Awatar użytkownika
Dora1
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1045
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59

31 lip 2007, 08:19

ladybird23 pisze:
A co do tych CILESTÓW to moze ta antykoncepcja tak ma działac, ze niknie ochota na seks? Nie ma seksu - nie ma ciąży :ico_oczko:
Ja miałam tak samo po Cileście ,zero ochoty na seks.Ale mi mój gin wytłumaczył ,że to jest tak ,że w kazdych tabletkach jest jakas ilośc hormonów,które powoduja hamowanie rozwoju komórki jajowej,a więc co za tym idzie nie wytwarza sie progesteron ,który powoduje podniecenie i ochote na seks :-) Czyli jak te wysterlizowane kotki nie czujemy nic ,bo nic sie nie dzieje w naszym organizmie :-) :-) Zreszta Cilest jest jednym z mocniejszych tabletek antykoncepcyjnych.Ja brałam przez jakiś czas Microgynon ,ale cały czas miała plamieniea więc odstawiłam :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: A teraz nie biore nic i własnie sie zastanawiam jak ja jeszcze nie zaszłam w ciaże :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_oczko: :ico_oczko: Oj musze sie wybrac do ginekologa :ico_oczko: :ico_oczko:

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

04 wrz 2007, 11:02

A ja mam inne pytanko choc pokrewne: dlaczego tu gdzie mieszkam (szwecja) moge decydowac pomiedzy pigulkami, plastrem, spirala, zastrzykami, NuvaRingiem i zapalka antykoncepcyjna a w Polsce sa tylko spirala, plaster i pigulki? a moze inne rzeczy tez sa tylko drogie, albo malo rozreklamowane? Przeciez pigulki (jesli chodzi o srodki hormonalne_) oddzialuja najbardziej na caly organizm (zoladek, watroba, jelita itp).... Przeciez w Polsce sa dostene leki zza granicy dlaczego nie slyszy sie o najnowoczesniejszych srodkach antykoncepcyjnych? Polityka prorodzinna panstwa? :ico_oczko: :-D

lilo

04 wrz 2007, 14:11

mama_zuzi1980 pisze:NuvaRingiem i zapalka antykoncepcyjna

U nas nie ma tylko tych dwóch, bynajmnej ja nie słyszałam, więc chyba nie jest tak źle. Zastrzyki są. Pewnie i reszta dojdzie do nas, wybór jak na razie i tak nie jest mały, ale jak mówią statystyki większość kobiet i tak nie wybiera środków hormonalnych.

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

04 wrz 2007, 18:04

http://www.narodziny.med.pl/nowe.htm
to link dla zainteresowanych. Te wiadomosci byly pisane w 2004 roku a do tej pory w Polsce wiekszosci nie ma.. Nie wierze ze to przypadek..... Kolejna bariera aby kobietom wiatr w oczy wial..... Ale to oczywiscie moje zdanie :-)

lilo

04 wrz 2007, 19:20

No częściowo te dane są już nieaktualne. Wszystko ma swoje dobre i złe strony, ja źle znoszę hormony więc jakiś "długookresowy" środek już wogóle odpada...
Zawsze byliśmy w tyle za nowościami, w tym też farmakologicznymi...
Co do teorii spiskowej to się wypowiadać nie będę...

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

04 wrz 2007, 19:28

lilo pisze:Wszystko ma swoje dobre i złe strony, ja źle znoszę hormony więc jakiś "długookresowy" środek już wogóle odpada...

rozumiem Cie doskonale. Ja np tabletek tez nie za bardzo moge, bo mnie watroba boli. Stad moje zainteresowanie innymi metodami, a ze hormonalne..... no coz daja mi poczucie bezpieczenstwa i juz. Nie wiem na co sie zdecyduje po tej ciazy.... pewnie i tak hormonki... JA juz wole ten spadek libido niz kolejna ciaze w krotkim czasie..... :ico_haha_01: Choc mam taka strukture piersi (gruczolowa) ze troche sie cykam hormonow tak na dluzsza mete. :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

11 lis 2007, 22:25

No niestety to,co jednej służy, drugiej szkodzi...właśnie, dlaczego nie robią badań przed wypisaniem recepty??? :ico_zly:
Ja brałam Microgynon i porażka...trądzik sie posypał, choć nigdy nie miałam problemów..., po 3miesiącach zmieniłam na Diane35...i też nonono, ale brałam je długo; libido poniżej zera :-D , huśtawki nastrojów, cyce jak donice...A po odstawieniu? trądzik, tłusta cera...bez sensu!
Teraz mam dylemat, co wybrać??? spirala mnie przeraża...plastry?to rpzecież też hormony, więc na pewno organizm reaguje jak po tabletach...a jeśli tablety, to jakie???

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

12 lis 2007, 11:39

No wlasnie, ja mialam sobie wszczepc taka nowosc implant podskorny z hormonami, bo wszyscy zachwalaja. a tu przedwczoraj kolezanka i odradzala, bo ona ma i caly cykl plami juz kilka miesiecy. Bez sensu. Wiec chyba jednak zdecyduje sie na spirale, tylko nie wiem czy hormonalna czy zwykla. Hormonalna bezpieczniejsza, no ale hormony... wiec roznie moze byc. A bez hormonow mniej bezpieczna ale jednak organizm nie jest chemia zatruwany no i te moje piersi tez by mialy dobrze :D Bo juz mam mastopatie wiec po co licho kusic :)

Pafi
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 08 lis 2007, 18:24

14 lis 2007, 21:03

"Implanty

Implant jest niewielką, giętką rurką (w przypadku niektórych marek są to dwie rurki) nasączoną hormonem progestagenowym, wszczepianym pod powierzchnię skóry wewnętrznej części ramienia. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Implanty muszą być wszczepiane przez lekarza. Hormon uwalnia się w bardzo niewielkich dawkach w okresie trzech lat, po czym implant się wyjmuje i wkłada się nowy. Metoda ta działa przez zahamowanie jajeczkowania i zagęszczenie śluzu w szyjce macicy, utrudniając plemnikom przedostanie się do jamy tego narządu. Płodność wraca do normy tuż po jego usunięciu.





Jaka jest skuteczność tej metody?

Implant wykazuje 99,95% skuteczność (w ciążę zajdzie 0,5 na tysiąc kobiet na rok)7, 8.

Jakie są zalety tej metody?

Implant nadaje się do stosowania przez kobiety, które pragną uzyskania długotrwałej antykoncepcji. Mogą go również używać matki karmiące piersią i kobiety nietolerujące estrogenów. Może zmniejszać nasilenie obfitych, bolesnych miesiączek.

Jakie są jej wady?

Implant czasem może być trudno usunąć. Mogą występować przemijające działania niepożądane, takie jak podrażnienia skóry w miejscu podania, nieregularne krwawienia, bóle głowy, zmiany nastroju i tkliwość piersi. Na ogół objawy te ustępują jednak po pierwszych kilku miesiącach. Niektóre kobiety mogą przybrać na wadze, a u innych miesiączki mogą się stać nieregularne po pierwszym roku. Niektóre kobiety mogą również zaobserwować korzystny wpływ implantu na skórę."

(cyt z www.your-life.pl)

nie wiem czy wogole te implanty sa dostepne w Polsce? gdzies sie doczytałam ze ze jeszcze nie.

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

14 lis 2007, 21:18

Dzieki za info. Mieszkam w Szwecji i tu sa popularne. ale w polsce z tego co wiem to chyba ich jeszcze nie ma... I sama nie wiem czy sie na to zdecydowac :ico_olaboga:

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość