elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

11 lis 2011, 02:11

Martalka, na ebay popatrzcie za dvd przenośnym, mój mąż takie cudo kupił zza kilka funtów, trafiła się aukcja a ze nikt nie licytował to kupił jeszcze z dokiem na Ipada, a serio nie wiem czy 10 funia dał za to, a smiga, czasem nawet elizie włączamy do stołu hihihi

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

11 lis 2011, 12:21

poszukam poszukam, dzięki! :)
Tylko jeszcze musimy sobie paypal założyć. Bo bez tego ani rusz. ;)

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

12 lis 2011, 21:20

to prawda,pay pal dobra rzecz :ico_sorki:

my dzisiaj skoczylismy ogladnac jeden domek,jakby sie trafil fajny wiekszy niz ten w ktorym teraz mieszkamy to bysmy zmienili,ale mimo iz ciutek wiekszy byl to teraz mieszkamy w lepszym wiec nie ma co sobie pogarszac ogolnie...dobrze ze ogladanie nie kosztuje :ico_haha_01: :ico_sorki:

Ulenka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2555
Rejestracja: 31 sty 2009, 20:04

13 lis 2011, 11:05

Glizdunia no pewni ze ogladanie nic nie kosztuje

sluchajcie przyznaje bez bicia ze nie czytalam wszystkiego co pisalyscie w watku, wiec calkiem mozliwe ze powtorze sie lub zapytam o cos co bylo juz poruszane, prosze o wyrozumialosc
chodzi mi o ogrzewanie, czy ktoras z was ma na te klucze-karty, a nie na rachunki? bo ja nie wiem czy to normalne ze tak duzo place czy moze faktycznie przy tych kluczykowych a nie na rachunkach tyle kosztuje a ja nie wiedzialam?

miesiac temu przeprowadzilismy sie do innego miasta zeby maz mial blizej do pracy bo duzo kasy na paliwo szlo. no i niby wszystko pieknie ale jak przyjdzie zima to czuje ze przez ogrzewanie pojdziemy z torbami
nie wiem ile mi zje z karty przy kilkugodzinnym ogrzewaniu, ale przykladowo wlaczlismy jakis czas temu dwa razy dziennie po ok pol godzinki do czterdziestu minut i zjadalo nam z kart grubo ponad funta :ico_szoking: , wiec wychodzi ze godzina grzania kolo funta mnie kosztowala, to co to bedzie jak ja bede musiala grzac prawie cala noc

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

13 lis 2011, 11:27

Uleńka, moim zdaniem na kartę jest drożej, przynajmniej ja tak zaobserwowałam, można zmienic na rachunki jak chcesz.

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

13 lis 2011, 12:05

albo dostawcę.
My mamy southern electric. Albo wasz piec jakiś średnio wydajny czy coś...
Ale nam jak w sumie wyjdzie 30Ł miesięcznie za gotowanie +ogrzew to ok.
A grzeję rano od 7-8, w chłodny dzień jeszcze włączam jak wracam z play gr. I chodzi z 2h. Podobnie wieczorkiem. Generalnie grzeję jak mi chłodno. A w domu mam ok 21st

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

13 lis 2011, 13:34

Ulenka,ja tez uwazam ze na karte drozej,dawno temu mielsimy mieszkanie na klucz wlasnie i duuuzo tankowalismy :ico_olaboga: potem mielismy na prad i nawiewy zamiast grzejnikow i tez byla masakra :ico_olaboga: ...najtaniej wychodzi nas w scotish power i ogrzewanie gazowe,nawet teraz moj A. niedawno do nich dzwonil i wymienil taryfe na jeszcze inna gdzie w tym roku podwyzki a my dostalismy znizke,w sumie niecale 10f miesiecznie mniej :ico_sorki: ..tylko to taki system jest ze pobieraja oplate stala co miesiac na ich konto i po 3 mcach podajesz stan licznikow-gaz i prad...i oni z tego konta pokrywaja ten rachunek...wychodzi na to ze czy lato czy zima rachunki sa podobne,w skali roku sie wszystko wyrownuje... :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

13 lis 2011, 13:37

a ile miesięcznie mniej więcej was wychodzi?

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

13 lis 2011, 13:39

teraz miesiecznie pobieraja 44f za gaz i prad razem...wiec w sezonie zimowym dla nas to malo :ico_sorki:

[ Dodano: 13-11-2011, 12:44 ]
dodam ze ja z domu gornika :ico_oczko: i musze miec cieplo-czy to zdrowe czy nie,chodzimy w domu zawsze w krotkim rekawku,zima i latem wiec jest jakies 23stopnie zawsze,dogrzewam jak tylko mi chlodno :ico_noniewiem: bo oczywiscie tez wietrzymy,wentylki otwarte :ico_sorki:
tzn ja mysle ze na gazie i pradzie oszczedzac nie bedziemy,dla mnie to podstawa,a zeby nie zbankrutowac trzeba znalezc odpowiedniego dostawce :ico_sorki: ..tylko szkoda ze woda nie ma konkurencji bo niestety mamy rachunki niemale,w czerwcu pierwszy raz mielismy maly rachunek za wode 180f-za 3 osoby,mamy licznik niestety...a tak to zawsze od 220-250f za pol roku :ico_noniewiem: gdzie znajome na rodzine 4 osobowa placyly 200! :ico_noniewiem: bo mieli ryczalt

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

13 lis 2011, 13:57

a ja jeszcze nie grzeję domu w ogóle, może ze 2 razy na pół godziny piec włączaliśmy, a w domu 21 stopni jest, i mamy tak, że z jednej strony sasiadów brak, nie mieszkaja już ponad rok, to nic nas nie ogrzewa a z drugiej już sąsiadów brak, ostatni dom w szeregu mamy więc powinien być chłodny, ale od kad dach ocieplili to jakoś cielej w domku, a 23 ściany będą ocieplać, to może i na gazie się oszczedzi teraz:):):)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość