Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

25 kwie 2007, 08:55

Musze wam powiedzie że moja mam bedąc ze mną i moją siostrą w ciąży również paliła :ico_noniewiem: i mimo to oni ja ani moja siostra nie palimy nałogowo ;)

Elzunia
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 430
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:27

25 kwie 2007, 09:16

Ja z Pawlem nie palilam( odrzucilo mnie samoistnie od razu). Pawel urodzil sie w terminie z waga 2800! Do dzis ( ma juz 10 lat) choruje bardzo czesto, ma astme...jest bardzo delikatny/. Zaznacze,ze karmilam Go piersia do 4-tego roku zycia. Dlatego nie ma reguly, w wiekszosci wszystko zalezy od genetyki...Nie powiem,ze palenie nie ma wplywu na plod, bo ma!I lepiej nie palic w ciazy ! Ale nie wszystkie dzieci rodzace sie z niedowaga to skutek palenia papierosow..Pawel jest tego przykladem!

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

25 kwie 2007, 09:52

eve.ok pisze:Teraz na rzucanie jest już zdecydowanie za późno (mogłoby to dla dziecka, tez już w jakiś sposób uzależnionego być rodzajem szoku) , ale na ograniczenie np. do jednego dziennie nie

no co ty?? nie jest wcale za pozno.jaki szok?? ze w koncu czyste powietrze w plucahch?? ja nie palilam dlugo ale juz sporo-dochodzilo do 2 paczek dziennie. ale jak tylko zaszlam w ciaze to mnie odrzucilo..na szcescie. karmie piersia i wdzieczna za to jestem bo dzieki temu nie pale. kusi mnie strasznie ale nie chce truc dzidzi! dlatego bede karmic jak najdluzej! :-D
magda26 pisze:dziecko znajdujące się w łonie matki palącej papierosy jest jakby zamknięte w zadymionym pomieszczeniu bez możliwości wyboru

super powiedziane-dziala na wyobraznie. wiem ze to nie jest z gory powiedziane ze dziecko palacza na pewno bedzie chore od razu.ale pamietajcie ze to nie widac od razu.mozna wogole tego nie kojarzyc.no i to prawda ze nie tylko palenie powoduje niedowage i rozne choroby.ale po co ryzykowac? truc dziecko i siebie? pomyslcie tez o tym ze szybciej sie starzejecie palac i wasze dziecko jak dorosnie bedzie sie wstydzic ze jego mama wyglada jak babcia i na dodatek strasznie smierdzi :ico_chory: :ico_zly:

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

25 kwie 2007, 10:29

dokladnie,to ze jedno dziecko urodzi sie zdrowe,nie znaczy,ze innemu to nie zaszkodzi ...to taka ruletka i cena jest zdrowie naszego dziecka,wiec chyba warto zrezygnowac na okres ciazy i karmienia...moja mama jest palaczka i tez jej ciezko wytrzymac,ale w ciazy zawsze przestawala palic ...na poczatku ciazy nie wiedzac o niej zapalilam moze kilka papierosow i do tej pory mam wyrzuty sumienia...

katrin
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1971
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:29

25 kwie 2007, 10:35

Moja mama palila w ciazy i zadnej z nas nie donosila nawet do 35 tygodnia(mam jeszcze dwie siostry).Ja na szczescie nie pale , wiec nie mam tego problemu.Wiem, ze chore dziecko moze urodzic sie kazdej kobiecie, ale tej palacej ryzyko jest duzo wieksze i zadnym argumentem na przyzwolenie palenia nie moze byc fakt, ze niektorym palaczkom udaje sie urodzic zdrowe dziecko.Mysle, ze ciaza to iealny czas na probe rzucenia nalogu, bo jesli nie potrafimy tego zrobic dl siebie to dla tego kochanego kruszka w brzuch na pewno predzej.Jak widac z niektorych postow niektorym dziewczynom sie udalo-gratuluje.

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

25 kwie 2007, 10:37

Ja też się cieszę nie palę nałogowo zapalę sonie 1 papierosa na miesiąc a nieraz nawet nie! Cieszę się że nigdy mnie to nie wciągnęło :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

25 kwie 2007, 10:41

ja równiez uwazam ze nigdy nie jest za pozno
gdzies czytalam ze nawet jak sie rzuci kolo 30t to malenstwo ma lepsze warunki

moje skromne zdanie jest takie że palenie w ciazy to poprostu tak jakby po urodzeniu dziecka stac nad jego łózeczkiem i odpalac faje za fają chociaż to i tak bedzie bardziej rozzedzone

dziewczyny które pala w ciazy
BŁAGAM WAS RZUCCIE JAK NAJSZYBCIEJ TO NAPRAWDE NIE JEST TRUDNE TYLKO TRZEBA CHCIEC A NIE SZUKAĆ DLA SIEBIE USPRAWIEDLIWIENIA!!!!!!

ja juz w ciazy broniłam sie i uwierzcie stres był okrutny (a wiodomo to dla palacza super wymówka) i chociaż myslałam zeby zapalic to nie zrobiłam tego

[ Dodano: 2007-04-25, 10:44 ]
katrin pisze:Mysle, ze ciaza to iealny czas na probe rzucenia nalogu, bo jesli nie potrafimy tego zrobic dl siebie to dla tego kochanego kruszka w brzuch na pewno predzej

swiete slowa chociaz ja sie obawiam powrotu do nalogu po karmieniu ale obiecałam sobie że bede silna jak juz tyle wytrzymałam!!!!!
najgorsze jest to że mnie poprostu fajki smakuja
chociaz ciekawe jak teraz moze juz nie
ale nie bede sprawdzac :)

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

25 kwie 2007, 10:44

jagodka24, popieram cie w 100% !!!Masz 100% rację!!!!

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

25 kwie 2007, 10:48

Izunia pisze:popieram cie w 100% !!!Masz 100% rację

ciesze sie
a z drugiej strony rozumiem dziewczyny które maja problem z rzuceniem bo ja sama nie spodziewałam sie że mi sie uda
ale pamietajcie że przemawia przez was NAŁÓG!!!!!!! i podopowiada PAL, PAL przeciez to ci nie zaszkodzi jeden czy dwa dziennie

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

25 kwie 2007, 10:50

Ja w pierwszej ciazy nie palilam ani teraz nie pale, ale kurcze jak to jest ze mnie caly czas ciagnie do tej trucizny to ja nie wiem.... :ico_olaboga: Przypuszczam ze jak przestane karmic piersia to predzej czy pozniej znow wpadne w szpony nalogu, pociagajac za soba meza.... :ico_puknij: Wiecie co? chcialabym bardzo aby wprowadzili w Polsce absolutny zakaz palenia w restauracjach i knajpach. W Szwecji moge isc do kazdej knajpy, pubu, kawiarni na kawe bez ryzyka ze poczuje choc nikla ilosc dymu... Wiele mamusiek z wozeczkami spotyka sie na kawce przedpoludniem a dzieciaczki w skarpetkach grasuja kolo stolikow. Super to wyglada. :ico_brawa_01:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość