Awatar użytkownika
sklepiksenioraPL
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 paź 2014, 15:06

Re: Żylaki kończyn dolnych

25 lut 2015, 00:27

Operacja nie jest jedyną skuteczną metodą usunięcia żylaków na nogach. Dzięki preparatom możemy zwiększyć szczelność naczyń krwionośnych i napięcie ściany żył, a także rozrzedzić krew. Zabieg skleroterapii polega na wprowadzeniu do chorej żyły środka, który wywołuje miejscowy stan zapalny i sprawia, że żyła się zarasta. Z kolei przy ablacji laserowej i termoablacji falami radiowymi, wykorzystuje się fale o różnej częstotliwości, dzięki czemu żylaki się zrastają.

Awatar użytkownika
Manila
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 06 sie 2014, 08:57

Re: Żylaki kończyn dolnych

13 mar 2015, 12:27

Ja tak samo jak Wy zdecydowałam sie na zabieg skleroterapii. Ale się bałam ,że to będzie bolało !
Na szczęscie okazało sie,ze strach ma wielkie oczy. Zabieg nie był tak straszy jak sie obawiałam. Został wykonany przez lekarza bardzo szybko oraz praktycznie bezboleśnie.
Często niewiedza jest powodem naszego strachu. Polecam zajrzeć sobie na stronę
http://skleroterapiagdansk.pl/
Na której możecie sobie o nim poczytać.

Awatar użytkownika
ekstraseniorPL
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2015, 23:26

Re: Żylaki kończyn dolnych

26 mar 2015, 23:39

Osobom poszukującym rajstop przeciw żylakowych polecam medyczne z III klasą ucisku (35-46 mmHg), które wykonała firma RelaxSan. Są one przeznaczone nawet dla osób z bardzo dużymi żylakami z zaznaczonym obrzękiem, a także dla tych z wyraźnie zaznaczoną, przewlekłą niewydolnością żylną. W 70% składają się z poliamidu, a w 30% z elastanu.

http://www.ekstrasenior.pl/sklep/produk ... assic.html
Obrazek

Awatar użytkownika
pliszkaaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 13 mar 2015, 17:24

Re: Żylaki kończyn dolnych

31 mar 2015, 19:59

A takie rajstopy to coś pomagaja? Szczerze mówiąc nie słyszałam o czymś takim, no ale szkoda wielka, zęby mówił mi o tym mój chirurg naczyniowy:D

karolinka992
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 29 sty 2015, 17:23

Re: Żylaki kończyn dolnych

05 maja 2015, 16:33

Wiadomo ze kazdy przypadek jest inny. W tych bardziej zaawansowanych stadiach choroby zapewne trzeba sięgnąć po pomoc specjalisty. W moim przypadku pojawiły się niewielkie, drobne żyłki. Zaczęłam więc czytać na ten temat (http://pieknojestwtobie.com/co-na-pajaczki-na-nogach/) i natrafiłam na diosminę. Czy któraś z was może próbowała tego i może potwierdzić skuteczność tego środka?

SamantaB
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 65
Rejestracja: 30 mar 2014, 12:27

Re: Żylaki kończyn dolnych

30 maja 2015, 19:51

Odmian żylaków jak i stadiów zaawansowania jest tyle, że tutaj to sobie możemy gadać tylko i jak ktoś się na tym nie zna to więcej zaszkodzi niż pomoże macie tutaj namiar na centrum które się tym zajmuje - http://flebonet.pl/ najlepiej się skontaktować i dowiedzieć jak sprawa wyglada. Prawda jest taka, że leczenie żylaków to obecnie nie jest żaden problem.

Kreat
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 27 mar 2013, 10:31

Re: Żylaki kończyn dolnych

31 maja 2015, 06:54

Zgadzam się, leczenie żylaków to teraz naprawdę jest sprawa, którą da się załatwić dosłownie w kilka godzin, mówie oczywiście o samym zabiegu. Najważniejsze to odpowiedenia opieka chirurga naczyniowego, który dobierze dobry zabieg.

Awatar użytkownika
Kompresjoterapia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 sie 2015, 18:23

Re: Żylaki kończyn dolnych

26 sie 2015, 18:35

Żylaki leczy się za pomocą manualnego drenażu żylno-limfatycznego, który na celu ma stymulowanie i poprawienie krążenia płynów w układzie limfatycznym organizmu. Inną metodą jest obliteracja (skleroterapia) piankowa, która polega na wstrzykiwaniu do wnętrza żylaka spienionego środka farmakologicznego. Natomiast jeśli zajdzie taka potrzeba, leczyć należy metodami chirurgicznymi w warunkach szpitalnych.

Szpileczkaaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 31 sty 2014, 13:45

Re: Żylaki kończyn dolnych

03 wrz 2015, 21:23

Leczenie żylaków moja droga "up" może się odbywać na wiele sposobów wszystko zależy od zaawansowania choroby i stanu zdrowia osoby, która ma być leczona. Sama miałam z tym problem poszłam prywatnie to leczyć (tutaj - http://www.kriocentrum.com/ ) i jestem bardzo zadowolona z efektów. Udało się większość załatwić laserem bez żadnych skomplikowanych operacji. Wszystko to kwestia wyboru dobrej kliniki która ma wiele metod w ofercie.

TakaJakaJa
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 595
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:16

Re: Żylaki kończyn dolnych

29 lut 2016, 10:49

Szczerze mówiąc - nie mam pojęcia. Przeczytacie o sposobach na opuchliznę nóg na artvocado.pl. Jest tam kilka wskazówek, które pozwolą Wam uniknąć bólu nóg. Ja się do nich stosuję.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość