Awatar użytkownika
ParycjaWR
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 131
Rejestracja: 14 lip 2013, 18:54

Re: Po jakim czasie trzeba zacząć się martwić?

27 maja 2014, 18:10

Często przeszkodą w zajściu w ciąże może być choroba. Ja na przykład czytałam ostatnio ten artykuł odnośnie trudności w zajściu w ciąże związaną z chlamydiozą. Nazwa tego schorzenia pochodzi od nazwy bakterii wewnątrzkomórkowych odpowiedzialnych w dużej mierze za poronienia u kobiet i liczne stany zapalne. Stany zapalne w organizmie kobiety to najczęstsze objawy tej choroby, będące przyczyną niepłodności u kobiet.

Awatar użytkownika
ZostanRodzicem
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 29 lip 2014, 13:26

Re: Po jakim czasie trzeba zacząć się martwić?

06 sie 2014, 14:33

Medyczna wiedza na ten temat, czyli rekomendacje Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu mówią, że diagnostykę niepłodności lekarz powinien rozpocząć po roku regularnego współżycia pary bez stosowania antykoncepcji. Wskazaniami do wcześniejszej diagnostyki są np. wiek kobiety powyżej 35 lat, zaburzenia miesiączkowania, złe wyniki nasienia partnera. Pamiętaj jednak, że ocenić to powinien lekarz, dlatego zawsze warto zgłosić się do niego przed rozpoczęciem starań, ponieważ zaleci on odpowiednią dietę, suplementację i oceni czy występują ww. wskazania. Koniecznie powinno się też zgłosić do lekarza jeżeli zauważy się u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy.

berry
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 26 lip 2014, 13:28

Re: Po jakim czasie trzeba zacząć się martwić?

21 sie 2014, 14:13

Tak jest, nie ma c zwlekać z lekarzem, bo moze być jesccze gorzej.

Basia01
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 95
Rejestracja: 22 sie 2014, 10:54

Re: Po jakim czasie trzeba zacząć się martwić?

03 paź 2014, 14:35

ja się niby nie martwię, ale jest mi przykro i dlatego robię co w mojej mocy i stad te zioła na owulacje od baby and mama med, wierzę, ze mi pomogą i nie bęe musiała korzystać z leków albo jakiś specjalistycznych zabiegów...ale wolę wspomóc sie już teraz i uregulować cykl póki czas na takie mało inwazyjne sposoby na zajście w ciążę

weronika36
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2014, 12:18

Re: Po jakim czasie trzeba zacząć się martwić?

30 paź 2014, 12:24

Lekarze twierdza, że jeśli do 2 lat nic to trzeba się przepadać u specjalisty ale to jeszcze nie oznacza że coś jest nie tak...no niestety zajście w ciąże nie jest takie łatwe jak się wydaje...

===============
Tanio obiady z dowozem kraków

danek73
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 01 mar 2015, 22:58

Re: Po jakim czasie trzeba zacząć się martwić?

01 mar 2015, 23:04

Potwierdzam: jak się nie może od lat zajść w ciążę, nie zabezpieczając się i regularnie współżyjąc, to idzie się do dobrego specjalisty. Jeśli para chce mieć naprawdę dziecko, musi się przebadać i to obydwoje, żeby nie było żadnych wątpliwości, kto ma problemy z płodnością. Nie brak klinik, w których robią kompleksowe badania parom. Myśmy z mężem oboje się przebadali w Invimedzie w Gdyni. Dzięki nim będziemy próbować IVF.

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: Po jakim czasie trzeba zacząć się martwić?

26 mar 2015, 21:53

Myślę, że już po kilku miesiacacah starań warto wybrać się do specjalisty.

semirka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 204
Rejestracja: 07 paź 2014, 10:31

Re: Po jakim czasie trzeba zacząć się martwić?

05 maja 2015, 12:31

Dokładnie nie ma na co czekać, ponieważ dobry ginekolog w warszawie zawsze Was pokieruje i doradzi jakie badania warto na wstępie wykonać. Czasami są minimalne przeszkody, które lekami da się wyeliminować. A czekając tylko się pogłębiasz w oczekiwaniach i depresji z tym związanej.

olszewska
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 04 mar 2015, 01:15

Re: Po jakim czasie trzeba zacząć się martwić?

16 lip 2015, 20:54

Ja bym się w Twoje sytuacji nie odważyła na dziecko. To czasu kiedy nie przestanie całkowicie pić, nie ma co leczyć niepłodności. Jak przestanie i będziesz pewna, że do tego nie wróci, to wtedy szukaj kontaktu, gdzie leczyć niepłodność. W Krakowie np. najlepsze jest Centrum Medyczne Macierzyństwo. Tam też robią wszystkie badania i nawet zapłodnienie invitro. Jak chcesz wiedzieć ile to kosztuje, to zajrzyj tu: http://macierzynstwo.com.pl/ile-kosztuje-in-vitro/

szarlottka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 264
Rejestracja: 13 sie 2013, 15:54

Re: Po jakim czasie trzeba zacząć się martwić?

28 sie 2015, 21:17

Moim zdaniem nie ma co zwlekać z wizytą u lekarza. Poszuka dobrego ginekologa i zacznij leczenie. Z tego co wiem w Warszawie bardzo dobrzy są lekarze z http://medichouse.pl/specjalista/ginekolog-warszawa/ Mają za sobą wiele lat doświadczenia i sporo wiedzą na temat niepłodności. Poza tym sprzęt w tej klinice jest bardzo nowoczesny.

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość