mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

12 lip 2011, 14:16

ale przede wszystkim zwrócić mu uwagę
no i zwrócił jej uwagę ...i mimo woli ma jak widać inne zdanie .....
ma takie prawo cokolwiek inni nie powiedzą :ico_noniewiem:

[ Dodano: 12-07-2011, 14:18 ]
poza trym myślę że tu chodzi o zupełnie coś innego niż tylko wielki "grzech" siostry......

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

12 lip 2011, 15:05

Ja uważam że nie ma sensu namawiac kogoś na żucanie palenia straszenia i w ogóle tego trzeba chcieć samemu i tyle

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

12 lip 2011, 19:00

że rodzice musieli jej i jej męzowi mieszkanie kupic :ico_noniewiem:
a może wspomogli kredytowanie tylko, nie wiemy nic o tym, ja sobie zażartowałam z tym, ze może brat chce mieszkanie, bo tak samo to jest absurdalne jak chęć wtrącania się w jej życie. Boszeee palenie to nie koniec świata, już nie przesadzajcie, nie ona pierwsza i nie ostatnia, jak wiele z was tutaj na forum paliło papierosy w ciazy???

A własne mieszkanie nie wydaje mi sie wyznacznikiem czyjejś dojrzałości. Bo w dzisiejszych czasach i w polskich warunkach zycia wielu młodych a nawet starszych małżeństw jest wspieranych przez rodziców.

[ Dodano: 12-07-2011, 20:23 ]
aha i dodać muszę, by zaraz nie być oskarżoną o coś dziwnego, że wierzę w to iż brat chce dobrze dla siostry, jednak widok palącej ciężarnej nie jest przyjemny i w pełni go rozumiem, ale najpierw powinien porozmawiać z siostrą, pokazać artykuły na ten temat, a nawet zdjęcia usg, które są na pewno dostępne w necie o tym, jak wygląda maluszek matki palącej, czy przedstawić wymienione przez lilo skutki dla matki i dla dziecka. Sposobów na dotarcie do siostry jest wiele, a nie od razu kablowanie rodzicom, bo niby mają na nią wpływ, właśnie widać jaki skoro paląca jest i musi ukrywać się przed rodzicami mimo, że ma swoje lata i męża itp itd. Nie neguję wzburzenia brata ale sam musi wiedzieć, że palacz jeżeli nie chce rzucić to nie rzuci, koniec kropka, czy to mężczyzna, kobieta bez dzieci, z dziećmi, w ciąży czy karmiąca. Smutne ale prawdziwe - a wiem coś o tym bo sama nie pale ledwo 2 lata. I powtórzę się, by nie było, nie popieram palenia w ciąży ani w żadnej innej sytuacji!!!!!

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

15 lip 2011, 19:19

wiecie co?dopiero przeczytalam ten watek i sie wypowiem....

Moze znowu bede stronnicza ale ja zawsze patrze na ludzi obok mnie i podaje przyklady z zycia wziete i na tej podstawie przewaznie ksztaltuja sie moje poglady. Moja znajoma palila w pierwszej ciazy i ma syna ...chlopczyk jest chory...oficjalnie jest niesmialy ale golym okiem widac,ze cos jest nie tak,bo chyba nie jest normalna sprawa,ze dziecko w wieku 9 lat wola mame,zeby mu pupe wytarla po kupie,ma idywidualny tok nauczania w domu i bierze wciaz jakies leki,bardzo czesto tez choruje na oskrzela.Jak byla w ciazy z drugim dzieckiem,ja bylam w ciazy z synem,moja ciaza byla miesiac starsza od jej i ona w sylwestra uciekala ode mnie,zeby mi nie dmuchac :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: Urodzilam ja,urodzila ona - dzis moj 4 -latek jest radosnym rozrabiaka,a jej 4-latek od 2 lat jest stalym bywalcem poradni zdrowia psychicznego - leczy sie na ADHD,jak byl maly i nie zwracala na niego uwagi,to walil glowa w sciane albo uderzal glowa w blat,zeby zwrocic na siebie uwage....a i bije tego starszego :ico_sorki:

Jesli brat martwi sie o siostre,to gratuluje mu rozsadku :ico_sorki:

NICOLA_1985

15 lip 2011, 20:57

iw_rybka, napiszę tak: zgadzam się z Tobą w 100% :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

15 lip 2011, 21:32

iw_rybka, ale uważasz, ze to przez palenie w ciąży????? Ja znam też dzieci z ADHD i nawet autystyczne gdzie mama nie paliła wiec jaka przyczyna w tym wypadku??? I szczerze pierwsze słyszę by ADHD było spowodowane paleniem, oczywiście znów podkreślam, że też nie uważam za mądre by palić, pić czy ćpać itp w ciąży.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

15 lip 2011, 21:42

nie sa znane przyczyny chorob,generalnie choroba bierze sie z tego,ze cos dziala nie tak jak powinno,jak ktos jest uczulony np na pomidory i je zje - dostanie wysypke,jak dziecku ksztaltuje sie caly organizm od jednej malutkiej kropeczki - do powstania czlowieka,a mamusia poczestuje go dawka trucizny,to cos idzie nie tak....

Nie wiem czy od tego,ze palila czy nie od tego,wiem ze palila w ciazy a ma dwoje chorych dzieci,zapomnialam dodac a to dosc istotne,byla wdowa,pierwszy synek jest niezyjacego meza,drugi naszego kolegi,wiec cos tu jest nie tak :ico_noniewiem:

Ja bym wolala nie sprawdzac :ico_sorki:

NICOLA_1985

15 lip 2011, 21:46

I szczerze pierwsze słyszę by ADHD było spowodowane paleniem
palenie powoduje uszkodzenie mózgu dziecka, moze to byc tylko niedotlenienie, może to byc porażenie mózgowe, nadpobudliwośc psychoruchowa mylona czesto z ADHD - problemy ze skupianiem uwagi, problemy z uczeniem się itp, dużo chorób wychodzi później, nawet jeśli dziecko urodzi sie zupełnie zdrowe a raczej na takie wyglada to pózniej matki które plaiły w ciąży wypierają z myśli ze to przez papierosy tylko sobie wmawiaja że każdy na cos choruje nawet jesli kobieta nie paliła w ciązy.. chodzi tyko o to żeby robic wszystko aby zminimalizowac ryzyko zachorowania dziecka na jakąś chorobę

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

15 lip 2011, 21:51

chodzi tyko o to żeby robic wszystko aby zminimalizowac ryzyko zachorowania dziecka na jakąś chorobę
- dokladnie :ico_sorki:

A ja we wtorek bylam na badaniach z moim synem i szla taka mloda laska z brzuszkiem,dziewczyna szczupla a brzusio spory,wiec to juz pewnie 3 trymestr i jarala szluga,cos okropnego :ico_placzek:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

15 lip 2011, 22:52

macie racje, w zupełności się z tym zgadzam co przeczytałam, ale jakby nie jeść, nie używać, wszystkiego co szkodliwe to byśmy nic nie mogły nawet wody pić. Też uważam, że nie powinno się palić w ciąży, to super krok by nie palić wcale, ale nie można wszystkich chorób przepisywać własnie temu. No i dodam, że sa badania prowadzone co do palenia i ADHD ale nie ma bezpośrednich podstaw by sadzić, ze to jest wpływem na wystapienie ADHD u dzieci. a koleżanka iw_rybka, może coś w genach mieć nawet, sama doprowadzać dzieci do takiego stanu, być nerowową osoba itp itd. Różne czynniki wpływają na psychikę dzieci.
Tyle, ze wracajac do tematu nadal nie popieram kablowania na siostrę, fakt, że chłopak w dobrej wierze ale czy któraś z was chciałaby by ktoś im z butami w zycie właził?? Bo ja nie, i nawet jezeli z dobrymi intencjami to niestety ale w sytuacji uzależnień (bo tym jest nikotyna) mieszanie się w czyjeś zycie i jego postępowanie nie wychodzi nikomu na dobre, laska może się zdenerwować co także może zaszkodzić dziecku.
Miejmy nadzieję, że każda palaczka w tym okresie, ciaży jak i karmienia piersią jednak zmądrzeje, w ogóle powinni zabronić palenia.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość