Awatar użytkownika
Suzzanna
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 25 lut 2019, 10:12

Re: Grzybica pochwy

29 kwie 2019, 13:45

Ostatnio słyszałam, ze dość głośno było o wkładaniu sobie ząbka czosnku do pochwy -DZIEWCZYNY NIE RÓBCIE TEGO! To szkodliwe, także żeby nikomu takie pomysły nie wpadły do głowy!

Konuszka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 76
Rejestracja: 23 paź 2018, 21:44

Re: Grzybica pochwy

21 cze 2019, 21:12

Mój ginekolog mnie wysłał właśnie przy okazji grzybicy na komplet badań w tym na hpv no i niestety okazało się że mam wirusa, ale na szczęście teraz można działać i jest taki żel papilocare który pomaga w leczeniu efektów schorzenia

Jajeczko
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 12 cze 2018, 00:13

Re: Grzybica pochwy

30 wrz 2019, 19:25

Lol, że czosnek wkładać do pochwy to pierwszy raz słyszę. Co za głupi pomysł.. Zamiast wydac te kilkanaście złotych na jakiś specjalny krem z apteki, to czosnek sobie wkładać.. Boożee, masakra. ;o No ale tak to jest, bo kobiety wstydzą się mówić o takich infekcjach, a sa one na porządku dziennym. Moja doktor Barbara Blicharczyk również najpierw wykonała parę badań, a później przepisała leki i mi przeszło.

Awatar użytkownika
CrazyCat
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:34

Re: Grzybica pochwy

15 paź 2019, 11:27

No i mnie dopadł ten problem :O Mam wrazenie, że kiedyś przechodziło mi o wiele szybciej, wystarczył zwykly clotrimazol, na razie biorę Flumycon doustnie (dodam, że moj facet również bierze) oboje również smarujemy się kremem i teraz nam kolejny nawrót :( Już myslałam, że koniec ale znowu mnie piecze i mam wrażenie, że bardziej. No i co robić? Dalej leczyć sie samodzielnie czy jednak wybrać się gina po jakiś antybiotyk?

Awatar użytkownika
Bialadama
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 266
Rejestracja: 16 sie 2012, 10:31

Re: Grzybica pochwy

17 paź 2019, 10:20

Nie wiem czy trzymasz dietę ale codzienne jedzenie jogurtow czy kefirów pomaga, sama mam mniejszy problem z zapaleniami, a kiedyś miewałam częste nawroty. Wiem, że niektóre osoby się tym podmywają ale ja nie próbowałam.Ogólnie to nie zaszkodziłoby Ci wybrać się do gina, tylko nie wiem czy sens jest iść z pustymi rękami, dobrze byłoby zrobić sobie badania na drożdżycę i dzieki temu lekarz przypisze Ci odpowidnie leki, które będą leczyły konkretnie dany problem.

Awatar użytkownika
CrazyCat
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:34

Re: Grzybica pochwy

18 paź 2019, 08:40

No ale nie mam skierowania. Do lekarza rodzinnego na razie nie mogę się wybrać bo nie mam przypisanej przychodni :(

Awatar użytkownika
Bialadama
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 266
Rejestracja: 16 sie 2012, 10:31

Re: Grzybica pochwy

18 paź 2019, 09:12

NIe musisz mieć skierowanie. No chyba, że chcesz wybrać się na fundusz, ale wiem z doświadczenia, że lekarze na fundusz są dość niechętni jeśli chodzi o kwestie przypisywania skierowań na badania (niestety). A prywatnie możesz sobie wykonać praktycznie każde badanie. NIe musisz się nawet wybierać na badanie do laboratorium, ale możesz sobie zamówić taki zestaw do domu, na stronie: https://drwenerolog.pl/produkt/test-dro ... kandydoza/ . Potem wzywasz kuriera i ten zawozi Ci ten mateirał do laboratorium, będzesz miała przynajmniej z czym wybrać się do lekarza. Nie ma sensu płacić za wizytę raz, potem na wizycie lekarza pewnie przypisze Ci leki, te nie pomoga to wtedy wyśle Cie na badania.

Awatar użytkownika
CrazyCat
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:34

Re: Grzybica pochwy

21 paź 2019, 09:29

Chyba tak zrobię bo już nie wytrzymuje. Swoją drogą czy u faceta może grzybica przebiegac bezobjawowo? Tak jak pisałam, leczymy się oboje ale mam wrażenie, ze to ja odczuwam takie negatywne objawy a on nie :(

Awatar użytkownika
Bialadama
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 266
Rejestracja: 16 sie 2012, 10:31

Re: Grzybica pochwy

22 paź 2019, 13:48

Jak najbardziej, ogólnie u wielu kobiet choroba moze przebiegać bezobjawowo, podobnie jak u mężczyzn.NIektórzy cierpią. Przez to często jeden partner sie leczy, drugi sie nie leczy i zarażają się nawzajem. Bo po prostu jedna osoba myśli, ze nie jest chora a tak naprawdę chora jest. Dobrze, że leczycie się oboje, polecam nie rezygnować z terapii do czasu aż ustąpią u Ciebie wszystkie objawy.

serenada
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 65
Rejestracja: 21 cze 2017, 11:17

Re: Grzybica pochwy

04 gru 2019, 11:38

Wiele Pań boryka się z tym problemem. Tylko wizyta u lekarza Ci pomoże, a pewno dostaniesz leki typu globulki. Nic się nie martw, to da się szybko zaleczyć ;) Mogę Ci polecić dobrego ginekologa z Warszawy. Przyjmuje w klinice U LEKARZY. Zapisz się do dr Magdaleny Smyki.

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość