Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

13 wrz 2011, 20:49

nigdy nie jadłam tak zrobionej :ico_sorki: podaj przepisik :ico_oczko:
Aniu, ja robię tak-kawałki wołowiny obsmażam, dodaję przyprawy:sól, pieprz, papryka, liść laurowy, ziele angielskie, trochę tymianku i duszę pod przykryciem do miękkości. Dodaję czosnek i zeszklona cebulkę (można też od razu wrzucić ją do mięsa). Pod koniec duszenia, jak wołowina jest już prawie miękka wrzucam obrane i pokrojone jabłka (2-3szt.). Jabłka szybko "dochodzą" i się rozpadają zagęszczając trochę sos, jak ktoś lubi bardziej gęsty do można zagęścić mąką. Jak nie mam wołowiny to daję gulaszowe. Inna wersja to z przyprawą do piernika-robisz tak samo tylko zamiast jabłek przyprawę.
u nas w aptece stylowej jest jeszcze tańsze
U nas nie ma.
to tak jak ja, mam zawsze tylko parę groszy, a tak to wszystko na koncie jest i płacę kartą,
Ja też.
Nowa zdrówka życzę.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

13 wrz 2011, 21:41

Murchinson, dzięki za przepis :ico_sorki:

Milenka już godzinę śpi a Hania dopiero usypia :ico_sorki:

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

13 wrz 2011, 22:03

Koroneczka dzisiaj mąż załatwił trochę gotówki, bo potrwa zanim bank przekaże skarbówce kasę i zanim zdejmą blokadę :ico_noniewiem: a mandatów jest więcej niż jeden, a dokładniej cztery-to te z fotoradarów jak z nad morza chłopaki wracali. Najgłupsze jest to, że skarbówka blokuje w takich sytuacjach całe konto, a nie tylko kwotę jaką się jest dłużnym, a że my mamy konto firmowe powiązane ze zwykłym, to zablokowali nam oba :ico_puknij:

Ania Krzysiu je zwykle co 4h, czasem chce po 3h a czasem i po 5h, zjada 150ml, chociaż dzisiaj wieczorem po kąpieli wypił prawie 180ml i to z kleikiem :ico_szoking: w ciągu doby zjada 5 porcji mleka, no i na tydzień w związku z tym idą 2 puszki po 450g

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

14 wrz 2011, 07:15

Witam z :ico_kawa:
u nas będzie raczej ładnie. Obiadu nie robię dzisiaj bo mam z wczoraj.
w ciągu doby zjada 5 porcji mleka
Mateusze też tak je, przemiennie 130-150 ale pierwsze i ostatnie karmienie zawsze po 150 (czasami też chce więcej).
Markotka koledze odblokowali konto na drugi dzień od wykonania przelewu. To pewnie też zależy od banku w którym ma się konto i jak szybko łączy się z kontem skarbówki. To nieźle mąż złapał tych mandatów :ico_nienie:
Szkoda, że nie mieszkamy bliżej siebie bo oddałabym Ci nasz gastrotuss bo Mateusz wypił 1,5 dawki i cała butelka teraz stoi. Jak podasz Krzysiowi ten lek to obserwuj go bo Mati dostał po nim wysypki.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

14 wrz 2011, 09:50

cześć kobietki :ico_kawa:

markotka, Milenka też je 5 razy na dobę i zjadała po 150 ml i miałam 1,5 puszki na tydzień :ico_noniewiem: teraz je 150-210 ml to ciekawa jestem na ile starczą :ico_noniewiem: a jak Krzysiowi się spało po takiej porcji kleiku?
mąż mandatów nieźle nałapał :ico_sorki: oby wam szybko konto odblokowali :ico_sorki:
u nas będzie raczej ładnie. Obiadu nie robię dzisiaj bo mam z wczoraj.
mam tak samo :-D

dzisiaj standard 1 pobudka w nocy ale mała wstała już o 7.30,ciekawe o której spać pójdzie na drzemkę :ico_noniewiem:
miałam iść po zakupy ale lenia mam,wstawiłam tylko pranie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

14 wrz 2011, 09:52

witam się i ja z :ico_kawa:

dzisiaj sami, mąż jedzie odwieźć brata na studia do Poznania, ja nie wiem jak ten dzieciak sobie tam poradzi, jak on u nas w mieście wsiada w autobus nie po tej stronie ulicy :ico_haha_01: jak sie zgubi ze 3 razy, to pewnie się nauczy :ico_oczko: czkawką odbije mu się teraz wylelanie i wyręczanie przez rodziców.

Krzysiu mnie zaskoczył, obudziłam się o 8:00 a on leżał sobie w łóżeczku i gadał do pieska, a poszedł spać przed 21 :ico_brawa_01:
Obiadu nie robię dzisiaj bo mam z wczoraj.
a ja nie robię, bo nie mam gazu :ico_haha_01: zresztą męża dzisiaj nie ma, do dla siebie samej nie ma sensu gotować.
To nieźle mąż złapał tych mandatów
no i to takie śmieszne, przekroczył prędkość o 11km i już stówka :ico_puknij:
Mateusze też tak je, przemiennie 130-150 ale pierwsze i ostatnie karmienie zawsze po 150 (czasami też chce więcej).
dzisiaj rano wypił 180 i wczoraj wieczorem prawie 180 z kleikiem, a tak to zwykle 150, czasem mniej, ale poniżej 120 teraz już nie schodzi.

[ Dodano: 2011-09-14, 09:56 ]
ale lenia mam
ja siedzę jeszcze w piżamie :ico_haha_01:
Milenka też je 5 razy na dobę i zjadała po 150 ml i miałam 1,5 puszki na tydzień
na 150ml wody daje się 5 miarek mleka, każda ma 4,5g czyli na porcję idzie 22,5g mleka, puszka ma 450g więc wychodzi na to, że powinno się zrobić 20 porcji po 150ml, czyli puszka na 4 dni, chyba że źle liczę

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

14 wrz 2011, 10:02

ja siedzę jeszcze w piżamie
ja też :-D
na 150ml wody daje się 5 miarek mleka, każda ma 4,5g czyli na porcję idzie 22,5g mleka, puszka ma 450g więc wychodzi na to, że powinno się zrobić 20 porcji po 150ml, czyli puszka na 4 dni, chyba że źle liczę
wiem ile się daje miarek,nie wiem czemu mi wychodziło trochę ponad 1,5 puszki na tydzień :ico_noniewiem:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

14 wrz 2011, 10:38

ja siedzę jeszcze w piżamie
ja też :-D
A ja nie :-) i pranie już też skończyłam. Młody śpi od 10.
nie wiem czemu mi wychodziło trochę ponad 1,5 puszki na tydzień :ico_noniewiem:
No bo tak schodzi, raz wypije więcej raz mniej. U nas też tak jest puszka na 3,5-4 dni, a ok.1,5 na tydzień.
Markotka :ico_brawa_01: brawo dla Krzysia za spanie. U nas tak jak zwykle od 19.30 do 6 bez pobudek :-D (wieczorem 150mm)
No i już pospał :ico_zly:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

14 wrz 2011, 10:47

U nas tak jak zwykle od 19.30 do 6 bez pobudek :-D
jak ja bym tak chciała :ico_sorki:
to u mnie by było od 20.30 do 7 i tak by mogło być :ico_noniewiem: ale co jak o północy Hania z płaczem wstała i do tego bez dołu piżamy...i obudziła małą ale dałam smoka i jeszcze do 3 pospała :ico_sorki: w ogóle Hania ostatnio całkiem goła w nocy się obudziła,ja nie wiem może ona lunatykuje :ico_noniewiem:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

14 wrz 2011, 11:02

Aniu, może jej po prostu za gorąco i w nocy przez sen ściąga. Moja siostra lunatykowała jak była mała ale tylko jak była pełnia i księżyc świecił prosto w okna-trzeba było zawsze zaciągać zasłony bardzo szczelnie. Wiem, że lunatykowanie u małych dzieci jest naturalne (niedojrzały uk. nerwowy) i przechodzi ale trzeba uważać.
Idziemy na spacer.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość