Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

23 paź 2009, 16:18

Kilolek rozpędziłaś się z tymi dziećmi:)
a jak! produkcja tasmowa :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

23 paź 2009, 16:42

Ja to już tym 9 miesiącem jestem tak umęczona. Kręgosłup czuję jakby lada chwila miał nie wytrzymać.No i będzie druga cesarka, że muszę się pilnować i zakończyć na dwójce dzieci, chociaż strasznie kocham dzieciaczki i jak Milenka już skończy ze 3 latka to znów będzie mi brakować takiego słodkiego bobaska:)

Awatar użytkownika
nerowercia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2009, 13:43

23 paź 2009, 18:37

Kurcze Kala dopiero mi pisałaś o skurczach i twardnieniu brzucha a tu co niespodzianka i będzie rodzić normalnie jestem w szoku i trzymam kciuki też bym chciała by mnie ruszyło narazie to tylko ten brzuch robi się co jakiś czas twardy a tak to niestety nic-ciągle czekam :ico_placzek:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

23 paź 2009, 18:54

MinikaSka - jesli te zastrzyki to Depoprovera,to przemysl sprawe.Ja zle zareagowalam na ten zastrzyk,przez pierwsze 3 miesiace przytylam 4 kg,ale,ze wczesniej wazylam 55,to sie nie przejelam,bo fajnie wygladalam,potem zanikl mi okres ale wzielam jeszcze na kolekjne 3 miesiace - masakra,okresu nie mialam i przytylam kolejne kilogramy,wiec juz sie zaczelam stresowac,bo robilam sie jakas taka gruba,poodstawieniu jeszcze 3 miesiace nie dostalam okresu i w sumie prze 9 m-cy przybralam prawie 15 kg i pozniej mimo diet i roznych takich,do wagi 55 nie wrocilam.Przeklinam te zastrzyki do dzis :ico_zly:

Nie mowie,ze i u ciebie tak bedzie,jednak warto sprawdzic po tych 3 miesiacach wage i pilnowac,zeby okres nie zanikl :ico_sorki:

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

23 paź 2009, 19:08

Witajcie

U mnie chyba ok, dzieci troche goraczkuja, ja od wczoraj od 19 mam skurcze ale slabe i nieregularne, nocki wiadomo nieprzespane i przez skurcze i przez dzieci.


Ide doczytac zaleglosci

Narazie przeczytalam o antykoncepcji, wiec nam juz kompletnie 3 dzieci wystarczy i ja nie bede sie niczym faszerowac ani nic se zakladac, poprostu maz chce sie poddac WAZEKTOMII - podwiązanie nasieniowodów- tu to jest bardzo popularne, po co baba ma cale tyle lat cos barc jak instnieja metody dla faceta. My jestesmy na to zdecydowani.

Kala widze tutaj nam sie rozdwaja , ale super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: , Kala trzymam kciuki aby szybko poszlo, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2009-10-23, 19:12 ]
witam nowa dziewczyne nerowercia , wlasnie doczytalam ze ty w norwegii ja tez :ico_oczko:

[ Dodano: 2009-10-23, 19:14 ]
Monika zobacz ja z mezem jakos tak sie pospieszylismy ze ja przed 26 urodzinami 3 dzieci bede miala, ale sie smieje ze tak szybko bo maz mi sie starzeje bo on w styczniu 32 lata skonczy :ico_oczko:

[ Dodano: 2009-10-23, 19:18 ]
nerowercia, co do lekarzy to na prawde sie az tak nie zamartwiaj jesli by sie cos dzialo na pewno zareaguja, moja siostra miala podniesione cisnienie jakos 3 miesiace przed terminem i skurcze to od razu do szpitala, zastrzyki dotleniajace i lerzala na obserwacji.
Tak samo od 33 tyg ciazy w ogole nie rosla jej macica, to porod jej wywolywali, gdzie praktycznie sie tu o tym wywolywaniu nie slyszy
Ja tu 3 dziecko bede rodzic i jest ok. Dzieci mam zdrowe , i ciaze tez dobrze przechodzilam

[ Dodano: 2009-10-23, 19:20 ]
matikasia, a ty to po lapkach powinnas dostac za te drapanie sie :ico_oczko:
A probowalas moze pic wapno ?? moze jakos by pomoglo :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2009-10-23, 19:25 ]
kilolek, a ciebie dalej tak mecza skurcze czy narazie odpuscily???

mikusia, ja sie w ogole nie zdziwie jak ty urodzisz blizniaki z takim brzuszkiem, moze gdzies tam jedno za drugim sie dobrze chowa :ico_oczko: :ico_oczko: , ale na prawde brzusio masz duzy, jeny ci to dopiero ciezko musi byc chodzic czy spac, a w pierwszej ciazy tez taki mialas????

Aha DZIEWCZYNY !!!!!
Wielkie dzieki za slowa pocieszenia i wsparcie po tym co sie nam przytrafilo z Milanem :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 2009-10-23, 19:29 ]
matikasia, tutaj dzieciaczki nie maja takich kart zdrowia jak w polsce poprostu wszystko jest w komputerze i jak cos ma lekarz rodzinny to te informacje ma szpital, a o kazdym tez incydencie jest informowany lekarz rodzinny, np jak sie bylo na pogotowiu z czyms czy w przychodzni dla dzieci
Kurde a w ogole to ten srodek co Milan dostal nie nalezy do groznich poprostu pomaga przy uspokojeniu sie i zasnieciu .

Na nastepny dzien te same badania miala moja siostra ze swoim synkiem i tez dostal to do picia, ale szpital wydal rozporzadzenie ze teraz pielegniarki maja byc przy tym jak dziecko zasypia i spiace obserwowac, bo wlasnie Milan niezlego stracha im napedzil

[ Dodano: 2009-10-23, 19:32 ]
Ewka, wlasnie przeczytalam o tych twoich skurczach, ja bym juz na twoim miejscu no spy nie brala, daj sie rozkrecic akcji moze dzidzia juz gotowa do wyjscia, bo ty juz mozesz w sumie rodzic :ico_oczko:
A co do bolu skurczy to te co mialas to chyba bardzo lagodna wersja tych przy porodzie, ale nie da sie nawet tego opisac, na szczescie tych partych nie jest az tyle co wczesniejszych :ico_oczko:

[ Dodano: 2009-10-23, 19:34 ]
Kala nie wiem czy to przeczytasz czy nie ale pytalas o EEG, wiec jak bylismy z Milanem w przychodni dla dzieci to pediatra wylukala ze Milan mruga oczami i chca wykluczyc padaczke.

OK zmykam narazie bo siostra dzwoni ze ma ciasto i lazanie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
mikusia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1161
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:10

23 paź 2009, 19:40

Ja tylko na chwilke
bo si zle czuje
dzis dzis w nocy mialam takie skurcze ze myslalam ze juz urodze rano ustaly
i do tego drugi dzine biegunka
chyba organizm sie przygotowuje

Wiki moja chora :ico_zly: :ico_placzek:
dzis nieposzla do szkoly zobaczymy oby sie tylko nic nierozwinelo :ico_noniewiem:

Kala wow ale ci zazdroszcze juz sie rozdwajasz super trzymam kciuki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
mikusia, ja sie w ogole nie zdziwie jak ty urodzisz blizniaki z takim brzuszkiem, moze gdzies tam jedno za drugim sie dobrze chowa , ale na prawde brzusio masz duzy, jeny ci to dopiero ciezko musi byc chodzic czy spac, a w pierwszej ciazy tez taki mialas????
nie kochana tam jest jedno :-D
a brzuszek wyglada na duzy a taki niejest bo zapomnialam pomniejszyc zdjecia bo w aparacie mam strasznie duza rozdzielczosc ustawiona
i dlatego taki efekt
ja sie saam zdziwilam ze taki duzy a naprawde jest mniejszy :ico_oczko: :ico_oczko:
a w pierwszej ciazy wlasnie tak mialam jak na tych zdjeciach bo przytylam z Wiki 23kg
a teraz poki co 17kg
takze zoabczymy :-D
Aha DZIEWCZYNY !!!!!
Wielkie dzieki za slowa pocieszenia i wsparcie po tym co sie nam przytrafilo z Milanem
niema za co kochana poto tu jestesmy :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:

witam nowa kolezankenerowercia :ico_oczko: :ico_oczko:
widze ze masz tez termin na 1.11
zoabczymy ktora pierwsza urodzi :-D

kilolek, fajnie tak masz zaplanowane trojka dzieci ja tez bym chciala ale warunkow niema za bardzo

a co do antykoncepcji to ja bym z checia brala tabletki tylko ze ja mam zylaki i ponoc niemozna zadnej antykoncepcji stosowac chodzi mi tu o tabsy,spirale,plastry i tego typu
a ja niechchce gumek bo niewygodnie
niewiem popytam gina moze cos poleci
a co do zastrzykow to racja moja kumpela przytyla tez jakies 15kg :ico_szoking: po 3 miesiecznej kuracji a ja pewnie tez bym przytyla dlatego niechce zadnych zastrzykow

matikasiatez pomyslalam o wapnie moze to ci pomoze :ico_oczko:

ide zaraz sie szykowac na film bedzie 'Troja" hehe
buziaki papa

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

23 paź 2009, 20:03

A ta nasza kuzynka nic nie przytyła po tych zastrzykach. Teraz nawet schudła. Także widać na każdego inaczej działa.

Nie myślałam o wapnie na brzucho. Nie wiem czemu. A w ciąży normalnie można nie?

Ja już się kładę. Męczący dzień miałam. Jeszcze na koniec Mati schodził z krzesła i nie zauważył otwartej zmywarki. Nadepnął na nią i się zawaliła na niego. Szybko go wyciągnęłam, ale co się nadźwigałam to moje. Woda mi ciekła. Musiałam wyciągać wszystkie gary i ją podnosić. Teraz wzięłam nospę i się kładę, po prostu koszmar.

Mikusia zdrówka dla Wikusi!!

Siunia u nas też powinny być takie dane w komputerach, a nie jakieś durne kserowanie kart potem...

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

23 paź 2009, 20:24

kilolek, a ciebie dalej tak mecza skurcze czy narazie odpuscily???
dopuściły na 3 chyba dni,a dziś znów się zaczęły. Jest ich co prawda dużo mniej niż poprzednio ale bolesne i mocne.

Ja tez sie boję tych zastrzyków. Kiedys o nich myślałam ale własnie najgorsze jest to, ze to działa prrzez 3 miesiace i nic się nie da zrobić gdyby nie podpasowały, bo plaster to można odkleić, a tabsy odstawić.

Awatar użytkownika
nerowercia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2009, 13:43

23 paź 2009, 21:33

A właśnie mikusia1 co do tej biegunki, czy to prawda,że przed porodem właśnie niektóre kobiety mają właśnie tą biegunkę-nie wierzyłam w to ale od 3 dni sama mam ale nie do końca biegunkę i zastanawiałam się właśnie czy to też może sygnalizować, że coś się zbliża. Dla mnie to wszystko jest nowe także zawsze znajdzie się sporo pytań. Zobaczymy jaka będzie dzisiejsza noc-czy chociaż troszkę sobie po śpię-ostatnio to masakra, brzuch boli a w dodatku te myśli i sikanie. :ico_placzek:

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

23 paź 2009, 22:34

mikusia1, zdrowka dla Wiki :ico_sorki: :ico_sorki: , a co do brzucha to wlasnie moze i jakos tak zdjecie zrobione :ico_oczko:

matikasia, wapno normalnie mozna w ciazy, sproboj moze pomoze
A wspolczuje akcji z Matim i zmywarka, :ico_olaboga: :ico_olaboga: , dobrze ze malemu nic sie nie stalo :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

kilolek, te skurcze moze troche pocieszajace ze moze chco troche rozwarcie robia i szybciej reszte akcji pojdzie :ico_oczko: , albo sama nie wiem, bo mnie tam na dole nie badaja wiec nie mam pojecia co sie dzieje
Zobaczymy jaka będzie dzisiejsza noc-czy chociaż troszkę sobie po śpię-ostatnio to masakra, brzuch boli a w dodatku te myśli i sikanie.
przyspieszenie porodu nie spowoduje przespanych nocek :ico_oczko: , moze byc jeszcze gorzej jak dzidzia bedzie sie co chwile budzic, a juz nie pamietam jak to jest przespac cala noc, a jak sa tylko ze 2 czy 1 przebudzenie dzieci to ja sie czuje juz wyspana jak nic , chyba juz kwestia przyzwyczajenia organizmu :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość