Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

22 sty 2013, 09:46

dzień dobry :ico_kawusia: herbatką. Śniadanko już zjadłam, więc pozostaje delektować się ciepłym napojem :-)

monika, tak, widziałam pieseczka. Śliczny. A to sunia, czy chłop? Myślisz, że zaakceptuje dzidzię? Miał/a kiedyś kontakt z dzieckiem? Nasz tak wariował jak przyjechaliśmy z Tobikiem ze szpitala, że szok. Wskakiwać mu się do łóżeczka chciało, a jak zamykaliśmy drzwi w pokoju żeby go wykąpać i spokojnie nakarmić, to tak drapał w drzwi i trzaskał, że już powoli zaczynaliśmy się bać. Ale z czasem mu przeszło. Na szczęście :ico_sorki: Wciąż zastanawiamy się, czy teraz też taka akcja będzie. Choć teoretycznie już nie powinien, bo wie co to dziecko. Ale polecam dawać ciuszki dzidzi (nawet te ze szpitala) do powąchania. Musi pies poznać zapach nowego człowieka. Dziecko też musi powąchać. Ale na dystans oczywiście. Ale pewnie już to wiecie ;-)

U nas wczoraj miała być Kolęda i co? Miał do obejścia w bloku obok i moim po dwa ostatnie piętra (6 mieszkań na piętro), więc przed nami miał do obskoczenia równo 19 mieszkań. Zaczął o 15:30 od sąsiedniego bloku. No to jak tylko M. mój go wypatrzył, że tam wchodzi, to my myk do porządków i przygotowań. Mówimy sobie, że pewnie za jakieś 2-2,5h wpadnie. A wiecie ile mu to zajęło by do nas dojść? 5h!!!!! :ico_olaboga: O 19 kąpaliśmy Tobika bo już był marudny i śpiący. Dostał mleko i zasnął mi na rękach. Chcieliśmy go trochę przetrzymać, ale nie szło. Sen był silniejszy. Wiemy jednak, że jak Tobiko pójdzie wcześnie spać, to wstanie koło 6. Ale nie było mocnych na niego. No to mu odpuściliśmy.
Ksiądz zadzwonił do drzwi dokładnie o 20:50!!!! :ico_puknij: Masakra. Powiedzieliśmy sobie, że dajemy mu czas do 20. Każdy z nas był śpiący i zmęczony. Mój M. wcześnie do McD na dostawę leciał, mama też po 5 wstaje.. więc o 20 posprzątaliśmy ornamenty kolędowe i do łóżek.
A chcieliśmy przyjąć tą kolędę, bo w tym roku chrzciny bobka, więc żeby nie było potem jakiś pretensji w biurze parafialnym. A nasz proboszcz to potrafi. Ale trudno! Nie będzie mi się ksiądz o 21 kręcił po mieszkaniu!!!! :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij:

No, to tyle z naszego wczorajszego dnia.
Na obiad mam jeszcze zupkę z wczoraj. Ale jakąś zagryzkę muszę wymyślić, bo drugi dzień naleśniki chyba nie przejdą ;-)

monika, a śpisz może na plecach? Słyszałam, że to nie jest dobra pozycja do spania dla ciężarnej. Ponoć głowa wtedy częściej boli i nawet na końcówce się pojawiają te cholerne skurcze. :ico_noniewiem:
Ostatnio zmieniony 22 sty 2013, 09:46 przez tibby, łącznie zmieniany 1 raz.

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

22 sty 2013, 09:46

Monika a ten ból nóg to może od tych długich spacerów :ico_noniewiem: ?
nie sadze zeby to bylo od spacerow bo tylko czasem taki dluzszy sobie zrobie jak mnie maz wyciagnie na spacer a tak to nie wiele chodze tyle co z psem na krotki spacer rano i do sklepu na zakupy. wczoraj jedynie do mojej babci sie tez kawalek przeszlismy jakis moze z 1 km lub 2 km i tyle. w grudniu lapaly mnie skurcze w lewej lydce mowilam o tym gin. to powiedzial zebym brala magnez sobie ale jakos mam w domu ale nie biore. skurcze mnie juz nie lapia ale wlasnie teraz mam taki problem z nogami ze mnie jak nie cala boli to od biodra do kolana i to nie raz jest taki bol ze nie wiem sama jak ta noge mam polozyc. czasem w nocy sie budze z tym bolem i mam wrazenie jakbymi ktos te nogi przygniatal. wtedy tak sie krece w lozku ze moja maz juz czasem ma chyba tego dosc. w ogole tez jak leze na prawym boku to za 5 min mnie zebra bola ... gdzies strasznie nie moge sie przyzwyczaic do brzucha przeszkadza mi w spaniu i chyba od tego wszystkiego wlasnie mnie tak te nogi bola. na plecach ponoc nie bardzo mozna spac bo macica uciska jakis miesien i to ponoc nie zdrowo. z tego co czytalam na necie to najwygodniejsza pozycja to na lewym boku ale ilez mozna na tym lewym boku spac. teraz to juz nawet ta pozycja mi nie pasuje. spie czasem z poduszka miedzy nogami ale ona tez mi w niczym nie pomaga a wrecz czasem przeszkadza w nocy. wczoraj wieczorem to juz mialam lzy w oczach bo tak mnie wszystko bolalo z tego lezenia i krecenia sie. nawet mezowi mowilam ze mam dosc. caly dzien jest spoko ale jak juz wieczor jest i sobie pomysle ze trzeba isc spac to najchetniej bym sie nie kladla. nie wiem juz sama co mam robic :cry:
zastanawialm sie czy czasem nie zaczac brac ten magnez moze mi ulzy w czyms :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

22 sty 2013, 09:50

może faktycznie warto zainwestować w ten magnez. na pewno nie zaszkodzi ;-)


:ico_tort: za 2 lata i 9mcy Tobika i jutro skończony 16tc! ;-)

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

22 sty 2013, 09:57

Nasz psiak to piesek wabi sie Bafi :) wykastrowany jest i ogolnie to jest troche taki wariat uparciuch i nieposluszny troche bo to rasa mysliwska ale jesli chodzi o dziecko to mysle ze problemu nie bedzie ze zaakceptuje. on bardziej zrzyty jest z moim mezem niz ze mna ja go raczej tak nie pieszcze jak moj maz a tym bardziej teraz jak jestem w ciazy zeby wlasnie potem nie bylo tej zazdrosci. konatk z dzieckiem mial bo moja siostra jak urodzila synka to nasz pies od narodzin mojego siostrzenca byl z nim wychowywany. on to raczej sie boi dzieci z tego co widze a zwlaszcza jak dziecko placze. moj brat ostatnio przyjechal z corka i jak plakala to Bafi uciekal do innego pokoju. ogolnie to krzywdy dziecku by nie zrobil raczej on to taki do zabawy. z moim siostrzencem jak mial nie caly roczek to lezal na dywanie i patrzyla tylko jak Dominik sie bawi i pilnowal go. wiec mysle ze z naszym dzieckiem tez bedzie taki ostrozny choc zawsze do psa trzeba miec dystans bo to zwierze i nigdy nie wiadomo co mu strzeli do glowy. nasz pies to lubi wachac wszystko co jest dziecka bo dzieci maja taki specyficzny zapach. planuje wlasnie tak tez zrobic zeby dac po porodzie mezowi pieluche do powachania psu zeby sie z nowym zapachem oswoil. :-)

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

22 sty 2013, 10:03

ogromny :ico_tort: dla Tobika i duzo zdrowia :-)
:ico_brawa_01: za 16 tydz. jak ten czas leci :ico_szoking:
może faktycznie warto zainwestować w ten magnez. na pewno nie zaszkodzi ;-)
i tak wlasnie chyba zrobie dzis wezme sobie moze zaraz ten magnez i zobacze moze w ta noc mi sie bedzie lepiej spalo i przez kolejne jak bede brac...

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

22 sty 2013, 10:16

pamiętaj tylko, że magnez warto odstawić po 38tc bo hamuje skurcze i może nie dojść do samodzielnej akcji porodowej - w sensie, że macica skurczy nie będzie robiła, bo magnez przecież rozkurczowy jest.

czas leci niby jak szalony, ale przez to, że nie znam płci, to czuję jakbym była jakaś do tyłu. w poprzedniej ciąży też tak strasznie długo czekałam. Oby tym razem nie było tak samo :(

może monika nie usunie tego za szybko, ale wklejam wam linka do stronki, gdzie można z usg mniej więcej domyślić się płci dzidzi:
http://www.baby2see.com/gender/external_genitals.html

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

22 sty 2013, 10:24

witam :)

u na s-8st., śniegu napadał i ciągle pada :),
mąż pojechał po bułki i twarożek na śniadanko,
nie wiem co by dziś zrobić na obiad :ico_noniewiem: ,
:ico_tort: za 2 lata i 9mcy Tobika i jutro skończony 16tc! ;-)
:ico_buziaczki_big: , :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Monika weź ten magnez na pewno Ci nie zaszkodzi, a pewnie pomoże :ico_oczko:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

22 sty 2013, 10:31

własnie... te obiady są moim zdaniem najgorsze... nie lubię ich wymyślać.
chciałoby się coś dobrego ale i szybkiego, by nie stać cały dzien przy garach...

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

22 sty 2013, 10:49

zostal mi jeden listek tego magnezu wiec zjem do konca te wszystkie tabletki i chyba tyle... no chyba ze mi sie duzo wczesniej skoncza to dokupie sobie ale tak sobie pomyslalam ze do 30 tyg. max. bym brala a potem bym juz odstawila magnez. skonsultuje to jeszcze z moim gin. na lutowej wizycie. moze on cos mi poradzi na te moje bole nog innego ...

ja tez nie znosze wymyslac obiadow bo nigdy nie wiem co ugotowac a jak meza pytam to on by tylko jadl schabowe z ziemniakami ale ilez mozna jesc to samo :P on jako ze chlop to tylko mieso by jadl bo zupa to przeleci i jak to mowi ze napic sie napil a teraz by cos zjadl.

tibby wczoraj takiego smaka mi narobilas tymi nalesnikami ze ja dzisiaj mam w planach zrobic nalesniki na slodko bo juz dawno nie robilam i nie jadlam :-) do tego zrobie jeszcze jaks zupine bo ponoc w zimie powinno sie jesc duzo zup warzywnych a ja lubie zupy wiec jakas wymysle :-)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

22 sty 2013, 10:52

mi została z wczoraj pomidorowa z makaronem jeszcze, ale właśnie coś konkretnego muszę dorobić, bo chłop to zupką się nie naje...

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość