Awatar użytkownika
PaulinaS
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1157
Rejestracja: 21 sty 2009, 10:51

Żylaki kończyn dolnych

12 sty 2012, 23:22

Witam :-)
Od dziecka borykam się z żylakami. Żylaki są spore, naczynka pękają i robią się krwiaki.
Ostatnio miałam zapalenie, skóra wyglądała jak jeden strup. Byłam u lekarza,
dostałam maść i tabletki (pomogły) oraz skierowanie do poradni naczyniowej. Niestety nie szło się dostać na NFZ,
na miejsce czeka się miesiącami. Prywatnie to koszt 300 zł jak nie więcej (pierwszej wizyty wraz z badaniami)
Nie stać nas na razie, leki też nie są tanie :ico_noniewiem:
Czy któraś z Was miała operację i czy może było to w krakowskim szpitalu Bonifratrów??
ile czasu trwa operacja, znieczulenie miejscowe czy inne? jak długo trzeba chodzić o kulach (słyszałam że miesiąc) i czy w ogóle mozna ...
Z góry dzięki za odpowiedzi :-)

NICOLA_1985

13 sty 2012, 12:39

ja też mam ten sam problem :ico_olaboga: :ico_noniewiem: i też czeka mnie operacja z tego co tłumaczył mi lekarz to w szpitalu leży się kilka dni a później do domu wraca się już "na chodzie " nic nie mówił o chodzeniu o kulach :ico_noniewiem: tylko o tym , ze trzeba będzie kilka miesiecy nosić rajstopy uciskowe , na samą myśl się trochę boję... :ico_chory: odkładam wizytę z usg doplerowskim kwalifikującym do operacji a miałam sie zgłosić jak tylko skoncze karmić syna piersią :ico_noniewiem: trochee pokrzyżował mi plany wyjazd mojej mamy i nawet jakbym chciaa isc to nie mam za bardzo komu dzieci na kilka dni zostawić :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
PaulinaS
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1157
Rejestracja: 21 sty 2009, 10:51

13 sty 2012, 15:45

nicola a bierzesz jakieś leki, może stosujesz maści?? jesli tak to jakie :ico_sorki:

Pacjentka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2012, 17:44

13 sty 2012, 17:55

Witam serdecznie,

Ja dużo czytałam o różnych metodach. Byłam u fajnego angiologa niedaleko od siebie, w Grodzisku Mazowiecki, on polecił mi laserowe usuwanie - nie trzeba leżeć w szpitalu i nie ma się blizn po tym. Czekam na wizytę teraz.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

13 sty 2012, 21:23

A ja właśnie już jestem po wizycie i mam nawet ustalony termin operacji laserem :-) Ale chyba go przesunę.
Mnie wyszedł żylak po ciąży. Udałam się więc do internisty i dostałam skierowanie do chirurga naczyniowego. Dziwię się, że musisz PaulinaS czekać miesiącami na wizytę. Ja zapisałam się w dwa miejsca wstępnie i wizyty wypadały 2-3 tygodnie później. Ale nie skorzystałam w końcu z żadnej, bo mój wujek-onkolog dał mi namiar na świetnego specjalistę w tej dziedzinie i uderzyłam od razu do Niego. I nie żałuję. Podobnie jak Pacjentce, polecił mi mój lekarz operację laserową. Niestety nie każdy się na nią kwalifikuje, jest to ok 75% osób z żylakami. Laserem mogą być leczone osoby, u których żylaki są następstwem niewydolności żyły odpiszczelowej.
Sam zabieg - rewelacja! Nie ma cięć i blizn. Przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych, a nie szpitalnych, więc po krótkiej obserwacji jedzie się do domu. Na następny dzień wraca się do normalnej aktywności, nie ma długiego czasu rekonwalescencji... Nawet można być matką karmiącą :-) tak jak w moim przypadku :-)
Do tego laser cechuje wyższa skuteczność, no i zabieg krótko trwa, tzn bodajże 40min przygotowanie do zabiegu i 2-4 min sama operacja. No i stosowane jest znieczulenie tylko miejscowe.
Porównując, z normalną operacją chirurgiczną:
- wymaga zostania w szpitalu, zdaje się 3 doby, ale to pewnie zależy od stanu po operacji
- wymaga znieczulenia ogólnego
- wiele cięć, potem blizny
- długa rekonwalescencja, opuchnięcia, zasinienia, zaburzenia czucia

A tutaj opis jak wygląda operacja chirurgiczna, tzn stripping:

rozcięcie uda w okolicy kolana, wypreparowanie dolnego odcinak żyły, rozcięcie w pachwinie, wypreparowanie i podwiązanie żyły, wprowadzenie do żyły cewnika ( przez rozcięcie w pachwinie), przeprowadzenie go przez całą żyłę do okolicy kolana, przymocowanie do cewnika krawędzi żyły i poprzez pociągnięcie (żyła wciągana jest do swojego środka jak przewlekany na lewą stronę rękaw) i wyrwanie jej na całej długości aż do kolana a kiedyś nawet do kostki ! Podczas wyrywania żyła stawia opór, blokuje się, często wymagane są dodatkowe nacięcia. Wyrywanie żyły powoduje często uszkodzenie okolicznych tkanek co skutkuje bólem w okresie pooperacyjnym i długim okresem rekonwalescencji. Do tego wszystkie konsekwencje znieczulenia ogólnego, bez którego stripping jest bardzo trudny do przeprowadzenia.

Oczywiście, jedynym minusem operacji laserowej jest to, że nie jest refundowana, trzeba ją przeprowadzić prywatnie...
Ja jestem z okolic Łodzi, ale sprawdzałam i w Krakowie w szpitalu Bonifratów są również przeprowadzane operacje laserem EVLT :-)
W ogóle polecam stronkę twojenogi.pl

I gdybyś miała jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem :-)

Awatar użytkownika
PaulinaS
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1157
Rejestracja: 21 sty 2009, 10:51

13 sty 2012, 22:52

Dzięki dziewczyny za informację :ico_sorki: teraz muszę się zastanowić co dalej. Skierowanie mi przepadło, bo pół roku minęło :ico_noniewiem: mogłam w innych szpitalach szukać miejsc,ale wolałam szczególnie do Bonifratrów - ponoć najlepiej tam jeśli o zylaki chodzi.
Mogłam równiez jako dziecko mieć operację, pamiętam jak mnie wtedy lekarz wystraszył tymi swoimi sformułowaniami :ico_olaboga: , tym że miesiącami o kulach, podwiązaniem zył w pachwinach i nie chciałam iść, bałam się. Teraz muszę. Podobno lepiej mieć operację jak nie ma lata, że lepiej się goi wszystko :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

13 sty 2012, 23:00

PaulinaS, no niestety trzeba się za to wziąć, cóż zrobić :-)
Ja wybrałam się do lekarza głównie po to, by się dowiedzieć kiedy taką operację przejść, czy przed kolejną ciążą, czy dopiero po niej. No i mój naczyniowiec stwierdził, że absolutnie najpierw operacja, potem druga ciąża. Oczywiście mówię tutaj o laserze, bo po nim można już tydzień po zachodzić w ciążę :-)
W każdym razie jeśli przekładasz już tak długo tą operację, to czas najwyższy się za nią wziąć... nie wiem jak rozległe masz żylaki, ale im dłużej czekasz tym gorzej.
Powodzonka! :-)

Awatar użytkownika
PaulinaS
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1157
Rejestracja: 21 sty 2009, 10:51

13 sty 2012, 23:15

karo trzeba, trzeba ... albo rybki albo akwarium
A ile taka laserowa operacja kosztuje?? i czy to cena za jedną nogę czy np. za 2 jeśli ktoś ma na dwóch
Dałaś mi do myślenia z tym laserem :ico_sorki:

[ Dodano: 13-01-2012, 22:20 ]
bo po nim można już tydzień po zachodzić w ciążę :-)
-oooo ja na razie dziękuję, wolę odczekać i zająć się sobą tzn. zadbać o siebie np. usunąć żylaki, schudnąć wizyty u wszelakich lekarzy itp. Przy 3 dzieci to człowiek nie miał by czasu do dentysty się wybrać, a co tu o operacji zylaków mówić - jak na razie metodą chirurgiczną, ną laserową raczej nie stać. Juz nazwa wskazuje że cena pewnie ponad 2000 :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

13 sty 2012, 23:31

Kochana, nie za tanio. Dokładnie nie wiem, bo ten mój lekarz potraktował mnie ulgowo,ze względu na znajomość z moim wujkiem - lekarzem (razem pracują). Powiedział, że wyniesie mnie to 2500zł i obejmuje to operację na lewą nogę, na prawej nastrzykiwanie (tzw. skleroterapia) i wizyty kontrolne.
Sporo, wiem, ale jak dla mnie warto, bo lepsze efekty, mniejsza ingerencja, no i szybko, bez bólu i problemów po... A ja jestem jeszcze mamą karmiącą, więc to najlepsze wyjście.

A na prawej nodze wszystkie żyły mam wydolne, ale jedna jest taka widoczna i dlatego będę miała to nastrzykiwanie, bo dzięki niemu żyły się uleczają.

Awatar użytkownika
PaulinaS
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1157
Rejestracja: 21 sty 2009, 10:51

13 sty 2012, 23:38

no liczą sobie za to liczą, najlepiej to jak się lekarza zapytam ile u nich. Muszę najpierw po skierowanie iść, może teraz uda się szybciej miejsce załatwić :ico_sorki:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość