NICOLA_1985

21 wrz 2011, 10:18

ja za PO własnie nie byłam bo oni tylko wszystko chcą prywatyzować i uważają ludzi na Śląsku za podgatunek...
dla mnie mniejszym złem jest PiS ale sama nie wiem jeszcze jaką podejmę decyzję
pewnie i tak cała gra będzie się toczyć między tymi dwiema partiami

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

21 wrz 2011, 12:35

oczywistym jest, że to PO i PiS będą się bić o stołki. PiS uwielbia afery, robią wokół siebie masę szumu, a teraz nagle jak wybory, to rolnikom obiecują złote góry-nic dziwnego, to w końcu większość ich elektoratu.
Nie wiem czy PO uważa Ślązaków za podgatunek, ale nie rozumiem w ogóle tego, że Ślązacy uważają się za Ślązaków a nie do końca za Polaków jakby Ślązak był kimś lepszym, to tak jakbym ja powiedziała, że ja jestem Wielkopolanka, bo w Wielkopolsce mieszkam, mieszkają w Polsce to tak jak i my są Polakami i tyle.
A co do prywatyzacji, może nie w każdym przypadku jest do dobre posunięcie, ale w większości tak. Prywatny przedsiębiorca zawsze z większą uwagą pilnuje swojego interesu. Taki przykład, może głupi, sklepy Społem a markety-gdzie robisz zakupy, gdzie Ci się bardziej opłaca, gdzie masz większy wybór, niższe ceny?

NICOLA_1985

21 wrz 2011, 13:46

każda partia robi aferę koło siebie bo każda chce się dostać do koryta i każda obiecuje złote góry a później jest jak jest mają 4 lata na to, zeby się nachapać w razie gdyby na następnych wyborach miał wygrać kto inny..
co do Ślązaków to nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka, ja mieszkam na śląsku ale się za ślązaka nie uznaję bo ja w zasadzie to jestem góralką ale nie obnosze się z tym i uwazam , że nikt nie powinien mówić ze jest warszawiakiem, ślazakiem, góralem, czy krakowikiem itp.. wszyscy mieszkamy w polsce i jestesmy polakami- z tym się zgodze..
ogólnie to PO uwaza, że na śląsku mieszkają zacofani ludzie, wieśniaki którzy tylko piją i nic nie robią, a górnikom chcą obicąć wszystkie dodatki, babrórki czternastki itp, mój mąż jest górnikiem ( ktoś może napisać , że dlatego obstaję za grónikami) i wiem jaka to jest niebezpieczna i ciężka praca, ja zawsze się boję, że któregoś dnia mój mąz nie wyjedzie na powierzchnię bo co chwilę sa na kopalni wypadki... a PO umniejsza ciężkość i niebezpieczność tej pracy i robi wszystko, żeby mieli gorzej... mój mąż ma zagwarantowaną pracę na 10 lat.. tak nas załatwiło PO.. i co po tych 10 latach jeśli go zwolnią???
ja nie jestem ani za PO ani za PiS ani za żadną inną partią, przeczytałam programy wyborcze i najbliższą dla mnie w swoich postanowieniach jest partia Pis, choćby ze wzgledu na to, że chcą zrezygnować z tego zeby 6 latki szły do szkoły i otoczyć większą opieką (czyt, rehabilitacje itp) dzieci niepełnosprawne.. (ja obecie rehabilituje córkę tylko prywatnie bo państwo to olewa)
kazdy wybiera według swoich potrzeb... mam tylko nadzieję, ze choćby w jakimś procencie spełnią to co piszą
chociaż tak jak pisałam sceptycznie jestem nastawiona :ico_noniewiem:

makaronik
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 18 lis 2010, 14:05

22 wrz 2011, 11:32

Prawda, wielu duzo obiecuje a mało robi

bern
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2011, 12:06

22 wrz 2011, 12:09

Mieszkam w Poznaniu, Platforma bardzo przyczyniła się do rozwoju regionu. Dawno już chyba służby mundurowe nie dostały tylu dotacji. Będę głosować na PO, na kobietę.

NICOLA_1985

22 wrz 2011, 12:30

u nas też bardzo rozwinęło się nasze miasto ale nie o rozwój miasta tutaj chodzi, o nowe baseny, siłownie czy inne atrakcje ale o ludzi bo co z tego, że budują drogi, baseny czy nowe inne wymysły skoro ludzie nie mają pracy, nie pieniędzy na to aby z tego korzystać? zajęli by się podniesieniem standardu życia ludzi , bezrobociem, podnieśliby najniższą krajową, zbudowaliby nowe przedszkola, złobki itp a nie głupotami się zajmują.,..

lilo

22 wrz 2011, 13:42

NICOLA_1985, baseny, siłownie itp. to też miejsca pracy.
Dawno już chyba służby mundurowe nie dostały tylu dotacji.
bern, wnioskuję że ty służba mundurowa???

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

22 wrz 2011, 20:31

. Dawno już chyba służby mundurowe nie dostały tylu dotacji. Będę głosować na PO, na kobietę.
- no to chyba tylko w poznaniu,bo u nas zabrali premie za swieto pulku :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:

NICOLA_1985

22 wrz 2011, 22:05

baseny, siłownie itp. to też miejsca pracy.
niby tak ale nie dla każdego u nas jest tak , że już jak powstaje obiekt to miejsca pracy sa już obsadzone przez znajomy znajomych, ciocie wujków kuzynki i całe familie.. itd..
ja jestem pracownikiem socjalnym i opiekunem osób niepełnosprawnych z zawodu i wiesz co nam powiedziały babki pracujące w mopsie jak byliśmy z całą grupą na lustracjach z zajęć???? żebyśmy po szkole nie liczyły nawet po stażu na pracę w mopsie bo one mają jeszcze swoje córki, kuzynki i resze rodziny które czekaja w kolejce na wolne stanowiska pracy.. wiec ja w zawodzie nie mam szans pracować.. tak u nas wygląda wiekszośc przyjęć do pracy jak nie masz znajomości to lipa... moja mama szuka pracy już od ponad roku, wyjeżdza za granicę aby coś dorobic i wraca aby dalej szukac pracy, składała setki podań i niby praca jest a jednak jej nie ma...

makaronik
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 18 lis 2010, 14:05

23 wrz 2011, 09:44

Wiadomo, że trudno podejmować wybór, mozecie powiedziec, że nie ma z czego wybierać, ale muszę przyznać, że np. W poznaniu, mimo wszystkich utrudnień komunikacyjnych (bardzo dużo remontów) za niecałe pół roku będzie pięknie i bezpiecznie, więc tez myślę za zagłosowaniem na PO.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość