Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

11 mar 2007, 15:57

Oj, ból to ja kiepsko znoszę :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

11 mar 2007, 21:02

Wiecie co ja rodzilam 4 latk temu i teraz od kilku miesięcy z mężem staramy soę o dzidzie ale jak myślę o porodzie to ciarki mi po plecach przechodzą mimo iż jeszcze ne jestem w ciąży wrrrrrr... :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
kfiatuszek
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:46

11 mar 2007, 22:46

Ha..znieczulenie jest naprawdę genialne. ZZO miałam podczas CC..nie chciałam ogólnego, bo kiedy widziałam, jak niektóre babeczki na nie reagują,to podziekowałam..z resztą, chciałam wiedzieć,co i jak...Czułam dotyk, nawet jak kroili,tyle że nie bolało. Mogłam sobie nawet gadać z pielęgniarkami i anestezjologiem...czasmi z lekarzami którzy mnie operowali (było ich dwóch)... W ZZO nie lubiłam tylko tego wąchania tlenu...i tego,ze nie mogłam podnosić głowy PO...ale oczywiście, nie mogłam wytrzymać i podnosiłam,nawet jak mi nie pozwalano...odruchowo...I jeść nie mogłam przez dwa dni,ale zjadłam już następnego dnia biszkopty,bo strasznie głodna byłam..i jakoś mi nie zaszkodziło...Aj..i dziwne było uczucie bezwładnosci nóg...Ale tak ogólnie,to lepsze takie znieczulenie, niz ogólne..nie rodziłam naturalnie,więc moge tylko powiedzieć,ze do CC ZZO jest ok...

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

12 mar 2007, 21:36

Jutro mam wizytę w szpitalu, więc sie własnie dowiem czy bede rodzic naturalnie czy bede mieć CC.

Awatar użytkownika
LEMONII 24
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 357
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:33

12 mar 2007, 22:33

kasi.k a czemu Ty masz mieć cc??

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

12 mar 2007, 22:37

Jutro mam wizytę w szpitalu, więc sie własnie dowiem czy bede rodzic naturalnie czy bede mieć CC.

Kasi.k obyś miała rację, kochana, bo ja na wizycie się dowiedziałam ze będę rodzic naturalnie ze nie ma żadnych przeciwskazań, a na porodówce okzało się ze nie mam rozwarcia i bedzie cc (ale wtedy odetchnęłam z ulgą) :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

13 mar 2007, 15:25

Kochane,
problem u mnie jest taki, że jakiś czas temu zrobiono mi wymaz z pochwy na obecność paciorkowca... i wyszło, ze jestem "nosicielką" tego paskudztwa :ico_placzek: Dla mnie to nic groźnego, ale jesli przy porodzie dziecko się zarazi to może miec sepse, zapalenie płuc lub zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. W związku z tym musi być podjęta decyzja czy mam rodzić naturalnie podpięta do kroplówki z antybiotykiem (i zaraz po porodzie dziecko dostanie swoją dawkę) czy tez będę miec cc.

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

13 mar 2007, 16:27

kasi.k, to nie ciekawie, a nie pytałaś, czy bezpieczniej byłoby żeby odrazu zdecydować się na CC???

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

13 mar 2007, 16:58

moje drogie co do znieczulenia to nie zawsze jest takie proste - bo moja bratowa jak rodziła to w pewnym momencie juz nie wytrzymywała i poprosiła o znieczulenie ale jej nie dali bo powiedzieli że to nie prywatna klinika często za znieczulenie się płaci więc jeśli się wcześniej tego nie zrobi to podczas porodu mogę nie zechcieć podać znieczulenia - takie są realia.
Kasik.k no właśnie cc wydaje się w tej sytuacji bardziej bezpieczna nie można by więc jej zrobić od razu?
A jeszcze jedno ja osobiście to bym się bała tego znieczulenia w kręgosłup jestem pesymistką w tej sprawie i bała bym się że uszkodzi mi się kręgosłup bo wiem ze takie przypadki sie zdarzały

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

13 mar 2007, 17:36

Kasia, takie realia są w Polsce i dla mnie to jest straszne jak lekarz mówi ze nie zrobi czegoś....tam bo to nie prywatna klinika :ico_puknij: w głowie mi sie to nie mieści.
Jeśli natomiast chodzi o znieczulenie zzo, to miałam identyczne obawy, ale lekarze je rozwiali :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość