Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

16 mar 2010, 18:37

tibby, ja już 3 mam kciuki i jak zaglądam na forum to zerkam od razu czy byłaś dzis :ico_oczko: bo gdyby cisza z Twojej strony nastała to ... cieszyłybysmy się z tobiego po tej stronie :ico_brawa_01: powiedz jak znosisz te odtatnie tygodnie, a w zasadzie dni? czujesz lęk czy radość? masz już wszystko przygotowane na nadejście brzdąca?

Martalka, zazdroszczę Ci nadmorskiego klimatu :ico_wstydzioch: dajesz do zrozumienia, że w święta nie wypoczniesz :ico_oczko:

julchik22, cieszę się, że juz wiecie więcej i mozecie p/działać by było dobrze, bądź dzielna i głowa do góry :ico_ciezarowka:

Oczywiście za kolejny tydzień :ico_tort: i :ico_kawa: :ico_ciezarowka:

Byłam wczoraj w pracy - powiem Wam, że tęskni się troszkę :ico_oczko: ale teraz inne priorytety i jeszcze większe szczęscie, że będę mamą :ico_brawa_01:
Dzisiaj byłam na badaniach krwi w regionalnym Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Łodzi (wyniki jutro) i muszę powiedzieć, że jestem zachwycona obsługą pacjenta w tej instytucji. indywidualne podejście, rozmowa z której mozna dowiedzieć się wszystkiego odnosnie swojego przypadku, jakie postępowanie jesli wszystko okaże sie ok, a jakie kiedy będa wyniki złe, uśmiech, delikatność. Niesamowite wrażenie :ico_brawa_01:

Miłego dzioneczka miłe panie życzę

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

16 mar 2010, 18:55

Samanta, wychodzi na to, że jedynie my możemy się spotkać na herbatkę bezproblemowo:) Widzę jesteś z Łodzi lub okolic, ja również:) W Głownie mam siostrę cioteczną:)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

16 mar 2010, 18:57

Samanta, pranie jest właśnie w tracie. Torba do szpitala w ogóle nie spakowana - bo musiałam wyprać, bo zakurzona, ale w weekend planuję już mieć tą czynność za sobą i będę spokojniejsza już. Muszę dokupić sobie jeszcze jedną koszulę do szpitala w razie czego i stanik do karmienia.

Jakoś póki co się nie stresuję, ale oczywiście pewnie jak odwiedzę ginka i jak mi powie, że coś się rusza, to może mną zatrzęsie i coś dotrze do główki, że to już niedługo ;-) Póki co się na nic nie nastawiam. Wiem tylko, że będzie bolało i że muszę wytrzymać, bo niestety w tej sprawie na facetów nie można liczyć ;-)

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

16 mar 2010, 19:28

czesc dziewczyny
wiec ja sie tez do grona osob chcacych urodzic w 38 tyg dopisuje :-D
no ale pierwsze dziecko o terminie to i 2 pewnie tak bedzie :ico_oczko:
tibby, dobrez ze sie nie stresujesz bo i tak nie wiadomo co nas czeka - mam na mysli jaki bedzie porod jakie dziecko itd.nie ma co o tym rozmyslac i sie stresowac takie moje zdanie

NICOLA_1985

17 mar 2010, 07:38

hej laski ja ostatnio jakos sie nie umiem zmobilizowac do komputera cały czas coś wyskakuje do zrobienia, korzystam ze od 6.00 nie śpie bo jakos mi sie juz nie chce a Karolina jeszcze sobie chrapie :ico_oczko:
widze ze tu umówienia na spotkania sie szykują :ico_haha_01: fajnie :ico_brawa_01: no to kto mieszka blisko Żor???? :-)

jakos przygłodna jestem.. :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

17 mar 2010, 10:32

Koło Żor, to nie wiem, ale na pomorzu chyba nikt oprócz mnie :ico_olaboga:

Dzień dobry

Dzisiaj u nas ponuro..
Dumam właśnie co na obiad zrobić.

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

17 mar 2010, 10:35

karo-22, Faktycznie, mamy do siebie najbliżej :ico_haha_01: Mieszkam w Głownie od ponad 3 lat ale jestem łodzianką, więc buszuję najczęściej w Łodzi :-) spotkanie-świetny pomysł, czekam na info kiedy będziesz w Głownie u siostry :ico_oczko:

tibby, czyli zachowałas zdrowy rozsądek, co oczywiście idzie na plus :ico_brawa_01: trzymamy mocno kciuki za Ciebie i posypią się wiosenne dzieciaczki... :ico_brawa_01:

mmarta81, czytałam, że najcześciej druga ciąza i pewnie kolejne rozwiazują się nieco szybciej, więc masz szanse :ico_ciezarowka: Powiedz jak to jest, że u Ciebie taka śliczna wiosna, a u nas śnieg i mróz? Śliczne zdjęcie pierworodnej :ico_brawa_01:

NICOLA_22, spać kobitko nie możesz ech :ico_placzek:

:ico_kawa: z mleczkiem dla każdej na miły początek dnia :ico_haha_02:

Właśnie wróciłam z długiego spaceru z psiakami ( jeden mój, drugi siostry), rześkie świeże powietrze z samego rana cudowne, ale mróz nie odpuszcza normalnie i śniegu po kostki, gdzie ta wiosna pytam i czekam...

teraz zdrowe śniadanko, hm... co znaczy zdrowe? czy my wogóle mamy dostęp do zdrowych produktów? bo po głębszej analizie składu każdego z produktów żywnościowych nie mogę tego niestety stwierdzić :ico_placzek:
dziewczyny, jak to jest z karmieniem piersią? chodzi mi o to, czego nie wolno nam - mamom jeść, gdy karmimy maleństwo? wiem, że dieta jest dość ścisła i trzeba jej przestrzegać by dzidziusiowi nic nie dolegało. Niektóre z was mają już doświadczenie w tym kierunku, więc podzielcie się z nami żółtodziobami :ico_oczko:

Ściskam cieplutko

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

17 mar 2010, 10:38

Dzień dobry :-)
U nas też ponuro...ale pewnie koło południa wyjdzie słonko:)
Ja robię dziś rybę w sosie śmietanowo-koperkowym:)

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

17 mar 2010, 10:41

A ja zjem zapewne obiadek na mieście, bo jeszcze przez te remonty nie mam kuchni. Ale jak tylko ten rozgardiasz się skończy to też się z wami podzielę co przyrządzam na obiadek :ico_noniewiem: a na śniadanko jajko sadzone :-) SMACZNEGO

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

17 mar 2010, 11:12

o właśnie, muszę iść jajka kupić :ico_haha_01: Niezdrowe, bleee, bo z kodem "3", ale już niedługo będę miałam świeże wiejskie jaja :ico_brawa_01: mniam


Samanta, Karmiąc nie powinno się jeść potraw wzdymających. Warzyw jak: kalafior, kapusta, brukselka, fasola.... raczej wiadomo co nas wzdyma, więc jest szansa, że dziecko też gazy dopadną. Niby brokuł tez jest z tej "rodziny", ale ja jadłam i było OK. Ale moi mało kolkowi byli (moja położna mówiła mi kiedyś, że napięcie emocjonalne w domu jest częstszym winowajcą kolek, niż dieta i ma rację raczej. Stres, zmęczenie... a dziecko jak barometr wyczuwa i przeżywa na swój sposób).
Co jeszcze- na pewno mało ostrych przypraw, smażonego (na początku zwłaszcza,a potem, cóż, spróbować trzeba i zobaczyć jak dziecko zareaguje).
Mi koleżanka nakazała nie solić i nie pieprzyć mięsa (które należy jeść gotowane) :ico_noniewiem: :ico_olaboga: I przy Bartku tak jadłam, ale to przesada!! Za to za drugim razem wrzuciłam na luz. Mięsko (osolone, z ziołami) piekłam w rękawie, np. schab, karkówkę, rybkę..
Do ziemniaków jadłam schab duszony z masą zielonej pietruszki- bardzo lubię. Jako przyprawy- trochę soli, liść laur., ziele ang., i potem na koniec pietruszka. A czasami dodawałam do tego warzywa starte na tarce- marchew, pietruszka, seler (już pod koniec wrzucałam). Naprawdę OK, i MA smak :ico_brawa_01:
Rosołki, zupy warzywne itp można. Profilaktycznie piłam sobie JA herbatkę koperkową.
Moja znajoma ma ponad roczne dziecko i do tej pory je bardzo wybiórczo- wg mnie przesada. Trzeba próbować wcześniej.
Jak to dobrze, że będziemy miały mnóstwo warzyw pod dostatkiem- cukinie, dynie, ogórki, świeże pomidory... to jeśli chodzi o warzywa i owoce, to niestety najczęściej wysypki są po... środkach ochrony roślin itp...
A moi dodatkowo są obsypani po "kostkach rosołowych" i "vegetach"... sprawdzone u teściów- oni szczerze sypią tych "cudów" do jedzenia... również do zup dla dzieci..

Tylko w PL chyba jest taki nacisk na rygorystyczną dietę, a prawda jest taka, że przy większości dzieci można wcinać prawie wszystko.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość