Awatar użytkownika
Dora1
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1045
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59

23 sty 2008, 14:17

A ja polecam książki Paulo Coelho -jezeli ktos lubi takie książki,bo jego albo sie lubi ,albo nie :''Być jak płynąca rzeka''-piękne mysli i impresje ,warto przeczytać,''Alchemik''.
Roma Ligocka-''Dziewczynka w czerwonym płaszczyku''-historia o Holokaauście ,o kobiecie ,która przeżyła getto
Gabriel Garcia Marquez-Rzecz o mych smutnych dziwkach''-miłość platoniczna ,sama nie wiem jak ja określić -starca do pięknej młodej dziewczyny
Lisa See-''Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz''-historia Chin i przyjaźń pomiędzy kobietami ,bardzo piekna polecam :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
pachuc1979
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 26 wrz 2007, 11:44

30 sty 2008, 16:29

Właśnie zabrałam się za szybką lekturkę "Jeszcze raz", sprawdzam co lepsze: film czy książka (która powstała na podstawie scenariusza filmowego). Słyszałam że film tym razem wygrywa :-)

Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

08 lut 2008, 14:47

Dora1 pisze:Roma Ligocka-''Dziewczynka w czerwonym płaszczyku''-historia o Holokaauście ,o kobiecie ,która przeżyła getto


Ja też polecam tę książkę, jak również W. Hugo "Katedra Maryi Panny w Paryzu"
Teraz czytam "Dom na klifie" Moniki Szwai, moze byc :-D

Awatar użytkownika
czarnulka lbn
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 260
Rejestracja: 16 gru 2007, 01:28

08 lut 2008, 22:30

polecam "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakova "Upoważnienie do szczęścia" Katzryna Grochola

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

08 lut 2008, 23:40

A ja bym cos przeczytała ale nie mam czasu ani siły... :ico_nienie: :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Lia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 546
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:06

12 lut 2008, 22:35

a ja aktualnie po raz setny chyba wracam do czytania sagi o LL

Awatar użytkownika
Wronka
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 329
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:02

13 lut 2008, 12:20

Kobiety skończyłam czytać i polecam- genialne, lekkie z humorem, że jak czytacie to suię Wam buźka sama otwiera ze śmiechu:

na pierwszymmiejscu:

Judy Goldstein, Sebastian Stuard
"Najdroższe dzieciaki "

Obrazek
Kolejna złośliwa, pełna inteligentnego humoru i trafnych obserwacji powieść dla wielbicielek książek spod znaku "Diabeł ubiera się u Prady" i "Niania w Nowym Jorku".

Shelley Green właśnie skończyła pediatrię z wyróżnieniem i zaręczyła się z nauczycielem z Brooklynu. Wciąż zastanawia się, ile jeszcze szczebli zawodowej kariery musi pokonać, aby któregoś dnia otworzyć własną praktykę. Odpowiedź na to pytanie przychodzi znienacka, gdy propozycję pracy składa jej dr Marge Mueller, właścicielka słynnej ekskluzywnej przychodni dziecięcej Madison Pediatrics. Od tej chwili Shelley wkracza w świat, w którym kilkumiesięczne dzieci ubiera się u najlepszych projektantów, a kilkuletnie - umawia na manicure w markowych salonach kosmetycznych. Dla narzeczonego-idealisty nowy styl życia przyszłej żony jest sporym szokiem.

onet.,pl

i na drugim też pełna humoru ale i cięższa ciut z zakończeniem innym niż w pierwszej,pewnie znany jest Wam film:

Obrazek

Diabeł ubiera się u Prady - Lauren Weisberger

Andrea Sachs, dziewczyna z małego miasteczka, poszukuje w Nowym Jorku pracy w branży dziennikarskiej. Nieoczekiwanie zdobywa posadę asystentki wpływowej redaktor naczelnej jednego z najbardziej prestiżowych pism zajmujących się modą. Szybko przekonuje się, że jej przełożona to klasyczny szef "z piekła rodem". Andrea żyje w straszliwym stresie, wiedząc, że jeśli przetrwa rok, zostanie zaprotegowana do pracy w dowolnie wybranej gazecie.


wp.pl

Awatar użytkownika
biedroneczka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:36

14 lut 2008, 16:23

ojjj dawno mnie tu nie było :ico_noniewiem:

Niedawno skończyłam nareszcie (czytałam tylko w pociągu) "Komórkę" Kinga i powiem szczerze - nie zachwyciła mnie tak bardzo. Dosyć makabryczna i raczej nie powoduje napięcia, itp, a na to liczyłam.

Awatar użytkownika
pachuc1979
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 26 wrz 2007, 11:44

19 lut 2008, 21:59

No i skończyłam dziś kolejną pozycję "Koniec pieśni" mongolskiego autora Galsana Tschinga. Najciekawsze, że pisze on ponoć z wielkim powodzeniem po niemiecku i tam jest mocno rozpoznawalny. Wcale mnie to nie dziwi, bo po lekturze jego książki, jestem zauroczona jego naturalnym stylem, a nawet podejściem do opisywanego swiata, który akurat w tym przypadku stanowił świat lat dziecinnych. Jednym słowem to trzeba przeczytać.

Awatar użytkownika
Wronka
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 329
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:02

19 lut 2008, 22:39

mama-emilki pisze:Wronka, opis tej pierwszej książki brzmi interesująco


Gorącopolecam. jestem po odwiedzinach dzisiaj biblioteki i mam nowe ksiazki, jak sie rozczytam to dam znac czy warto ;)

[ Dodano: 2008-02-20, 21:20 ]
EXLIBRIS Ross King

Wezwanie do odległej wiejskiej posiadłości to dla Isaaca Inchbolda, londyńskiego księgarza i antykwariusza, początek odysei przez siedemnastowieczną Europę.

Zniszczony podczas wojny domowej księgozbiór, który podjął się odtworzyć, ma swoje źródło w Pradze – raju alchemików. Szukając zaginionego dzieła hermetystów, Inchbold staje się wbrew woli pionkiem w śmiertelnie niebezpiecznej rozgrywce, w której karty rozdają najwięksi współcześni szpiedzy, przemytnicy i fałszerze.


Obrazek
Czytam szósty rozdział,książka reklamowana jako coś podobnego do Kodu da Vinciego jednak dla mnie zupełnie inna od tamtej, ale fajna cos jak krymiinał z 17 wieku, zagdki i tajemnice, nie jest źle, przyjemnie sie czyta ;)

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość