej w pazdzierniku zajrzec na dzidzie to ja nawet na rece jej nie wziełam bo jakos sie bałam, normalnie jak jakis głupek :ico_wstydzioch:
Ale ze swoim dzieckiem to innaczej zobaczysz :-)

My dzisiaj mamy barborke, w domu dwojka gornikow, tesciu juz emerty i szwagier wiec idziemy na kawusie pietro wyzej do tesciow :-)

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

04 gru 2010, 15:50

Murchinson, myślę że to dużo zalezy od rodziców i od tego czy kobieta w trakcie ciąży była spokojna i pogodna. Moja szwagirka należy do ludzi bardzo pogodnych, wiecznie uśmiechnięta a szwagier też bardzo spokojny, cichy i raczej pogodny. Przy dziecku tez nie reagują nerwowo, a widzałam u niej na sali poporodowej bardzo nerwowych i niecierpliwych rodziców których dzieci właśnie ciągle płakały :ico_sorki:
A Filip jak narazie nie jest zazdrosny, szczególnie że jak tam jesteśmy to staram się poświęcać mu uwagę, jak Mateuszek spi to się z nim bawię :-D

markotka, współczuję samotnych wieczorów :ico_pocieszyciel: to przykre jak nie możesz być z najblizszą osobą częściej.A imię dla dziewczynki wybraliśmy Oliwia więc Lena juz nie wchodzi w grę, zresztą od początku nie wchodziła :ico_oczko: A przy dzidziusiu napewno sobie poradzisz, włączy Ci się instynkt :-D Zreszta ze swoim dzieckiem to zawsze czujesz sie pewniej.

wiola85, mój Filipek już był padnięty a bylismy właśnie na zebraniu i przytulił się i zasnął. Ale i tak nie ma problemu z zasypianiem w różnych miejscach :ico_haha_01: Ja jak kąpałam teraz Mateuszka zaraz po powrocie do domu to też miałam większą tremę niż jak kąpałam Filipka :-)

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

04 gru 2010, 16:21

To są bardzo spokojni ludzie a ich mała ma kolki, dlatego często płacze i ciężko jej się zasypia. Najlepiej śpi się jej na dworze więc wychodzą z nią na spacery kilka razy dziennie.
Murchinson, myślę że to dużo zalezy od rodziców i od tego czy kobieta w trakcie ciąży była spokojna i pogodna.
Może i coś w tym jest ale ja jakoś w to nie wierzę.

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

05 gru 2010, 12:42

A co tu tak spokojnie dzisiaj??
U nas dzisiaj o dziwo mrozu nie ma..:/ będzie odwilż niestety! Oby śnieg napadał na Święta :-)
Ide na kawke :-)

domika
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2010, 14:43

05 gru 2010, 14:59

Witam
Jestem studentką UŁ wydziału Nauk o Wychowaniu, moją specjalizacją
jest pedagogika w zakresie profilaktyki i animacji społeczno kulturalnej.
W tym roku piszę swoją pierwszą pracę badawczą, jaką jest praca
magisterska. Do pełnej realizacji tej pracy niezbędne są badania które
pragnę przeprowadzić za pośrednictwem ankiety. Moja ankieta skierowana
jest do kobiet w pierwszej ciąży. Stąd też moja prośba do Was.
Jeśli jesteście w PIERWSZEJ CIĄŻY i uczęszczacie do SZKOŁY RODZENIA lub do klubu fitness na zajęcia dla KOBIET W CIĄŻY i możecie poświęcić 15 minut na wypełnienie moich ankiet to proszę skontaktujcie się ze mną na privie lub napiszcie maila a ja wyślę wam ankiety.
Bardzo proszę was o pomoc!!!

[ Dodano: 2010-12-05, 14:00 ]
mój mail: kubuspk@interia.pl

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Thomasbulty i 1 gość