Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

09 wrz 2007, 18:41

anetkajur pisze:no moj lekarz stwierdzil ze każda ciąża trwa 40 tc +/- 3 tygodnie wieć wszystko się zgadza. A ja sie jakos tym wszystkim nie przejmuję puki co urodzi sie w pazdzierniku to dobrze a jak w listopadzie to tez dobrze byleby zdrowa była. Ja chce mieć tylko wszystko gotowe na koniec września, a póżniej będę poprostu już tylko czekać ;).

Nie no wiadomo, ja też chę być jak najszybciej gotowa, żeby mnie Kubuś nieprzygotowaną nie zaskoczył. Ciekawa tylko byłam co wasi lekarze na to. Jak podchodzą do tych terminów z usg, czy bardzo się nimi sugerują.
Janiolek pisze:no i zglupialam. Nie wiem czy ustawiać się na polowe grudnia czy polowe listopada

Rany, Janiolek, to na kiedy ty masz termin, że myślisz, że do polowy grudnia możesz przenosić? JAk pójdzie tak jak myslisz to jeszcze na boże narodzenie kartki ci będziemy na porodówkę wysyłać :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

09 wrz 2007, 19:38

kilolek, więc z DOM na 18.12 a z USG na 17.11 :-D p. doktor stwierdziła, że może wcześniej poczete, ale nie wydaje mi sie (chociaz nie dam sobie reki odciac).
Ja obstawiam koniec listopada, taki mój osobisty termin na okolice 30.11 :ico_oczko:
Wszystko by było OK i uwierzyłabym w to wczesniejsze poczecie gdyby nie to, ze w ciagu 2 tyg. dzidzia z wiekszej o tydzien zrobila sie wieksza o 4 tygodnie.
Nawet jak sie urodzi w grudniu to forum listopadowe jest o wiele fajniejsze :-D

ania25
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 534
Rejestracja: 22 mar 2007, 20:09

09 wrz 2007, 20:24

Janiolek pisze:[b]
Nawet jak sie urodzi w grudniu to forum listopadowe jest o wiele fajniejsze :-D

:ico_brawa_01: Janiolek no pewnie że fajniejsze :ico_brawa_01: a z tymi terminami to niezłe, ale bywają przypadki że kobieta jest w ciąży i ma jeszcze miesiączkę, więc moze pani doktor ma rację.
U mnie termin z OM to 28 listopad a z USG 24 listopad, ale aż prawie miesiąc rożnicy to chyba duże dzieciątko będzie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

09 wrz 2007, 20:47

ania25, wiem, ze tak sie zdaza, ale miesiac wczesniej byly ferie zimowe i bylismy w domach rodziców. Nie pamietam teraz dokladnie co do dnia, ale prawdopodobienstwo zajscia w lutym bylo o wiele mniejsze niz w marcu. Poza tym przyjelabym ta roznice, gdyby nie to badanie 2 tyg. wczesniej-glownie z tego wzgledu jestem zdziwiona.
A ja tez bylam duza dziewczynka 3450g, 55cm urodzona 23 dni przed terminem - moze u mnie jest to samo-po prostu szybko rosniemy. Tak mniemam, ale nie moge byc pewna, bo niestety USG moja mamusia miala jedno- wiadomo jak to kiedys bylo

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

09 wrz 2007, 22:59

Moja gina sugeruje sie tylko OM czyli 5 listopad no i ani dnia później nie będę rodzic bo nawet gdyby tego 5 sie nie zapowiadało na poród to jadę na ciecie i koniec :ico_noniewiem: A tak z innej beczki to ja nadal mam remont który już mnie wykańcza bo kiedy myślałam że już wszystko skończone to Dawid wymyślił sobie kominek i dziś go stawia zobaczcie która godzina a on jeszcze płytki tnie :ico_zly: a ja już padam bo wczoraj nic nie spalam prawie bo go całą noc ząb bolał i sie biedak męczył to siedziałam z nim a mało tego moja córcia jest chora :ico_placzek: złapała jakiegoś wirusa i mi wymiotuje i jeść nie chce :ico_olaboga: mam nadzieję że jutro będzie lepiej bo chyba oszaleje :ico_noniewiem:
Janiolek pisze:A ja tez bylam duza dziewczynka 3450g, 55cm urodzona 23 dni przed terminem
Moja córa tez sie urodziła wcześniej bo w 38 tc ważyła 3350g ,55 cm a synek urodził sie w 40 tc ważył 2980g ,54 cm

mambii82
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 433
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:13

10 wrz 2007, 07:06

Hej dziewczynki
Janiolek Ty to się masz jednak z tym terminem. U mnie na szczęście nie było rozbieżności na USG ale słyszałam, że dużo zależy od tego jakie dane zostały wprowadzone do aparatu usg, dokładnie chodzi tu o długość cyklu miesiączkowania, ale z drugiej strony przy rozbieżności z cyklu wynikała by różnica kilku dni :-) a u Ciebie jest miesiąc. Może Twoja dzidzia ma geny po Tobie u podobnie jak Ty urodzi się wcześniej i będzie zdrowa, duża i pięknie wyrośnięta. :-)
Jestem szczęśliwa dziś od samego rana :-) mąż wrócił w końcu z obozu i na szczęście nie zapowiada się żeby znowu gdzieś jechał. Dziś jedziemy do Rudy śląskiej na USG i będziemy podglądać Julcię a wczoraj wstępnie postanowiliśmy, że urządzamy oddzielny pokój dla Julci i zdecydowaliśmy o kupnie mebelków :-) oraz fotelika dla mnie i Julki do bujania takiego z wikliny. Na dodatek za oknem słoneczko już wschodzi i może w końcu będzie ładna pogoda bo wczoraj strasznie lało. :ico_haha_02:
Jak wrócę z USG to zdam relację.
Miłego dnia życzę dziewczynki :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

10 wrz 2007, 08:50

mambii82, ja mam taki fotel bujany z wikliny i jak bym miała sama kupować kupiłabym inny bo ten trzeszczy (jak to wiklina)

Ja dopiero 20 dowiem się co z moją szyjką i czy przesuwa mi się w którąś stronę termin.
Wróciłam od babci i jestem dobita jeszcze bardziej niż przed wyjazdem :ico_noniewiem: Nigdy nie dogadywałam się z moją matką a dwa dni spędzone z nią non stop to dla mnie masakra :ico_placzek: Na szczęście mam to już za sobą. Cieszę się tylko że mogłam zobaczyć się z babcią :-)
Dobrze że chociaż z wami mogę pogadać :ico_sorki:

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

10 wrz 2007, 09:15

No moja gin też sugeruje się tylko teminem z @. Ja myśle w ogóle, że u mnie to raczej później będzie, bo mi w 6 tc. jeszcze testy nie wychodziły pozytywnie, nawet te z krwi dopiero w 7 takie słabieńkie.
Też mam fotel z wikliny, może nie trzeszczy tak żeby miało to przeszkadzać ale panele rysuje i musi stać cały czas na chodniczku. Ale nie oddałaby go :ico_haha_02:
Ika202 pisze:Dawid wymyślił sobie kominek

Bomba :ico_brawa_01: też bym chciała :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

10 wrz 2007, 09:27

kilolek, ja też bym swojego nie oddała bo jest bardzo wygodny :-D Chodzi mi o to że jakbym miała sama kupować to nie kupiłabym z wilkliny. Mówisz że rysuje podłogę, kurcze będę musiała kupić chodniczek pod niego bo jak położymy szweda to nie będzie ciekawie.
Mam dziś lenia. Idę się położyć do wyrka :-D

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

10 wrz 2007, 09:33

Ja od rana :ico_duzepranko: :ico_pranko: :ico_prasowanko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość