NaturaBio
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2018, 19:57

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

09 maja 2018, 20:08

Badanie okresowe, podstawowe powinno się - przynajmniej według mnie - wykonywać z 2-3 razy w roku, tak żeby mieć pewność, że nic "nas nie bierze".

Awatar użytkownika
byny
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 20 maja 2018, 13:18

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

22 maja 2018, 18:46

A może warto zostawić specjaliście ten temat? Moim zdaniem to jest dość dobre rozwiązanie ;)

Jewellinnkaa1
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 164
Rejestracja: 27 paź 2016, 11:35

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

14 cze 2018, 12:54

Takie regularne badania warto robić już w pewnym wieku. Lekarz sam nas skieruje. Jeśli jednak mamy podejrzane objawy, np. ciągłe zmęczenie bez wyraźnej przyczyny lub złe samopoczucie od dłuższego czasu to warto zwrócić się z prośbą do internisty np. o skierowanie na badania laboratoryjne: https://multimed.pl/badania/

luiza30
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 09 cze 2018, 21:08

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

22 cze 2018, 21:42

co 3-4 miesiące. W takich odstępach czasu robię badania kontrolne związane z tarczycą. I zawsze wtedy robię sobie od razu morfologię, za jednym pobieraniem :)

jablonka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 01 wrz 2017, 20:19

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

11 wrz 2018, 17:29

Ja robię tak z dwa razy w roku, mam pakiet medyczny w lux medzie i tam przez internetowy portal pacjenta sprawdzę też swoje wszystkie wyniki, fajna rzecz i bardzo przydatna.

dott
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 152
Rejestracja: 09 gru 2012, 20:35

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

12 paź 2018, 11:02

Tak, ja robię badania dość często bo u mnie w pracy się tego pilnuje i mamy badania okresowe. Poza tym firma w której pracuje bierze udział w różnych programach prozdrowotnych i stąd też dowiedziałam się o kampanii Zdrowa Jesień którą organizują teraz laboratoria Diagnostyka, namówiłam rodziców na te badania, pobrałam nawet kupony rabatowe ze strony www.zdrowajesien.diag.pl

Awatar użytkownika
nikka12
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 175
Rejestracja: 25 maja 2012, 09:06

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

05 lut 2019, 19:10

U mnie też badania to podstawa, przynajmniej raz w roku je robię w Panaceum przy Jana Pawła II, są najlepsi w stolicy i zawsze dokładnie robią te analizy, w przychodni rejonowej to różnie z tym bywa

Awatar użytkownika
goldi
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 103
Rejestracja: 16 gru 2016, 13:31

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

11 lut 2019, 10:41

ja akurat dość często ze względu na to że uprawiam czynnie sport, biorę udział w maratonach etc. przed każdymi zawodami w zasadzie robię badania. serce badam w pracowni rezonansu Wizja V we Wrześni

calineczkka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 28 sie 2018, 10:24

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

24 lut 2019, 19:19

Regularnie robię badania, tak żeby jak co to to zostałoy wykryte i żebym mogła podjąć lecznie. Ale na szczęście zawsze badania wychodzą mi prawidłowo, zresztą wykonuję je w najlepszej placówce bo w medicover. Mam dostęp do lekarzy tam z pracy, bo prawcodawca wykupił dla wszystkich pakiety medyczne, co jest fajną rzeczą i też bardzo motywuje do jeszcze lepszego dbania o zdrowie jak i na efekty w pracy

pulchna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 22 lut 2016, 10:16

Re: Jak często robicie podstawowe badania?

26 lut 2019, 12:05

Staram się wykonywać badania raz w roku, chyba, że lekarz rodzinny zleci inaczej to częściej.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość